Jump to content


TPA3116D2 pojacalo problem


felipeskolari

Recommended Posts

8 minuta ranije, Zoran_forum said:

Uzecu verovatno ovo sto je Zexx rekao.

http://www.svetbaterija.rs/proizvod/punjac-za-laptop-dell-19.5v-4.62a-7.4-x-5.0-mm/12121

Ima ovakvih raznih za oko 2200din, samo treba proveriti konektor da li pasuje. Meni to deluje prektičnije i dosta bezbednije od ovih otvorenih varijanti. Ako ti ne treba velika snaga, može se uzeti bilo koji od 19-20VDC snage 90W.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minuta ranije, Zoran_forum said:

A jel moze neko samo da mi objasni ako povezem ovo napajanje na pojacalo. Pojacalo ce povuci struju koja njemu treba, a ovo napajanje moze da isporuci max 8A?

Pojačalo vuče struju vrlo promenljivo zavisno od snage koju trenutno isporučuje (koliko ga odvrneš + trenutni nuzički sadržaj), napajanje treba to da prati. Problem nastaje kad pojačalo proba da povuče više nego što napajanje može dati.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Nixie said:

http://www.svetbaterija.rs/proizvod/punjac-za-laptop-dell-19.5v-4.62a-7.4-x-5.0-mm/12121

Ima ovakvih raznih za oko 2200din, samo treba proveriti konektor da li pasuje. Meni to deluje prektičnije i dosta bezbednije od ovih otvorenih varijanti. Ako ti ne treba velika snaga, može se uzeti bilo koji od 19-20VDC snage 90W.

Pretpostavio sam da je čovek punoletan i da zna barem osnovna pravila rukovanja uređajima pod visokim naponom, i da bi ovakvo napajanje svakako skutijao.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Zexx said:

Pretpostavio sam da je čovek punoletan i da zna barem osnovna pravila rukovanja uređajima pod visokim naponom, i da bi ovakvo napajanje svakako skutijao.:rolleyes:

Nije tako opasno, ugradio sam par manjih komada u kuhinje za LED, osim ako se ne prospe nešto na njega. :D

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Zoran_forum said:

Pa ako uzmem otvoreno napajanje onda cu sigurno napraviti neku kutiju da stavim i njega i pojacalo zajedno posto bi mi to stajalo na stolu kod kompa, pa bih da to lici na nesto, a ne da budu kablovi svuda.

To već liči na spravu.:)

Link to comment
Share on other sites

On 11.12.2019. at 12:21, Zoran_forum said:

Ipak nije do napajanja. Probao sam sa 24V 8,3A i isti problem.

Ja ti rekoh više puta pozajmi prvo neko napajanje za probu. Verovatno je nekako stradalo tokom proba ili je stiglo neispravno. Ja sam imao identično takvo samo u kutiji fabričkoj spakovano. Lepo je sviralo za te pare. Evo ga stereo, bez SUB kanala. Bilo je i glasno taman  dovoljno za  normalno slušanje.

 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Zoran_forum said:

Proverio sam,sve izgleda skroz ok. Nesto prekida signal na jednom kanalu. Cak i da nadjem sta je problem ne verujem sa bi se to isplatilo popravljati i kupovati neke delove.

Ne znam šta da ti kažem, nema tu ništa od skupih delova (TPA3116, OP, itd. su džabe) ali treba iskustva i malo sreće da se nađe problem i neko ko može da odlemi i zalemi SMD bubice.

https://www.aliexpress.com/item/32891250489.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.54e02f74BXAL6N&s=p&algo_pvid=3fcefee8-7f94-4ebc-bfcd-61a33cb13854&algo_expid=3fcefee8-7f94-4ebc-bfcd-61a33cb13854-1&btsid=86036345-bac7-4f8f-a1b0-be6b0727dbdb&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_55

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...