Jump to content


Mission M 35i


zeljko1974

Recommended Posts

Na nagovor prijatelja pokrecem ovu temu,mada, moram priznati to nerado cinim,ali boze moj, istina nema granica,elem, coek se zagrejao sa ove zvucnike iz gore spomenutog naslova....sve je okej u oglasu,osim naravno navedene cene za NOVe zvucnike, pise da je cena bila 1200e.ja kako sam se informisao cena novih je bila izmedju 500-600e.....prodavac trazi oko 300e !!!!

Problem predstavlja to sto prodavac kao polaznu osnovu  ili ti referncu ,na osnovu koje formira svoju cenu, uzima cenu nnovih od 1200e !!!!

 

 

Molim za pomoc uvazene forumeske zajednice !!!!

 

mmiisss.JPG

Link to comment
Share on other sites

Наравно да нису коштале 1200 Еура. Једном другу је Солтанус преправљао М33и и Золикин коментар је био да је то бас драјвер са очајним одзивом. Реко само да споменем...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Filipescu said:

Наравно да нису коштале 1200 Еура. Једном другу је Солтанус преправљао М33и и Золикин коментар је био да је то бас драјвер са очајним одзивом. Реко само да споменем...

Hvala Filipescu !!!!!

 

P.S.

Da li je moguce da tako poznat prodavac iznosi neistine u svom oglasu !!!!

Link to comment
Share on other sites

Zašto je problem navodna cena novih zvučnika na koju se prodavac poziva ako je prodajna cena polovnih, barem u poređenju sa oglasima na drugim sajtovima, korektna? Na stranu što je taj zvučnik, što bi slikovito rekao jedan od doajena beogradske Hi-Fi scene, kara-banana™...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Just now, zeljko1974 said:

Kako sto sam i naveo u postu, prodavac tu cenu od 1200e uzima kao referencu,i na osnovu nje formira svoju.

E sada, vi prosudite sami ....da li je to korektno ili nije.Buducem kupcu u vise navrata spominje cenu novih .

Cena nije formirana na osnovu navodne cene novih nego na osnovu realne cene polovnih zvučnika, a korišćenje te cene kao argumenta za privlačenje (naivnih) kupaca je samo jedna od dobro poznatih prodajnih taktika. Kao tipičan primer ovakve prakse, predlažem da pogledate sajt kompanije JYSK, recimo...

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa tobom u jednom delu tvoje tvrdnje. U drugom delu ne, ja da sam prodavac (kao sto nisam ), nikad , NIKAD ne bih u svom oglasu napisao nesto sto APSOLUTNO nije tacno.To je izgleda  ovde obicaj, pa nam dodje kao normalno da lazemo,obmanjujemo,iznosimo neistine.Pazi,ajd da je napisao cenu novih od 800e, 900e, ali gde bas 1200e.

Ali,da ne skrecemo od teme koja glasi:  "Koja je bila cena novih Mission m35i ? "

Ako je nekom komplikovano da odgovori,neka slobodno  ignore temu.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, zeljko1974 said:

Slazem se sa tobom u jednom delu tvoje tvrdnje. U drugom delu ne, ja da sam prodavac (kao sto nisam ), nikad , NIKAD ne bih u svom oglasu napisao nesto sto APSOLUTNO nije tacno.To je izgleda  ovde obicaj, pa nam dodje kao normalno da lazemo,obmanjujemo,iznosimo neistine.Pazi,ajd da je napisao cenu novih od 800e, 900e, ali gde bas 1200e.

Ali,da ne skrecemo od teme koja glasi:  "Koja je bila cena novih Mission m35i ? "

Ako je nekom komplikovano da odgovori,neka slobodno  ignore temu.

700€

http://www.heimkinomarkt.de/Produkte/4584/Mission/M35i/

Link to comment
Share on other sites

Dve stvari bih dodao

1. ako je 700e bio 2008 (sudeći po stereoplay bedžu) tu onda treba uraditi inflation adjustment i to onda danas bude 800e

2. pogledaj na hifishark kako se kreću cene u okruženju, aktivni oglasi i sold/expired takođe

Edited by Sloba
moja greška - godište zvučnika
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sloba said:

Dve stvari bih dodao

1. ako je 700e bio 1998 (sudeći po stereoplay bedžu) tu onda treba uraditi inflation adjustment i to onda danas bude 935e

2. pogledaj na hifishark kako se kreću cene u okruženju, aktivni oglasi i sold/expired takođe

1.1998 godina ?   Da li je ta serija zvucnika tako stara ? Ta informacija povlaci za sobom drugo pitanje .....iz koje je godine ta serija Mission zvucnika ?

2. Pogledao sam haj faj ajkulu.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, zeljko1974 said:

Видим да сте ви написали 1998 год, па ми је то било нешто малко старо.

2008 је већ океј.

moja greška, izvinjavam se, pogrešno sam izračunao i napisao iako sam dobro video, svašta sa mnom

2008 godište a tadašnjih 700e je danas 800e

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, zeljko1974 said:

Na nagovor prijatelja pokrecem ovu temu,mada, moram priznati to nerado cinim,ali boze moj, istina nema granica,elem, coek se zagrejao sa ove zvucnike iz gore spomenutog naslova....sve je okej u oglasu,osim naravno navedene cene za NOVe zvucnike, pise da je cena bila 1200e.ja kako sam se informisao cena novih je bila izmedju 500-600e.....prodavac trazi oko 300e !!!!

Problem predstavlja to sto prodavac kao polaznu osnovu  ili ti referncu ,na osnovu koje formira svoju cenu, uzima cenu nnovih od 1200e !!!!

 

 

Molim za pomoc uvazene forumeske zajednice !!!!

 

mmiisss.JPG

Ovi zvucnici na fotografijama izgledaju odlicno.

Lepo, sednete u auto i odete. Pregledate sve vizuelno.

I onda ih poslusate.

Koliko on trazi za zvucnike?

6 sati ranije, Filipescu said:

Ко од колега има старије бројеве Хај-Фајлс-а може да напише и шта је била тачна малопродајна цена код нас.

Imam ih ja, 

koja je godina otprilike, pa kada stignem da pogledam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cisto da kazem da ja imam te zvucnike i da sam prezadovoljan. Teram ih na Cambridge Audio CXA81. Ne razmisljam o kupovini novih kutija (bar dok ne skupim za KEF R11 :lol:)

Prvo sam imao m34i pa sam dodao jos 50e i kupio m35i. Cena je bila 400e pre dve godine tako da mi sada tih 700-800 zvuci previse. 

Jedna stvar mi je dosta smetala kod njih ranije - prejak bas. Tada sam ih terao na Denon PMA 720ae pa sam morao na pojacalu da bas smanjujem.

Kada sam kupio Cambridge situacija se promenila, sada je zvuk kristalno cist i basovi su bas kako volim.

All in all - ovde je jedan zadovoljan korisnik. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...