Jump to content


Куповина грамофона


Filipescu

Recommended Posts

Nemojte nista kupovati od tih jeftinih gramofona novije produkcije. Dosta je to losije napravljeno nego prije 30-40 god. Dual 505 se da kupiti i za 200-250€ u dobrom stanju i to je ok početnicki gramofon.

Ja sam prije 2 tjedna prodao svog Duala CS 721  koji je jedan od najboljih Duala sto su napravili. Otisao za 300€ zajedno sa Pickering XV 15 zvucnicom i novom iglom.

Da se za 400€ dosta toga naci, ali po meni treba ganjati ovuvani primjerak starije produkcije jer to bas nisu samo obične daske kao novi jeftini Projecti i sl. Razne kopije DJ gramofona nemojte gledati osim Technicsa 1210, ali njega nema ispod 600€ u dobrom stanju.

20180809_183517.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, VU metar said:

Odlična opaska kolega! Nažalost, značajno su skuplji, bar konkretni modeli, te nema ih u Srbiji. Nije ni svako inostranstvo opcija, ali nisam hteo razglabati o ciljanim lokacijama bez potrebe. 

Poenta je da po inostranstvu ipak treba ganjati nešto egzotičnije, a ne te praćke koje se prodaju u "Gigatronu"...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 6.7.2020. at 18:14, VU metar said:

Reloop 7000mk2. Mojne da se zezneš i baciš pare na AT, Lenco i sl. Bilo je govora o tome ovde:

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/35683-dobar-gramofon-po-povoljnoj-ceni/

 

Trebalo bi uskoro da stigne Reloop 7000mk2 na mestu gde sam gledao. Cekam jos uvek. Razmisljao sam o povecanju budzeta ako bi Dual ili nesto drugo ispalo bolje. Bas sam u nedoumici. Ufff!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ljudi, da li da "zagrizem metak" i kupim novi Technics SL-1500C? Već duže vreme ga merkam, i kontam da, ako ikad budem kupio sebi nov gramofon to će biti taj, koji će da ostane maltene za amanet potomcima. Budžet mi je maksimalno otprilike toliki, preko toga nema smisla za moje potrebe.

Nije da mi je potreban nov gramofon u ovom trenutku, moj stari SL-1500 vrlo dobro radi, kolekcija nije velika, slabo se i ima vremena za slušanje gramofona, ali želja je tu, a povrh svega, akcija u jednoj domaćoj radnji je toliko dobra da ne verujem da ću ga ikad bilo gde kupiti po nižoj ceni, sa garancijom i u (domaćoj) radnji. Jeftinije izađe i od "mađara". To je ono što najviše vuče tas na kupovinu.

Mislim da sam sam sebi već odgovorio, ali eto, nije na odmet sa nekim se konsultovati.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, savudin said:

Ljudi, da li da "zagrizem metak" i kupim novi Technics SL-1500C? Već duže vreme ga merkam, i kontam da, ako ikad budem kupio sebi nov gramofon to će biti taj, koji će da ostane maltene za amanet potomcima. Budžet mi je maksimalno otprilike toliki, preko toga nema smisla za moje potrebe.

Nije da mi je potreban nov gramofon u ovom trenutku, moj stari SL-1500 vrlo dobro radi, kolekcija nije velika, slabo se i ima vremena za slušanje gramofona, ali želja je tu, a povrh svega, akcija u jednoj domaćoj radnji je toliko dobra da ne verujem da ću ga ikad bilo gde kupiti po nižoj ceni, sa garancijom i u (domaćoj) radnji. Jeftinije izađe i od "mađara". To je ono što najviše vuče tas na kupovinu.

Mislim da sam sam sebi već odgovorio, ali eto, nije na odmet sa nekim se konsultovati.

Razmisli o 1210mk7, koliko sam razumeo ni preamp ni zvučnica ti ne trebaju...

Link to comment
Share on other sites

A ne bi uzimao mk7, ne sviđa mi se, a generalno nema nekih suštinskih razlika, možda bolja izrada... Nisam ulazio dublje u komparaciju. Cena bi bila ista za 1500c u radnji i mk7 kod švercera.

2M Red bi išao na prodaju, to je dodatni bonus, a preamp ne može da škodi, zgodna opcija ako zatreba.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, savudin said:

kupim novi Technics SL-1500C?

Ako biste kupovali ovaj model, nema trenutno bolje ponude od Gigatronove: trenutno daju 20% popusta (istina na malo veću cenu od Plejerove) a možete ostvariti i dodatnih 10% na onlajn plaćanje Visa karticom. Ukupno izađe 96000 što je bolje od bilo koje KP ponude.

