Jump to content


Cat 6a by Draka


zeljko1974

Recommended Posts

16 minuta ranije, zeljko1974 said:

da li IC kabel pravit iili Power

Ja sam probao od CAT5 da pravim IC u par varijanti, od dve žice (parica) do više žica, loše je ispalo u onosu na narandžasti.

Power, ako misliš za 220v to nikako, izolacija nije dovoljna.

Bilo je nekog uspeha sa pletenjem više komada kao kabal za zvučnike, ali nemaš ti tu ni 10% koliko ti treba za zvučnički kabal.

Link to comment
Share on other sites

Izvini Željko, nisi mlad da se povodiš za nadri savetima. Ova vrsta kabla nije predviđena za napon u mreži. Uvek ćeš biti u riziku pregrevanja tankih žičica i topljenja jednostruke i minimalne izolacije na njima. Dobit - nikakva. Rizik - veliki.

 

EDIT: već stigao odgovor sličnog sadržaja

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dj.nik said:

Izvini Željko, nisi mlad da se povodiš za nadri savetima. Ova vrsta kabla nije predviđena za napon u mreži. Uvek ćeš biti u riziku pregrevanja tankih žičica i topljenja jednostruke i minimalne izolacije na njima. Dobit - nikakva. Rizik - veliki.

Хвала дј ник и никси на савету....

Идеја је била , да рецимо растурим скроѕ кабел и да искористим његово срце, тј сам солид коре, па да идем ,рецимо у правцу тоталне и бескрупулозне изградње (у јбте, ал сам пуко, какву реченицу сам посложио, мадре миа...).Увлачење у памук или тефлон је неминовно, па након тога да иде рецимо нека озбиљнија 220волти изолација, неки термо бужир...

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, brijac said:

Nije dovoljan presek zice za te igrarije. Mogao bi, kad bi ih sve oslobodio izolacije, i uvrnuo te time napravio deblji provodnik. No to je skuplja dara nego mera i nemas dovoljno kabla za to :) 

Ja sam pravio za 220V kablove ala Ozren Bilan, upredu se tri žice sa silikonskom izolacijom 0,75mm2 (ili deblje), naprave tri takve pletenice pa uvrnu zajedno. Po jedna žica iz svake pletenice je za fazu, nulu i uzemljenje. Do 3x3x0.75mm2 jedva ulazi u obične konektore (IEC i šuko) za deblje žice moraju se uzeti skuplji konektori koji mogu da prime veći presek. Sve se obmota čvrsto sa dva sloja teflon treke (žuta je bolja, deblja) i navuku se dva snake plastična (PET) snake skina za svaki slučaj. Najbolja silikonska žica koju sam našao je u Jovan Trade u Zemunu, Turska.

http://www.audiologs.com/ozrenbilan/mrezni.htm

Link to comment
Share on other sites

@Nixie

Ako krene da uvrce ove silikonske iz drake, pogotovu u pletenicu, ima da mu pusti izolacija garantovano :) Kvalitetniji silikonski kablovi od 0.75 su deblje izolovani, naime koje i spominjes, i mogu se plesti. Ja sam pleo onaj dnk sa tim jovanovim, i vrlo jaka/debela izolacija. Ali od ove drake nema sta da iskoristi, ta izolacija je pretanka i samo moze kurslus da nastane. Ako hoce da se bas igra, najbolje ogoliti, uviti snop po provodniku kao litz, izolovati teflonkom (ima poljska debela kvalitetna 19mmx0.2mmx15m), i to je to. Ali opet, vredno je samo ako hoce da se igra i da se zabavi (samim tim i iskren savet, sto dalje od 240v sa zicama iz signalnih kablova, nije vredno pisanja u gace od strujnog udara :) ). 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, brijac said:

@Nixie

Ako krene da uvrce ove silikonske iz drake, pogotovu u pletenicu, ima da mu pusti izolacija garantovano :) Kvalitetniji silikonski kablovi od 0.75 su deblje izolovani, naime koje i spominjes, i mogu se plesti. Ja sam pleo onaj dnk sa tim jovanovim, i vrlo jaka/debela izolacija. Ali od ove drake nema sta da iskoristi, ta izolacija je pretanka i samo moze kurslus da nastane. Ako hoce da se bas igra, najbolje ogoliti, uviti snop po provodniku kao litz, izolovati teflonkom (ima poljska debela kvalitetna 19mmx0.2mmx15m), i to je to. Ali opet, vredno je samo ako hoce da se igra i da se zabavi (samim tim i iskren savet, sto dalje od 240v sa zicama iz signalnih kablova, nije vredno pisanja u gace od strujnog udara :) ). 

Rekao sam to nikako za 220V. Treba poštovati tehniku, signalni kabal je signalni kabal.

Link to comment
Share on other sites

Свестан сам опасности од 220волти. Болипече андвришти(ако се стигне до вриска :D)...

 

А, интерконект кабал направити од саме солид коре жице,значи план ми је да је оголим, ставим у памук, ширмујем са ширмом који сам претходно скинуо од антенског кабела,па онда иде тефлон и ,то је то.....квалитетни нојтрик конектори купљени у псп електроник у новом саду ,цена око 300 динџи по комаду, да ли је неко радио нешто слично/искуства нека.....

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, zeljko1974 said:

Свестан сам опасности од 220волти. Болипече андвришти(ако се стигне до вриска :D)...

 

А, интерконект кабал направити од саме солид коре жице,значи план ми је да је оголим, ставим у памук, ширмујем са ширмом који сам претходно скинуо од антенског кабела,па онда иде тефлон и ,то је то.....квалитетни нојтрик конектори купљени у псп електроник у новом саду ,цена око 300 динџи по комаду, да ли је неко радио нешто слично/искуства нека.....

Rekao sam ti da je bolji orange dosta od mojih pokušaja sa CAT5. možda to ne važi za CAT6.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nixie said:

Rekao sam ti da je bolji orange dosta od mojih pokušaja sa CAT5. možda to ne važi za CAT6.

Која је разлика између Кат6а и Кат 7 тј пакленог.Мислим ту на сам солид коре проводник, да ли је разлика у квалитету самог бакра , или .... ?

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, zeljko1974 said:

Која је разлика између Кат6а и Кат 7 тј пакленог.Мислим ту на сам солид коре проводник, да ли је разлика у квалитету самог бакра , или .... ?

Orange je od debljih žica, 4x0,8mm (0.5mm2) i napravljen najverovatnije u Turskoj, ako je bitno. Izgleda da im je bakar kvalitetan. To sam primetio i na onim licnastim 0,75mm2 sa silikonskom izolacijom , baš se sija u odnosu na druge žice koje imam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...