Jump to content


Куповина грамофона


Filipescu

Recommended Posts

6 sati ranije, pollux said:

Iz mog skromnog iskustva bilo koji dobro sredjeni idler ( Lenco, L75, L78, Garrard 301,401) zvuči drasticno bolje nego novi gramofoni u klasi do 3000 eur. Ja sam konkretno prodao praktično nov Oracle Delphi IV sa SME V za 4000 EUR, i za više od duplo manje para našao sređen L78 sa novom Ptp5 modifikacijom, novim plintom i dve rs audio ručke Sreder i Unipivot i zvuci drasticno bolje sa istim certridge (VDH Condor, Goldring Elite) .....Imaš na forumu još iskustava sa sredjenim 301,401 (za njih doduše inicijalno treba više para ali manje modifikacija) 

Yupp

Link to comment
Share on other sites

Iz mog skromnog iskustva bilo koji dobro sredjeni idler ( Lenco, L75, L78, Garrard 301,401) zvuči drasticno bolje nego novi gramofoni u klasi do 3000 eur. Ja sam konkretno prodao praktično nov Oracle Delphi IV sa SME V za 4000 EUR, i za više od duplo manje para našao sređen L78 sa novom Ptp5 modifikacijom, novim plintom i dve rs audio ručke Sreder i Unipivot i zvuci drasticno bolje sa istim certridge (VDH Condor, Goldring Elite) .....Imaš na forumu još iskustava sa sredjenim 301,401 (za njih doduše inicijalno treba više para ali manje modifikacija) 
yes - 401 u custom plintu ubiva namrtvo, L75 sa PTP u slojevitom plintu sa škriljcem u prvom sloju - to će da se isproba..

nači: ".. dug je put do vječnosti, i mi ga prelazimo šutke i u miru .."

f9ea429e49242bbe8e1ad6d28cab8d33.jpg
Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, pollux said:

Iz mog skromnog iskustva bilo koji dobro sredjeni idler ( Lenco, L75, L78, Garrard 301,401) zvuči drasticno bolje nego novi gramofoni u klasi do 3000 eur. Ja sam konkretno prodao praktično nov Oracle Delphi IV sa SME V za 4000 EUR, i za više od duplo manje para našao sređen L78 sa novom Ptp5 modifikacijom, novim plintom i dve rs audio ručke Sreder i Unipivot i zvuci drasticno bolje sa istim certridge (VDH Condor, Goldring Elite) .....Imaš na forumu još iskustava sa sredjenim 301,401 (za njih doduše inicijalno treba više para ali manje modifikacija) 

Je li to bila PTP Lenco modifikacija ? Sa plinthom od Coriana ?

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, pollux said:

Da PTP5 modifikacija sa novim plintom uzeta kod g. Raška RS audio, sa dve rucke 12 inch Sroeder drvo i 10 inch unipivot carbon

Hvala na odgovoru. Je li to bio polovan ili nov gramofon ? Predpostavljam polovan, inace bi ga verovatno narucio direktno iz Holandije ?

Ako je to nadsviralo Delphi + SME onda ispada da je istina ono sto se prica za PTP. Ne znam samo zasto si pomenuo gramofone do 3000 eura, jer to u svetu vinila nije bas jaka preporuka, s obzirom da se danas svasta prodaje za te pare. Mozda si bio samo oprezan ... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, DejanM said:

Hvala na odgovoru. Je li to bio polovan ili nov gramofon ? Predpostavljam polovan, inace bi ga verovatno narucio direktno iz Holandije ?

Ako je to nadsviralo Delphi + SME onda ispada da je istina ono sto se prica za PTP. Ne znam samo zasto si pomenuo gramofone do 3000 eura, jer to u svetu vinila nije bas jaka preporuka, s obzirom da se danas svasta prodaje za te pare. Mozda si bio samo oprezan ... :ph34r:

Ja sam sad u Bg i lenco ptp sam uzeo nov od RS audia u Bgd (naravno nije bio mehanizam L78 nov vec refurbished, nov je bio plint, nov metalni idler, nove ručke.... ).

Ja nažalost nisam imao gramofon skuplji od 3000 eur zato mi je to bila referenca sa tim sam mogao da poredim  (najskuplji setup mi je bio 3000eur gramofon plus 2000 eur ručka, plus 1500 eur phono, plus 3000 eur glava) 

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2019 at 10:04 PM, dj.nik said:

Khm, jedan digitalista (koji nema konvertit ideja) daje savet:

Ako se rešilo, pogledati domatju a novu produkciju tj. pozvati Igora pre nego se bace pare na Sondek LP12 i slične sprave, gde ćeš baš imati zabavu apgrejda i modifikovanja i i itd. Sem ako nisi iz one vic-grupe izrečete pre par postova... :)

Pozz F

 

Da li se stvarno isplati priča sa Igorom vs relativno pristupačne dobre, polovne sprave? Pitam jer planiram da u skorije vreme ponovo uložim u gram, ne bih da idem preko 1000 evra u startu (će me besi lepša polovina), a vidim da ima sijaset opcija za te novce.

Link to comment
Share on other sites

@Chowek

Generalno, mislim da si malo zakasnio sa nabavkom polovnog gramofona jer su svi odreda podigli cene i za vrlo prosečne modele a kamoli one bolje, a sve odreda prvo treba detaljno očistiti, izmeniti dotrajale delove (elektroniku sigurno) pa tek onda doraditi tj. ići u apgrejd, da bi se dostigao nivo ozbijlnih gramofona. Pretpostavljam da i Igor ima sličnu politiku cena kao Kuzma, jedno je ono što distributer ili diler mora da prikaže kao 'SRP' a drugo neki direktni dogovor sa proizvođačem.

