Jump to content


Ima li hakera na forumu? Help wanted


Iron man

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Probaj ovo!?

https://blog.360totalsecurity.com/en/ransomware-decryption-tool-petya-wannacry-released/

Imam ga (ransomware-decryption-tool) instaliranog ali ga nisam koristio nikada.

Ja koristim 360 total security antivirus već oko dve godine u free verziji i osim toga ima vrlo zgodne tool-ove za održavanje higijene makine. Ne treba preterivati jer može nešto i da se zezne, pogotovo u delu optimizacije i ubrzavanja rada WIndoze.

 

Pokušaj sa ovim, nisam probao jer nije bilo potrebe.

Link to comment
Share on other sites

 Ako je djvu mozes da probas ovime:

https://howtofix.guide/how-to-decrypt-djvu-ransomware-files/

 Takodje, ako imas fajlove preko 2GB postoji mogucnost da nisu uopste kriptovani, samo im skini extenziju i probaj da ih otvoris... Ako prodje, prodje.

 Naravno, sve ovo u sandbox-u, na VM-u, koji posle bacis. Podatke skines sa racunara na neki storage koji nema veze sa Windows-om... Windows masinu sve jedno, posle skidanja data, odma upucas. Onda instaliras Win 10, uradis sve update-e i ubuduce pazis.

 Naravno, postoji mogucnost da decrypt ne radi. U tom slucaju je zdravo, dovidjenja za fajlove. Zao mi je.

 I da, antivirusi slabo ovde pomazu... vecina ovoga se ne detektuje takvim alatima, nisu pogodni za signature based detekciju. Poste facto da, uz namenske alate, pa vracanje iz backup-a dok se gamad ne prosiri, iz snapshota i slicno. Nista od toga nije jevtino ni dostupno prosecnom korisniku. Druga particija, eksterni disk i bilo sta slicno sto ne nudi history i snapshots nema smisla, jer samo i oni zavrse kriptovani.

 Ovo si, verovatno video:

https://howtofix.guide/nbes-virus/?cn-reloaded=1

 Inace nemam Windows vec godinama, na Linux presao pre jedno 25 godina, ubio windows totalno pre 20 godina. :) Zadnjih 10 koristim Mac desktop i par Linux masina sa strane. Piraterija nula, naravno. Igrice na konzoli, sa kauca, zavaljen..... Imam, ponekad, Windows u VM-u (licenciran) za projekte gde testiram nesto, ali mi je neudoban.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, siroma said:

Dobro sad, šta bi bilo da je bilo.

Treba vaditi trnje iz onu stvar.

Ima li neki lek, dekriptor,...?

Šta bi sa ti tvoji hakLeri?:rolleyes: Nema leka, bar ne još, a dok ne bude (ako ga uopšte i bude), izvadi disk ili ga kloniraj na drugi, pa čekaj, nikad se ne zna...

"Please be patient because offline keys for PINY, REDL, .NBES, .MKOS, MERL, GESD, RIGH, ROTE, NAKW, LETO, BOOT ransomware versions are not found yet."

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Zexx said:

Šta bi sa ti tvoji hakLeri?:rolleyes: Nema leka, bar ne još, a dok ne bude (ako ga uopšte i bude), izvadi disk ili ga kloniraj na drugi, pa čekaj, nikad se ne zna...

"Please be patient because offline keys for PINY, REDL, .NBES, .MKOS, MERL, GESD, RIGH, ROTE, NAKW, LETO, BOOT ransomware versions are not found yet."

Našao neki fajl na drugom disku koji je netaknut i zajedno sa enkriptovanim ga poslao Emsiosoftu na analizu.
Evo šta odgovorili
 
 
Unfortunately, these are not decryptable. They were encrypted using the newer version of STOP(Djvu).
 
I'd recommend backing up all encrypted files in case they become decryptable in the future, along with a few of the ransom notes as well.
 
I'm sorry for the bad news.
 
STOP djvu dekriptuju do 19 avgusta a posle toga još nemaju algoritam
Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Willi Studer said:

Eh, sad. Šta smo propustili mi što nikad nismo imali pisi?

