Jump to content


Stereo receiver + zvucnici - 1300eur


BaneBG

Recommended Posts

Cao svima,

jako dugo sam na ovom formu medjutim nisam nista pisao shodno tome da nisam neki znalac ove tematike, vise IT :) pa sam skupljao informacije/znanje. :)

Dosao je konacno na red i budzet za audio opremu pa mi je potrebna pomoc, mahom u suzavanju izbora opreme.
Citajuci forum poprilicno sam se rasplinuo na sve strane i dosao u situaciju da nemam pojma u koju stranu, uz cestu promenu smera kretanja :).

Uostalom ne mogu smarati nekoga u salonu da mi poveze 20+ mogucih kombinacija. :) Vec sam zvao par njih i receno mi je da pokusam da suzim izbor na 2,3 uredjaja i 2,3 verzije zvucnika ako je moguce kako bi Demo imao malo vise smisla.

Evo nekih karakteristika i nacelnih razmisljanja koja sam imao.

Deo zida na kome je TV je oko 2.4m. Udaljenost do garniture je oko 4.2m. (detaljnije na slici ako se ucita)
'Zid' na kojem je TV - block cigla a 'Zid' preko puta je (mahom) gips.
Ovaj deo prostorije je dnevna soba koja je otvorenog tipa a drugi deo je trpezarija/kuhinja gde je ostatak prostora 4.5m x 4m. Bilo bi lepo da se muzika cuje naravno i u tom delu iako je primarni deo dnevna soba. :)


Slusamo Pop i rock strani (a i domaci), instrumental (nesto tipa - Cafe del mar i slicno), redje muzika sa nekim tvrdjim stvarima.

Poredjao bih po bitnosti uredjaje i potrebe koje zelim da "zadovoljim" 
1. TV (SBB-D3, HBO) - filmovi, serije... (TV je trenutno Panasonic plazma stariji model, ali je sledeci na redu za upgrade na Smart TV. Najveci deo vremena se gleda TV. TV povezan sa SBB D3 (onaj najjaci model) preko HDMI kabla.
2. Radio/Network streaming - Ovo bi bila novina koja bi se verujem izjednacila sa TVom (u smislu sati slusanja)
3. Media Centar (MX III) - trenutno je HDMI na TV a kontam da tako mora i da ostane
4. Laptop / film / youtube kad zatreba
5. DVD Player (stari neki Pioneer) nije bitan preterano


Budzet je trenutno oko 150k i to nije da kazem fiksno u kamenu, ali ne bih bas ni da skace vise nego sto treba shodno potrebama koje imam. Shvatam da ce kablovi odneti jedan deo budzeta pa bih voleo da dobijem savet i za njih a verujem da ce oni biti bar jedno 10k na ovaj budzet.

Smer u kojem sam ja razmisljao AV, pa Stereo pa na kraju network receiver. Posto nisam siguran da ovakva soba ima smisla da se oprema sa 5.1/7.1 sistemom prebacio sam se na Stereo varijantu.

Iako sam prvo odbacio opciju Yamahe nekako sve upucuje na nju ako se gleda budzet/dugotrajnost/funkcionalnost.

1. Yamaha R-N602
Ne znam da li u ovoj kombinaciji treba razmisljati o 80x posto je on solidno skuplji (96k). Mada ima neka akcija 803d+ MA Bronze 6 za 180k.
Yamahi inace dajem malo prednost zbog povezivanje sa nekim Wireless bar-om/MusicCast koji bih stavio u spavacu sobu kasnije.


2.  Znam da je forum podeljen na misljenja za NAD, ali sam video i da je ovaj model dosta hvaljen a i da je na akciji nekoj:
NAD C 338

Ne znam koje su tacno njegove mogucnosti / funkcionalnosti u odnosu na pomenutu Yamahu i da li bih trebao nesto da dokupljujem, posebno ako bih hteo da stavim u spavacu sobu jedan zvucnik.

3. Gledao sam Onkyo ali neki komentari a bogami i neke ocene/txtovi nisu blagonakloni sa modelima od 50-60k pa sam se malo povukao. Znam da je ovo previshe generalizovano misljenje, stoga i pominjem Onkyo kao jednu opciju. 
Takodje, za razliku od Onkyo ponude, za sve ostale ovde pomenutu opremu postoje neke kombinacije/akcije za komplete.

 

Zvucnici dole navedeni, nisam popisivao snaznije modele, jer sam "upozoren" da nisu potrebni drugi za prostoriju u kojoj ce biti.

1. Monitor Audio bronze 5
2. PSB Imagine X1T
3. Vidim da se dosta spominje i Jamo ali nisam bas mnogo citao na tu temu. 
   Na akciji je C 95 II + N602 (135k), dok je C 97 II (107k)
4. Nesto cetvrto... :)

Za kraj, trebao bi mi i savet da li se isplati/ima smisla zbog garancije/logistike pouzdanosti itd, ici na "Subotica/Madjarska" ili ipak preko salona u Beogradu. Koliko sam video oko ~150/180eur je usteda zavisno od kombinacija.
 

Pozdrav i hvala unapred!