Pozz.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dj.nik said:

@Chowek

Generalno, mislim da si malo zakasnio sa nabavkom polovnog gramofona jer su svi odreda podigli cene i za vrlo prosečne modele a kamo li one bolje, a sve odreda prvo treba detaljno očistiti, izmeniti dotrajale delove (elektroniku sigurno) pa tek onda doraditi tj. ići u apgrejd, da bi se dostigao nivo ozbijlnih gramofona. Pretpostavljam da i Igor ima sličnu politiku cena kao Kuzma, jedno je ono što distributer ili diler mora da prikaže kao 'SRP' a drugo neki direktni dogovor sa proizvođačem.

Pozz.

Jbg, nije bilo namerno. Izbivalo se iz zemlje poslednjih desetak godina. I dalje sam vani, ali pokušavamo da se vratimo (nije bitno zašto :rolleyes:). Trebalo bi da se dogodi u skorije vreme ako sve bude kako treba, pa pokušavam ponovo da pohvatam (hi-fi) konce.

Zato i pitam. Nisam više u toku...

Link to comment
Share on other sites

@ chowek Nema vise  velikoserijske proizvodnje pa ni cena gde se zadovolje proizvodjaci malo ozbiljnijih gramofona malom zaradom po komadu.Proizvodjaci zato dizu cene u nebo i.pokusavaju izvuci profit iz sve manjeg broja prodatih primeraka.Sondek koji je prodat u preko 100.000 je pao na prodaju od 400-500 komada godisnje,firma i pored ludackih cena u minusu i pred kolapsom.Otuda sumanuta cena od 3k za osnovni model.S druge strane ima ih polovnih koliko hoces i delova jos vise.Kod nas se pojavilo 3-4 kom u poslednjih godinu dve i prodali su se u par dana.Covek koji servisira rucke je dobio upit oko lezaja za ittok i kaze nisam video nijedan pohaban.Druga stvar je lezaj gramofona,izuzetno su trajni a ima ih dosta u prodaji polovnih i novih.treca stvar elektronika ..oko 100evra ispravna valhala,svi delovi za servis iste nisu skupi,ima ih u kitu na ebay.Opuge ,15-20 funti,morori izuzetno trajni ali ako zatreba ima ih 50-60eur.Drugar kupio sad jedan primerak zadnji sa kp za 750evra.Doterace ga u top stanje i zanoviti delovima ako hoce nek bude i 1000 ,ipak tek 30% cene novog.Inace gramofon mu radi perfektno,pa sam mu rekao da promeni ulje i kais i uziva.Pritom sve sto se u poslednjih 40g pojavilo ugradivo je i u najstariji lp12.Ima.sajt specijalizovan.za delove samo za lp12 covek.ima bukvalno sve. Www.lp12bits ili tako nesto.

Ima i drugih sjajnih gramofona.Jedan Pink triangle sa Zeta ruckom se sad prodaje za 1000 funti,sam gramofon 520 funti pa moze i da se recimo nova Rega...mada je Zeta po meni sjajna rucka,ali neko voli staro neko novo ali moze i kombinacija.Ipak su rucke najosetljiviji deo.Ostatak gramofona ima konacan ,mali deo izmenjivih delova.

Nedavno sam slusao kod kolege Systemdek,sa regom ..odlican zvuk,oduvek sam voleo taj gram ...to recimo sa solidnom glavom ne mora uopste biti skupo,mozda 600-700evra.

Heybrook TT2.Sjajan gramofon koji je.po meni apsolutni best buy medju polovnjacima.Taj je nazalost dosta poskupeo ,hvaljen je mnogo po forumima i sve je manje zapostavljen kao recimo do pre dve godine.

Roxsan Xserxses hhahah nika nisam znao da napisem naziv ovog gramofona.Treba obratiti paznju na poznatu vec manu baze,ali ako se nadje u top stanju,ne mora biti skup.

...to je par komada koji su moj cup of tea i koji ce namuciti konkurenciju novih.

Realno Kuzma je tu jedini ozbiljno koji mrsi konce polovnjacima onima kojima polovno nije strano.Igorove cene ne znam,osim Kjubrika koja nije mala.Dok dodje rucka i glava,phono preamp...to je vec visoka klasa i cenovno.

Link to comment
Share on other sites

Hvala @sondek. Svaka preporuka je dobrodošla. Nije bitno odakle je makina, samo da je zvuk po volji vlasnika. ^_^

Interesantno je da do dana današnjeg nisam imao priliku da čujem britanski gram. Amerika, Evropa, Japan, nema problema. Ali još uvek ne čuh Britanca. Čudno (i meni), ali istinito. No, za sve postoji prvi put. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Videh u medjuvremenu jedan Heybrook tt2 u Becu sa bazicnom linn ruckom za samo 300evra.Taj gramofon sam licno testirao i poredio sa lp12.Zapravo je to maltene lp12 sa par ustupaka u kvalitetu...laksi tanjir,umesto drveta iverica ,ali lepo furnirana.Isti sistem i maltene i izgled.Testirao sam samo bazu premestivsi svoj ittok sa tada mm glavom,bio je mk2 sa dodatnim externim napajanjem.Nijanse su u pitanju bile u korist lp12.Jedno vreme ih nije bilo u ovoj ceni.Sa Clear poklopcem lepse izgleda.Baš fin gramofon za eto jos uvek male pare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...