Jump to content


Uparivanje pojačala sa zvučnicima


Joca Zemun

Recommended Posts

Poštovani forumaši, potrebna mi je pomoć oko unapređivanja sistema. Posedujem audio komponente koje sam kupovao shodno svojim mogućnostima: risiver yamaha rx 385, plejer denon dcd 685, dek sony tck 600es i zvučnike wharfedale crs7 2x140w 8oma. Pretpostavljam da je najslabija karika risiver, pa bih molio za savet koje pojačalo upariti sa ovim zvučnicima (do 100evra), na šta da obratim pažnju, koji brend, jačinu itd. Hvala na strpljenju i zahvalnost za eventualne preporuke.

Link to comment
Share on other sites

Svestan sam toga, ali je malo verovatno da će neko da mi da pojačalo na slušanje, a ne mogu da vucaram svoje kutije po Bgd. Sve i da mogu, tamo bi bio drugi izvor, drugačiji prostor, veličina sobe, nameštaj....Zato mi treba okvirni savet, oko brenda koji se "slaže" sa ovim zvučnicima i minimalna snaga pojačala

Link to comment
Share on other sites

Mislim da si u prvom odgovoru dobio "bingo"

Ako već ne možeš da čuješ kombinaciju, što jeste nezamenjivo, ali ponekad, kao sad - neizvodljivo, imaj u vidu da Denon svira, rekao bih značajno drugačije tj "tamnije" od Yamahe, a Wharfovi su takođe na tamnijoj strani meseca (ne znam za konkretan model ali za W generalno je tako)

Ja imam 860 kojim sam prezadovoljan (u tom razredu) upareno sa JBL LX44, a od ponedeljka očekujem da mi stignu W Diamond 225 uzeti "naslepo" odnosno "nagluvo" i verujem da će kombinacija biti super, ako i ne bude... idemo dalje...

Da li će tebi taj zvuk "legnuti" na uvce, to ne može niko znati unapred, vrv ni ti :) ali s obzirom da na KP imaš par PMA860 u ponudi (deluju pristojno na oko, mada to samo po sebi ništa ne mora da znači) za oko 100 jedinica, mislim da vredi probati. Ako ništa drugo, steći ćeš novo iskustvo, a odatle uvek možeš da ideš dalje u zamenu (prodaju - kupovinu) bez mnogo gubitaka.

 

Pozdrav i srećno :)

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, alternatura said:

Mislim da si u prvom odgovoru dobio "bingo"

Ako već ne možeš da čuješ kombinaciju, što jeste nezamenjivo, ali ponekad, kao sad - neizvodljivo, imaj u vidu da Denon svira, rekao bih značajno drugačije tj "tamnije" od Yamahe, a Wharfovi su takođe na tamnijoj strani meseca (ne znam za konkretan model ali za W generalno je tako)

Ja imam 860 kojim sam prezadovoljan (u tom razredu) upareno sa JBL LX44, a od ponedeljka očekujem da mi stignu W Diamond 225 uzeti "naslepo" odnosno "nagluvo" i verujem da će kombinacija biti super, ako i ne bude... idemo dalje...

Da li će tebi taj zvuk "legnuti" na uvce, to ne može niko znati unapred, vrv ni ti :) ali s obzirom da na KP imaš par PMA860 u ponudi (deluju pristojno na oko, mada to samo po sebi ništa ne mora da znači) za oko 100 jedinica, mislim da vredi probati. Ako ništa drugo, steći ćeš novo iskustvo, a odatle uvek možeš da ideš dalje u zamenu (prodaju - kupovinu) bez mnogo gubitaka.

 

Pozdrav i srećno :)

Za te pare je denon odličan ... evo jedan tvik za warfedale 225 , drugar takoodje traži ove distancere , navodno ima da se kupe u ikea prodavnici u bg-u .

 

Link to comment
Share on other sites

@alternatura

Mislim da su moji Wharf. dosta slični tim JBL kutijama po specs. Postaviću spec. mojih kutija, pa bih molio komentar. Veoma mi je važno što si napisao post, obzirom da imaš lično iskustvo(a ne samo na par slušanja u "prolazu"), tako da ću definitivno juriti Denona.

Moram se samo potruditi da ne uletim u impulsivnu kupovinu, već da probam da prodam, ili zamenim moj prvi sistem od risivera, cd plejera i zvučnika koji premeštam po stanu, po nekim ćoškovima,(a preštaću i risiver koji je trenutno u upotrebi), znači poprilična gomila:D

wharfedale-crs-specification.gif

Link to comment
Share on other sites

@jagermaister

Hvala za "tweak" ;) Iako mi je pomalo teško da poverujem da to konstruktori kutija ne bi uradili već u projektu kad je već tako prosto, svakako je dovoljno jeftino i jednostavno (uraditi, kao i vratiti na originalno) da vredi probati.