 

1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Razumijem tvoju konfuziju medju svim ovim silnim uredjajima i kombinacijama, nije lako izabrati kad je toliko mogucnosti.. Ono na sta zelim da ti skrenem paznju, jer i sam razmisljam u tom pravcu, a pod uslovom da se zadrzis na odluci da ides na stereo varijantu, su stereo risiveri Denon DRA-800H i Marantz NR1200. Slicnih su karakteristika i funkcija, a navodim ti ih jer su to zapravo stereo AV risiveri.. Naime, imaju HDMI ulaze i izlaz pa se na njih mogu spojiti svi eksterni uredjaji koji inace idu u tv, a onda jednim HDMI kablom u tv.. Naravno imaju i sve network funkcije, stream muzike... Takodje i izlaz za subwoofer.
Eto, malo sam ti zakomplikovao :)


Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Branislav81 said:

Ja  sam imao Marantz Nr1200...kratko...vrlo kratko djubre!!!

 

1 minut ranije, Branislav81 said:

mislim da odlezi kod strucnijih od mene da daju misljenje....

A što tražiš tuđe mišljenje, kad si već formirao svoje? <_<

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, montenegrino said:

Prenesi nam tvoje utiske, sta ti je najvise smetalo? Cisto da se neko ne zaleti. Ja bi prvi, mada sam izmedju ova dva modela sto sam spomenuo blizi Denonu

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 

Sve je bilo super ....onda je počeo da gubi wi-fi,pa sam ga povezao na lan kabel i tada se zakucao ...mogao sam samo da slušam FM radio.Uredjaj sam zamenio i dobio drugi.Konekcija wi-fi stalno nešto prekida..da to proverim uzeo sam od drugara Bluesound Node 2i i povezao testirao par dana naravno na istoj mreži i problema nije bilo......Što se tiče zvuka....Imam Elac Debut 2.0 5.2 i Kef Coda 9 i i Canton Chrono 90dc meni je to sve zvučalo kao youtube.....pogotovo ako slušaš dugo

Ja sam se zaleteo kao novi Marantz i ....Iskreno meni se svidela  kombinacija Yamaha rn602 iCanton Gle 496.2.....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, montenegrino said:

Razumijem tvoju konfuziju medju svim ovim silnim uredjajima i kombinacijama, nije lako izabrati kad je toliko mogucnosti.. Ono na sta zelim da ti skrenem paznju, jer i sam razmisljam u tom pravcu, a pod uslovom da se zadrzis na odluci da ides na stereo varijantu, su stereo risiveri Denon DRA-800H i Marantz NR1200. Slicnih su karakteristika i funkcija, a navodim ti ih jer su to zapravo stereo AV risiveri.. Naime, imaju HDMI ulaze i izlaz pa se na njih mogu spojiti svi eksterni uredjaji koji inace idu u tv, a onda jednim HDMI kablom u tv.. Naravno imaju i sve network funkcije, stream muzike... Takodje i izlaz za subwoofer.
Eto, malo sam ti zakomplikovao :)


Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 

Interesantno ali to je jedna od varijanti od koje sam odustao. Pre 4,5 godina sam krenuo da se "pripremam" i nekako suzio izbor na AV Denon i izbor je pao na jedan od dva modela u klasi 1500eur, medjitim zbog zvucnika koji bi trebali d aisprate ovo cudo, sam odlozio izbor za kasnije a pritom kao sto sam napomenuo mislim da ova soba ne moze adekvatno da bude opremljena sa 5.1/7.1 sistemom shodno malom prostoru za tako nesto, gde cak ni ti rear zvucnicu ne mogu da se normalno usmere shodno tome da je garnitura prakticno naslonjena na zid sto se ovde ne vidi posto nisam povukao do zida. :)

Ali je Denon + Monitor Audio bio prakticno prva suzena kombinacija - tada. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, zek said:

 

A što tražiš tuđe mišljenje, kad si već formirao svoje? <_<

 

33 minutes ago, montenegrino said:

Prenesi nam tvoje utiske, sta ti je najvise smetalo? Cisto da se neko ne zaleti. Ja bi prvi, mada sam izmedju ova dva modela sto sam spomenuo blizi Denonu

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 

 

4 minutes ago, BaneBG said:

da li si slusao jos nesto sa 602, jos neke zvucnike?

 

Jesam kod kolege.......sada da me ubiješ ne mogu se setiti koje ima i zvučalo je odlično

Link to comment
Share on other sites

Kad je ovakva situJacija kao tvoja, dodaj jednu fotelju sa točkićima da čuči negde u visini stubova kao dodatak ugaonoj garnituri a kad hoćeš ozbiljnije slušanje muzike dokotrljaš je u poziciju gde praviš jednakostranični trougao sa zvučnicima. Misli se na položaj glave.

Imam i predlog uređaja što niko ne može da ponud sem ex-distributer to jes' ja: nov Cocktail Audio X30, svestrani uređaj sa 2x60W pojačalom i odličnim D/A konvertorom, strimingom, fm tjunerom, HDD skladištem te povoljnom cenom. Zvučnike potraži uzane siluete a moj predlog: Q Acoustics 3020 na stalcima (u budžetu si) ili ako možes da se protegneš (kredit) Q Acoustics 3050 podnostojeće.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...