Ne bih znao. :)

To zavisi od korisnika modernih tehnologija. 

Eto, sa ovakvim setup se ne propušta ama baš ništa. A vi razmislite...

16 sati ranije, Ružić Slavoljub said:

:klanjanje

Teska artiljerija !

Jel to DAC za sluske ?

Pa dac trenutno je povezan na 2.1 RCA FTA kablom, a sluške direkt na B&O analog out sa laptopa. Možda jednom dođe i apm...

15 sati ranije, ab said:

@arnage хааха, овај те за_бава.

Што се тиче Win или OSX, мени бољи онај који ни за шта не тражи драјвере.

Ali ni Win 10 ne traži drajvere. Sve sam instalira. :)

Ako, pak, ima problem sa skinutim drajverima, samo može da znači da je konfiguracija nekompatibilna.

Znači, OSX ima jedne jedine drajvere sa svoj hardver, a Win 10 sam očitava conf i instalira potrebne drajvere... 

14 sati ranije, RingeRaja said:

Samo ti uživaj uz svoje igračke i ne brini brigu....:wave2

Teši se... :P

Te igračke koštaju kao 16 Hackintosha i 1.000.000 puta su kvalitetnije. Idi igraj se. 

BTW, kako ti radi Wireless? Ili bolje reći, ne radi? :D

10 sati ranije, perodeformero said:

Verujem da bi Tor bio od ogromnog značaja prilikom raspakivanja rar arhive skinute sa torenta.:rolleyes:

Ups. Taj klik sam prevideo. Tu već nema pomoći.

Link to comment
Share on other sites

Ma nisam ja bitan ni najmanje...

Forum kao medij ljudi čitaju na Internetu i jako dugo svakakvi mentalni šepavci imaju mogućnost glasa. Tako se već duže vreme stvara društvena distorzija... ovde u domenu hi-fi interesovanja ali svi stariji članovi su svedoci i psihičkih demonstracija stvarno plitkoumnih ličnosti kojima je Internet omogućio da se njihov jadni glas čuje.

Zato mora da postoji korektivni faktor, koji će otkloniti svaku sumnju u deljene informacije, ili, postove.

Alternativa je da ljudi više ne vise na Internetu, na koje kakvim forumima i portalima... da normalni ljudi društveno odgovorno ismevaju osobe iz svoje okoline koje vise na Internetu... što se neće skoro desiti.

Link to comment
Share on other sites

On 12/23/2019 at 11:16 PM, arnage said:

Wine je glupost jer preko 50% usporava performanse hardvera.

I meni je taj Wine nekako bio los? Presao sam posle toga na parallels i bas mi je bio dobar. Windows na mac-u nikada nisam pustao na mrezu. Vrtim ga i dan danas posle milon godina istog na bootcamp HDu preko nekog softwera WinClone koji upakuje celu particiju sa svim insaliranim Win programima i samo ga otvorim na novom Bootcamp-u.

A cak mislim da sam jednom i ceo migration uradio komplet sa masine na masinu MBP-a i Win je bio tu sa svim ostalim?

 

Link to comment
Share on other sites

Zena ima win10 - pogledao sam onako nesto povrsno. Mislim da mi uopste ne odgvara takav interfejs uzasno me nervira. Ne bih mogao to da koristim. Veoma se razlikuje od Win7. Nerviraju me i ovi novi OSX-ovi - sve vise podsecaju na Win po mnogo cemu. Razocaran sam. I novim mac laptop hardverom sam razocaran takodje kao da je sve manje kvalitetno? Nisam mogao da verujem da Apple vise nema laptop od 17in, trazim na sajtu pre par meseci kao budala 17in novi model...

O win lap topovima da i ne govorim - bio neki dan slucajno u nekoj radnji za to po ovim trznim centrima i sve neka plastika, klimavo, nesolidno, lose. Oni kao bolji sto im se ne klima ekran i malo masivniji, koji imaju i poneki metalni deo su preko 100 hilajada... Katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...