@Joca Zemun

Ono što je izvesno je da je PMA860, ukoliko je u pristojnom stanju, sasvim solidno pojačalo u svom rangu i da ćeš ga, ukoliko ti ne legne u kombinaciji sa tvojim W CRS7 relativno lako zameniti nečim drugim. Takođe, nigde nisam natrčao na komentare koji bi ukazivali na izraziti "miss-match" Denona i Wharfedalea, a na kombinaciju i komentare o sinergiji istih - jesam.

Sve i da se (po)javi neko ko ima baš tu kombinaciju  (crs7+pma860) i sluša muziku sličnu onoj koju slušaš ti u prostoru koji je sličan tvom i prokomentariše ovako ili onako, ne znači da bi se to tebi svidelo - to mogu da ti kažu samo tvoja ušesa :) a za ovu cenu, mislim da se isplati probati

Link to comment
Share on other sites

U to sam više nego siguran:thumbsup2! Ali mislio sam generalno wharf. kao brend, uz koji brend pojačala. Makar iz onog što sam čitao, svakog od brendova odlikuje neka osnovna nota: "taman", "svetao", "trom", "živahan"... mislio sam na te odlike. A ovu moju egzotiku od zvučnika možda sluša još neko u Kornvolu ili Saseksu:rolleyes:. Ovako, prema komentarima, pomislio  i čovek da je Denone PMA 860 ili 700V, ponudio sam prodavac sa KP, jer ih, ima oba:type.

Link to comment
Share on other sites

Šta ti misliš, koliko ovde ima ozbiljnih audiofila koji su odvojili dovoljno para i vremena da bi uparivali 20-ak budžetskih zvučnika i isto toliko pojačala da bi vama početnicima rekli - e ova kombinacija vam je dobra? Pritom koja je verovatnoća da se tvoj model zvučnika nađe u testiranim od milion drugih.

Posle to lagano rasprodaju i kad god se pojavi neki novajlija na forumu eto brzog saveta. Par hiljada eura utrošenih za ovako nešto za njih nije nikakav problem.

-----------------------

Ozbiljni audiofili su decenijama svoje sisteme gradili, pritom su stukli gomilu para. Ničije mišljenje ti ovde ništa ne znači jer ne postoji referentni zvuku već samo zvuk koji se tebi svidja. Zato use i svoje kljuse.

Ja da sam početnik ja bi gledao da dovučem što više pojačala kući na probu. Problem kod mlađih je taj što njih to smara, nije kul. E pa ako nisi spreman za tako nešto onda nemaš ni potku da budeš jedna od budala ovdašnjih. već si samo površni konzjumer.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vdzele said:

Šta ti misliš, koliko ovde ima ozbiljnih audiofila koji su odvojili dovoljno para i vremena da bi uparivali 20-ak budžetskih zvučnika i isto toliko pojačala da bi vama početnicima rekli - e ova kombinacija vam je dobra? Pritom koja je verovatnoća da se tvoj model zvučnika nađe u testiranim od milion drugih.

Posle to lagano rasprodaju i kad god se pojavi neki novajlija na forumu eto brzog saveta. Par hiljada eura utrošenih za ovako nešto za njih nije nikakav problem.

-----------------------

Ozbiljni audiofili su decenijama svoje sisteme gradili, pritom su stukli gomilu para. Ničije mišljenje ti ovde ništa ne znači jer ne postoji referentni zvuku već samo zvuk koji se tebi svidja. Zato use i svoje kljuse.

Ja da sam početnik ja bi gledao da dovučem što više pojačala kući na probu. Problem kod mlađih je taj što njih to smara, nije kul. E pa ako nisi spreman za tako nešto onda nemaš ni potku da budeš jedna od budala ovdašnjih. već si samo površni konzjumer.

 

OVO DA SE BOLDUJE, UOKVIRI I KAO AUTOMATSKI POST PRIKAŽE POSLE SVAKOG PITANJA NA FORUMU TIPA "ŠTA DA KUPIM ZA XXX€?"

I da se zaključa tema

Link to comment
Share on other sites

@vdzele

Na moju žalost nisam mlad. Kada je 8o. ih Dire Straits "prašio" u Bgd, bio sam dovoljno star da za drugi koncert ( za koji nisam imao kartu, trampim lone , bez da me matori smaraju^_^).   Slažem se sasvim, nemam nameru da polemišem, jer sam zamolio za pomoć. Ne očekujem ja ni od koga da dođe po moje kutije, uparuje ih sa "n" pojačala i kaže mi "to je to". Moja molba je bila krajnje prozaična. Po tebi ja ne smem da volim muziku, ne mogu da probam doći do kvalitetnog zvuka, zato što nemam novca?!

 Pa upravo zbog toga sam molio za savet!!!!

