Jump to content


Uparivanje pojačala sa zvučnicima


Joca Zemun

Recommended Posts

Kad je nekome potrebna pomoć ja to uradim ovako !!! . Komšija me prije nekoliko dana pita imam ei niš kompresione trosistemske kutije s neispravnim basevima , lošijeg stanja , slušao bi muziku preko kompjutera za početak , šta da radim s njima ? Nabavim mu gratis dvije 12" , ponesemo ih kod Zlatka u Tivat i to on sve sredi sa izmjenom ožičenja kondezatora farbanja , stalci  za 2 dana . Instaliram mu windows 10  sa emu karticom 404 , napunim mu računar s 1TB flac-a , napravim mu vezu sa činč- neutrik profi banane ( dao Zlatko gratis ) Poklonim mu 14 m narandžastog 4x2x0,8 i dam mu na odloženo risiver kenwood kr 920b kao nov . I eno ga luduje od sreće :listen

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Joca Zemun said:

@jagermaister

Niko mi nije ništa odgovorio za Kenwood, šta se zbiva, pa su među jeftinijima u ponudi? Vidim da si imao njihov risiver. Je li kvalitet u pitanju ili nešto drugo pa su "potcenjeni" (Većina modela sličnih spec. je jeftinija od konkurencije)?

Kenwood na našim prostorima nije cijenjen pa su stoga  i cijene niže B) iako ima dobrih modela . Naleti tu i tamo poneki primjerak kao ovaj risiver koji je završio kod komšije i to baš očuvan i dobar zvucno . Ono što je meni od kenwooda zanimljivo su pojacala snage model basic , koja su dosta trazena ;)

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Joca Zemun said:

@jagermaister

Niko mi nije ništa odgovorio za Kenwood, šta se zbiva, pa su među jeftinijima u ponudi? Vidim da si imao njihov risiver. Je li kvalitet u pitanju ili nešto drugo pa su "potcenjeni" (Većina modela sličnih spec. je jeftinija od konkurencije)?

Ne može se generalizovati. Kao i kod drugih proizvođača ima odličnih,ima solidnih a ima i đubreta. Pre mesec dana sam kupio Kenwood snagaša i jako sam zadovoljan. Svira kao zmaj

 

Link to comment
Share on other sites

Evo da ne bude da nema predloga ...kartko sam imao Waf, lepo ih gurao JVC ax serije, mada nisam ljubitelj Waf zvuka. Tada ih zamenio A.R.E.S. od 40 e, koji po meni daje dosta zvučno za svoju cenu. Inače kad sam prvi put imao Aresa (Elac) uparen mi bio sa Marantz PM66SE pojačalom koje iako ima "samo" 2x50w,lepo vozi zvučnike. Na njega kačeni pored Aresa i B&W, Warf diamond, pa i ogromni Canton Ergo 91-2...i sve je bez problema gurao. Zvučno jedno od boljih pojačala ispod 100e...

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 14.12.2019. at 20:54, jagermaister said:

Kad je nekome potrebna pomoć ja to uradim ovako !!! . Komšija me prije nekoliko dana pita imam ei niš kompresione trosistemske kutije s neispravnim basevima , lošijeg stanja , slušao bi muziku preko kompjutera za početak , šta da radim s njima ? Nabavim mu gratis dvije 12" , ponesemo ih kod Zlatka u Tivat i to on sve sredi sa izmjenom ožičenja kondezatora farbanja , stalci  za 2 dana . Instaliram mu windows 10  sa emu karticom 404 , napunim mu računar s 1TB flac-a , napravim mu vezu sa činč- neutrik profi banane ( dao Zlatko gratis ) Poklonim mu 14 m narandžastog 4x2x0,8 i dam mu na odloženo risiver kenwood kr 920b kao nov . I eno ga luduje od sreće :listen

Bravo majstore. Svaka čast.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nakon prilično razočaravujećeg početka potrage za pojačalom, koje bi moje Wharf. CRS7 zvučnike bolje "teralo" od risivera koji je bio u upotrebi, uspeo sam da probam, na svom sistemu, nekoliko i da se odlučim za kupovinu.

  Ne želeći da preuzmem ulogu "audiofila", obzirom da nemam ni iskustva ni kompetencije, pokušaću da iz ugla konzumenta prenesem svoja iskustva ( naravno vodeći se ličnim doživljajem).

Pomenuti zvučnici sa kontrol reflex sistemom su podnostojeće, kompresione kutije 2x140 w sa 91 db osetljivosti. Prilično su neutralne, tek nešto "tamnije obojene" (opet napominjem vlastiti utisak i on je u osnovi svakog komentara). Stoje na čvrstim stalcima od medijapana.(visokotonac u visini uha kad sedim na "temenu" jednakostraničnog trougla. U sobi od petnaestak kvadrata sa nameštajem od punog drveta i mebliranom garniturom za sedenje.

Izvori zvuka su bili ( takođe niskobudžetni) dek sony tc ke600s, plejer denon dcd 685, tjuner technics st z450 i gramofon fisher mt6115 sa novom zvučnicom i iglom.

 LP, audio kaseta, CD su originali u savršenom stanju ( rok, džez i klasika).

 Prema preporuci sa foruma, fokusirao sam se na Denon. Na žalost preporučena dva modela nisam mogao uzeti za probu (jedan nikako, a za drugi sam imao ponudu da ga slušam kod prodavca što mi nije pomagalo), pa sam probao PMA 725r.

 Odličan odziv, više nego dovoljno snage, srednji i visoki odlični, ali mi bas i nije legao. Imao sam utisak da je potmuo i da se "vuče" po podu.

 Potom sam "došao" do Harman kardona pm660, ukratko, razočaravajući visoki čak i u srednjem spektru nedovoljno jasan. (A i poprilično se grejao, tako da doživljaj zvuka uzimam sa rezervom.)

Sledeći je bio Marantz pm 54 se. Nekako je isuviše " metalno" zvučao. Na fono sekciji mi se činilo da čak "preuveličava" svaki šum sa ploče.

I onda, slučajno, kolega sa posla mi otkrije da njegov zet ima, a ne sluša Kenwood ka 4040r....

Dok sam ga "kačio" na svoje komponente bio sam sumnjičav, a onda tres!!!!

Bas me pogodio u solarni pleksus! Pustim malo džeza u visokim, još lepše ( sax jasan, sopran k'o kristal iz paraćinske staklare).  Srednji takođe dobri!!! 

Ne znam šta je razlog, kompatibilnost sa kutijama, očuvanost pojačala, lične impresije ili nešto četvrto, sasvim je nebitno, ali već sedam dana baaaš uživam!

Sklopljenih očiju sasvim jasno "vidim scenu" . Udaračku, ritam sekciju, prateće vokale...

Zahvaljujući se na svakoj pomoći, pokušao sam da prenesem svoje iskustvo. Možda nikom ne bude od koristi, ali sam se osećao dužnim da, zbog vremena koje su neki članovi odvojili da mi pomognu, pružim povratnu informaciju, odnosno ishod moje potrage. Još jednom iskrena zahvalnost, a poziv na piće određenima, je neoročen.

 

 

 

 

 

  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...