Jump to content


Roon iskustva korisnika i saveti


nackom

Recommended Posts

  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

NUC je Intelova platforma, ali postoji u izvedbi drugih proizvodjaca, npr Gigabyte Brix serija, koje su verovatno i jeftinije. Od nedavno postoji i AMDova platforma, koja bi trebalo da je i bolja s obzirom na AMDovu nadmoc u zadnjih par godina.

Ovo za instalaciju Rock-a van NUCa, bio bih zacudjen da ne moze, jer realno nema tu nekih ogranicenja.

Link to comment
Share on other sites

Значи Ecoform не организује презентацију, зато сам помислио да је неко испробао Nucleus. 
@InSidesби могао најбрже да испроба свој Nuc са Rock инсталацијом, па да преприча нама са јефтинијим улазницама ;)

Link to comment
Share on other sites

I ja bih rekao da je moguće, osim ako nema nešto specifično vezano za NUC čipset ili periferije, čekam da neko ko je malo vičniji sa računarima od mene to prvi pokuša, na primer[mention=11991]garson[/mention] , pa da zapratim...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ab said:

А Nucleus нико није пробао?

Ja ga imao godinu dana.

Dobra stvar. Može da se stavi u sam sitem, nema pokretnih delova pa ni vibracija. Pasivno hladjenje. To su mu osnovne prednosti u odnosu na NUC.

Meni lično nije odgovarao, obzirom da je obična verzija koju sam ja imao bila malo spora za mojih 4tb materijala. Duže mu je trebalo da pretrazi i sl.

Zvucno bez primedbi.

Link to comment
Share on other sites

On 3.12.2020. at 21:21, ab said:

Да ли би хтео поново да пробаш и упоредиш стару варијанту са овом компликованом коју си описао и да нам напишеш кратке утиске?

ако је то сада изводљиво...хвала

Izvodljivo jeste, ali mnogo posla te molim za razumevanje :)

U suštini sumnjam da će biti razlike i da probam. Svaki korak “udaljavanja” core-a od samog sistema je bio ispraćen slušnim testovima da budem siguran da ništa nisam pokvario.

Teoretski, tebalo bi da je isto ako ne bolje. Na samoj polici sistema nemam nikakvih switcherskih napajanja, nemam nikakvih pokretnih pc delova. Sve je to tamo negde.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Значи Ecoform не организује презентацију, зато сам помислио да је неко испробао Nucleus. 
@InSidesби могао најбрже да испроба свој Nuc са Rock инсталацијом, па да преприча нама са јефтинијим улазницама ;)

Не пратите колега. :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...