Link to comment
Share on other sites

Kad se već priča o novom gramofonu, da li je neko vlasnik Rege planar 3 sa  Elys 2 kertridžom?
Trenutno imam na probi Hitachi HT-10R i nikako nisam zadovoljan zvukom koji izlazi iz njega. Neuporediv je sa flakovima, ili Tidalom puštenim preko Hegela HD11, a ne "dobacuje" ni do Yamahinog CD-N500 strimera.
Da li je dovoljan P3 da bi se doseglo do digitalije koju sam naveo ili je neophodno dati znatno više novca?
I da, nije mi želja da se ovo pretvori u digitalno vs analagono, samo me zanima koliko mora "visoko" da se ide sa gramofonom i kertridžom da bi se dobio zvuk Hegela?
Hvala 

Link to comment
Share on other sites

Phono preamp koji sam koristio jeste integrisan, ali je u pitanju Yamaha a-s1000, za koji sam čitao na raznim forumima da je dovoljno dobar.
Uostalom, nije problem ni da kupim zasebni, ali sam ovde nedavno pročitao i da je jedan član nezadovoljan Reginim MM phonom.
Na stranu preamp, recimo da je moguće promeniti ga, ili možda uzeti 1500c, koji ima phono pre; da li je T 1500c ili Rega P3 dovoljno dobar izbor?
Ortofon 2M red ili Rega elys smatram istom klasom, da li i tu treba ići više u liniji, do bronze ili blacka?
Mnogo pitanja imam, a malo odgovora sam pronašam na raznim forumima.
Hvala unapred!

Послато са SM-N770F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

U pominjanom tehniksu je ako je verovati fikusu (lampizator) je losa fono sekcija.Opisao jo je zvuk kao mulj,mulj, mulj.Posle je progledao gramofon kad se odkacila.Stvarno jeste gadna stvar kad solidan zvuk gramofona zezne neka fono sekcija.Sto rece jedan moj stari profesor "ko krava simentalka koja da 20 litara mleka i onda prevrne kantu nogom"

Link to comment
Share on other sites

Preamp ako je los,los je.Nebitno potpuno da li je sa solid state ili sa lampama.I na jednoj i na drugoj strani sam cuo i dobroga i loseg.Poenta je da los preamp potpuno moze da ubije zvuk gramofona.

Imao sam priliku da kod jednog drugara odnesem gramofon da proba amp i fono sekciju u njemu.Bila je toliko jadna da je gramofon zvucao kao najgori mp3.Pomislio da mu nije nesto uredu sa gramofonom. Vratio ga naravno u radnju,nije kupio, srecom sto ga je prvo dobio na probu.Da ga je uzeo bez probe ...bandera.

Link to comment
Share on other sites

Recimo da iz jednačine izbacimo phono preamp (bilo da se ispostavi da postoji već dovoljno dobar ili da se kupi nešto što bi sviralo na zahtevanom nivou).
Da li su Rega P3 ili Technics SL-1500C dovoljno dobri gramofoni ili je potrebno ići na P6, čak P8 da bi se dobio traženi zvuk?
Ili su kertridži bitniji od mehaničkog sklopa, pa je potrebno na P3, recimo, staviti bolji kertridž od Elys/ortofona Red?
Zaista sam u ovoj oblasti u mraku, svaki savet je dobrodošao.

Link to comment
Share on other sites

Preamp ako je los,los je.Nebitno potpuno da li je sa solid state ili sa lampama.I na jednoj i na drugoj strani sam cuo i dobroga i loseg.Poenta je da los preamp potpuno moze da ubije zvuk gramofona.
Imao sam priliku da kod jednog drugara odnesem gramofon da proba amp i fono sekciju u njemu.Bila je toliko jadna da je gramofon zvucao kao najgori mp3.Pomislio da mu nije nesto uredu sa gramofonom. Vratio ga naravno u radnju,nije kupio, srecom sto ga je prvo dobio na probu.Da ga je uzeo bez probe ...bandera.
Slažem se u potpunosti, samo napominjem da je Fikus subjektivan po tom pitanju...
@Pandoras
Ja lično više volim Technics 1200 seriju, 1500c je hifi verzija 1210mk7. No, bilo bi najbolje da prvo čuješ oba pa da odlučiš. P3 je prvi ozbiljniji Regin gramofon, P1 i P2 su ok za početnike, ali ako se zagazi malo dublje, treba minimu P3.
Sa apekta fleksibilnosti i podešavanja 1500c je ispred Rege P3, mada bih ja opet išao na 1210mk7 pre nego na 1500c.
Kod Rege me iskreno nervira to što ne objavljuju osnovne podatke kao što su wow and flutter, rumble kao i to što jako proračunato doziraju poboljšanja od modela do modela. Ukrućenje plinth-a kod Planara 3 je zapravo plastično, za skoro 1000 e bih očekivao makar aluminijumsko...
Možda sledeći video malo pomogne, mada nebi smeo biti osnova za odluku... U pitanju je poređenje između 1200mk5 i Rege P3...

Za slušanje, mislim da 4Audio ima i Technics i Regu...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Recimo da iz jednačine izbacimo phono preamp (bilo da se ispostavi da postoji već dovoljno dobar ili da se kupi nešto što bi sviralo na zahtevanom nivou).
Da li su Rega P3 ili Technics SL-1500C dovoljno dobri gramofoni ili je potrebno ići na P6, čak P8 da bi se dobio traženi zvuk?
Ili su kertridži bitniji od mehaničkog sklopa, pa je potrebno na P3, recimo, staviti bolji kertridž od Elys/ortofona Red?
Zaista sam u ovoj oblasti u mraku, svaki savet je dobrodošao.
Ok. Uzmi Technics na toj akciji, neces se pokajati. Ne treba ti bolji gramofon, veruj mi.

I nemoj ignorisati sta ti ljudi ovde pisu, preamp je podjednako bitna stavka i ne trebas ga izbacivati iz jednacine (kao ni izbor glave)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...