Jump to content


Stb coax dig out kvar


dkjazz

Recommended Posts

Odjednom prestao da mi radi digitalni coax audio izlaz na sbb pds3121 stb, do sada bilo savršeno. Audio receiver uopste ne detektuje signal na toj sekciji a ranije je uvek palio zelenu lampicu. Dok to i dalje radi sa optickim ulazom od android boxa, tu mi radi digitalno. Pitanje je da li je noguce da to crkne kod stba? I da li je moguce da je crklo i na pojacalu taj coax deo, samo jedan coax ulaz ima i 2 opt, opt rade.
Ako nije do stba da se ne akam da menjam za drugi, nemam nacin da proverim na drugom uređaju coax dig ulaz.

Link to comment
Share on other sites

Spoji istu vezu sa najobičnijim pijačnim RCA kablom, da vidiš radi li sa drugim kablom.

Možda je samo kabl u prekidu. Ako ne radi ni sa drugim kablom, onda pozajmi od nekoga kakav god uređaj sa spdif coax izlazom pa ga poveži na pojačalo da ispitaš da li je coax ulaz ispravan. Ako radi onda je coax ulaz na pojačalu ispravan i ostaje samo mogućnost da je coax na sbb-ovom boxu crkao.

Link to comment
Share on other sites

Meni poslali ponudu za besplatan prelaz i kad sam otisao da vidim pokazali mi neku kutijicu bez dig i audio izlaza,hdmi ne racunam ne mogu s time na dac ili amp.Pre par meseci,dobro ako su promenuli uredjaj,odustao sam zbog toga

Edit.proverio,imaju na sajtu. Samo optika,meni treba koax spdif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...