Da mogu da odvojim par soma za eksperimentisanje ne bih ni tražio pomoć!

I da, probao sam da  tražim dobru kombinaciju u cenovnom opsegu koji mogu da priuštim, pa mi se zato sad povlače po stanu plejer, risiver i zvučnici kojima nisam zadovoljan, a slušam druge komponente uz gramofon pride, u kom bih risiver menjao pojačalom. I da zato sam bio slobodan da zamolim za pomoć.

Napomenuo sam ranije da sam svestan da čak i identične komponente neće zvučati isto u različitom prostoru, ali meni niko NEĆE dati pojačala na probu u mom prostoru!

 Zato sam hteo da čujem mišljenja iskusnijih po pitanju uparivanja brend na brend, po osnovnim osobenostima, a ne po određenom modelu!

Izvinjavam se ako se moje mišljenje nekome ne sviđa, no ono je moje i imam svako pravo da ga branim!

Link to comment
Share on other sites

Ma sve je OK, takvih kao ti je bilo na hiljade na ovom forumu. Postave blic pitanja, neko im odgovori nešto, oni to poslušaju i nikad ih više nema ovde. Preko 90% naloga na forumu je takvih.

Možda moj komentar deluje grubo al je iskren i dobronameram. Nemam pojma kako si došao do zaključka da ""Po tebi ja ne smem da volim muziku, ne mogu da probam doći do kvalitetnog zvuka, zato što nemam novca?! ""

Nije u pitanju novac već ne postoji gotov recept za nikog na ovom svetu. Čak i za vrlo malo para.

Zvuk je stvar ukusa i niko ne zna šta bi se tebi svidelo. Kao kad ti neko preporuči film - ti ga pogledaš - tebi bezveze. Obično savete dele oni koji su nešto malo ušli u audio, ja takve vrlo malo konstatujem. Oni koji imaju puno komentara ti će ti se retko javiti. Ovo iz razloga što su shvatili koliko je ovo kompleksna tema - da se zvuk traži celog života. Tu nema kraja. Ko je pravi zaludjenik to jest.

Ti živiš barem u Zemunu, ja bi pitao. Možda si u glavi umislio da niko neće, jer ti sam nebi, ali ima i onih koji bi. Šta da živiš u Surdulici?

Inače brend može da u jednoj generaciji zvučnika promene kurs zvuka u odnosu na pređašnji. Toliko o brendovima. Današnji jbl nema veze sa onim iz 80ih.

Link to comment
Share on other sites

Da sasvim si u pravu, kada kažeš da sam u prednosti jer živim u Zemunu, reklo bi se ogromnoj, zbog mogućnosti izbora. Tu se sve završava na "mogućnosti", jer u stvarnosti je to malkice drugačije!

 Ja sam čak nudio da ostavim depozit prilikom preizimanja uređaja na probu i da i najmanji trag prašine obeštete tim iznosom, i znaš koliko je njih pristalo? Ni jedan prodavac sa KP!!!!

 A to generalizovanje, tvrdnja da ja nisam pitao zato što ne bih bio spreman da sam ponudim nekom tako nešto, više govori o tebi, nego o meni.

O meni sud .mogu da donesu ljudi koji me znaju preko 50 godina, pre nego neko ko je pročitao moja dva posta.

Na kraju se zahvaljujem na pomoći, obzirom da sam shvatio da se  na ovakve upite ozbiljni poznavaoci neće ni javiti. 

 

Link to comment
Share on other sites

 

21 sati ranije, Joca Zemun said:

Svestan sam toga, ali je malo verovatno da će neko da mi da pojačalo na slušanje, a ne mogu da vucaram svoje kutije po Bgd.

10 minuta ranije, Joca Zemun said:

 A to generalizovanje, tvrdnja da ja nisam pitao zato što ne bih bio spreman da sam ponudim nekom tako nešto, više govori o tebi, nego o meni.

 

Jedino što si napisao vezano za mogućnost probe tudjeg pojačala jeste u crnom komentaru iznad. Mislim da bi većina članova pomislila da nisi probao da ih pitaš. Otkud znam jesi pitao.

Povlačim se iz teme.

Uvek se zajebem kad želim nekom da pomognem.

 

Link to comment
Share on other sites

Da, boldovao si pravi deo. Tačno sam tako i mislio: malo je verovatno da bi neko pristao, nisam napisao niko, ne bi pristao, jer nisam pitao sve! 

  Pa da sam bio u prilici da probam neko pojačalo uz svoj sistem, da li stvarno misliš da bih molio za savet?!

 I baš zbog toga, sam pitao za iskustva, obzirom da bih ja ona iz svoje struke bezrezervno podelio!

Na kraju, opet se slažem sa tobom, što se mene tiče tema se može zaključati.

Zahvaljujem se još jednom svima koji su imali udela u istoj!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...