Jump to content


Savet za kupovinu


Jaganjac

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, koristim Pojacalo Pioneer A-550R i Pioneer CS-3070 zvucnike. Svakodnevno slusam muziku ali se ne bih nazvao fanatikom ili audiofilom kako se to ovde kaze. Citao sam dosta u proteklih nedelju dana i vidim da ljudi dosta kritikuju pioneer zvucnike dok sam ja bio i vise nego zadovljan sa njima. E sad, preselio sam se i razmisljao sam da uzmem jos 2 zvucnika pa da to rasporedim po sobi kako valja. Koristim ih i za gledanje filmova, Xbox ponekad, ali najcesce muziku, i ne mogu da kazem da slusam odredjenu vrstu muzike, za mene ne postoji los zanr muzike tako da mi to samo otezava izbor. E sada, moj problem je sto mi je budzet 80e, i razgledao sam polovnjake po kupujemprodajem, izbor je velik samo ovog puta hocu ipak uz savet pametinijih od mene da izaberem nesto. Ima gomila marki u tom rangu, a ja od njih znam za JBL i Pioneer, tako da ne znam ni sta da zaobilazim ni sta da proveravam. Bio bih zadovoljan cak i kada bi mi rekli koje brendove da merkam. 

Nemojte mi zameriti na neznanju. 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Jaganjac said:

razmisljao sam da uzmem jos 2 zvucnika pa da to rasporedim po sobi kako valja

Sa 2 para zvučnika u istoj prostoriji i sa stereo pojačalom nećeš dobiti ništa, a pogotovo nećeš moći da ih upariš po glasnoći jer svaki par ima drugačiju osetljivost a nemaš mogućnosti na stereo pojačalu da regulišeš svaki par ponaosob. Osim toga za dobar stereo ugođaj ti ne treba 2 para zvučnika, već samo dva komada ali dobrih.

Moj predlog - prodaj svoje Pioneer-e i kupi neke kvalitetnije zvučnike (jedan par naravno).

Link to comment
Share on other sites

Kapiram, kazem, nisam imao prilike da vidim/cujem neko redovno ozvucenje, u drustvu me ne bi cudilo da neki jos uvek koriste one genius zvucnike sto si dobijao na poklon uz racunar.. Ima smisla, uvek sam kontao da ako stavim 4 zvucnika u svaki cosak sobe, da ce biti bolji osecaj. Kada bi cuo neke kvalitetnije zvucnike u akciji verovatno bi znao o kojem kvalitetu zvuka pricate. Ove zvucnike i pojacalo ne bi prodavao iz nekih sentimentalnih razloga, ali svakako cu probati da ne mesam zvucnike koje sada uzmem, sa pioneerovim koje sada koristim. Kontam da cu uzeti ove T+A sto je Spachek linkovao, iz moje amaterske perspektive, deluju dobro.

P.S. Ako se iz hobija ovoliko razumete u audio sisteme, svaka vam cast, meni je trebalo mesec dana da provalim kako se prikopcava zvucnik na pojacalo, i ni to nisam uradio kako treba. :D Svako dobro!

Link to comment
Share on other sites

Samo kao upozorenje da napomenem da na poleđini tog pojačala jasno piše sledeće:

A, B out = 4 Ω - 16 Ω speakers

A+B out = 8 Ω - 22 Ω speakers

Tvoji Pioneer CS-3070 su  8 Ω i ako kupiš T+A Triton TR 1 SEAS koji su 4 Ω (koliko vidim na KP) ugrožavaš rad pojačala, ako ih povežeš zajedno u istom trenutku A+B zvučnici. Preporuka je da su oba zvučnika minimum 8 Ω. Ja ne bih ni to preporučio iz ličnog iskustva i poznajući japanska pojačala. Meni je crkao trafo u Yamaha A-500, a Technics se uglavnom konstantno isključuje na zaštiti ...

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Jaganjac said:

Kapiram, kazem, nisam imao prilike da vidim/cujem neko redovno ozvucenje, u drustvu me ne bi cudilo da neki jos uvek koriste one genius zvucnike sto si dobijao na poklon uz racunar.. Ima smisla, uvek sam kontao da ako stavim 4 zvucnika u svaki cosak sobe, da ce biti bolji osecaj. Kada bi cuo neke kvalitetnije zvucnike u akciji verovatno bi znao o kojem kvalitetu zvuka pricate. Ove zvucnike i pojacalo ne bi prodavao iz nekih sentimentalnih razloga, ali svakako cu probati da ne mesam zvucnike koje sada uzmem, sa pioneerovim koje sada koristim. Kontam da cu uzeti ove T+A sto je Spachek linkovao, iz moje amaterske perspektive, deluju dobro.

P.S. Ako se iz hobija ovoliko razumete u audio sisteme, svaka vam cast, meni je trebalo mesec dana da provalim kako se prikopcava zvucnik na pojacalo, i ni to nisam uradio kako treba. :D Svako dobro!

Pa to mozes u svakom izlozbenom salonu, da cujes kako radi. To je njihova obaveza. Idi poslusaj.

A sto se tice svega ostalog, samo slobodno pitaj. Ovde ima jako dobrih ljudi, koji ce ti uvek pomoci.

Sta nisi dobro povezao?

Srecno!

Link to comment
Share on other sites

Dosao mi je bivsi kolega, koji se bavio ozvucenjem 90', prva stvar kada mi je usao u sobu je bila gde i kako mi stoje zvucnici. Druga, imao sam problem da mi posle nekog vremena jedan zvucnik (nekad oba) izgube pojedine tonove, zvuk postane nejasan, ne cuju se glasovi ili se cuje pucketanje, ne bi znao preciznije da objasnim. Uglavnom, kada bi prebacio "relej" ( ako se tako zove ) sa "cd"( na cemu trenutno stoji) , na neku drugu opciju, i vratio opet nazad na CD, zvuk se stabilizuje. Naduvali smo kontakt sprej na relej i problem deluje reseno za sada. Kada smo otvorili to cudo shvatio sam da nikad, ma koliko zainteresovan bio, sa mojom disleksijom necu mocu da razumem ni kako sve to funkcionise. Za zvucnike me savetovao isto sto i vi tako da cu da sacekam dok ne prikupim kes za neku bolju opciju, a sobu i zvucnike sam ispremestao tako da mi ne stoji stampac na 20cm od od jednog zvucnika, a stakleni terarium ispred drugog ( prazan naravno ). Trazio sam po gradu da li ima neka radnja koja se baci iskljucivo ozvucenjem ili audio opremom, ali bukvalno ni gitara ne moze u ovom gradu da se kupi tako da nisam ni salon nasao.. :D 
Hvala svima na savetima, javim se kada resim nesto sto valja! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...