Jump to content


Pirate Pro


Pirate

Recommended Posts

Jednostavan, minimalisticki studijski sistem u dnevnoj sobi :).

 

1. Aktivni monitori: Focal CMS40

2. Monitor kontroler:  Mackie big knob passive

3. Izvor: HTPC (4TB muzike)

4. Streamer: Chromecast Audio

5. DAC: Cambridge Audio DAC Magic 100

6. Stalci: Diy

7. Kablovi:

- Audio Cable: Balansirani Cordial CFM 3 MV   (Focal to Mackie)

- USB: Klotz USB-AB1   (HTPC to DAC)

- Optical: Klotz FOPTM01   (Chromecast Audio to DAC)

- Interconnect: Mogami 2549   (DAC to Mackie)

 

Nearfield postavka. Jednakostranicni trougao: 1.7m do 2m stranica. Po potrebi se menja razdaljina monitora.

Odlicno zvuci! :)

Link to comment
Share on other sites

Sistem baš deluje profi, a i minimalistički u estetsom pogledu.

Što bi se reklo - čestiam situaciju !!! :D

Imam jedno laičko pitanje - čemu tačno služi monitor controler? Razumeo sam da je to neka vrsta daljinskog upravljača, da se umesto na samim zvučnicima, podešavanja vrše preko njega... ali možda nisam u pravu?

Pozdrav,

NL.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, NL. said:

Imam jedno laičko pitanje - čemu tačno služi monitor controler? Razumeo sam da je to neka vrsta daljinskog upravljača, da se umesto na samim zvučnicima, podešavanja vrše preko njega... ali možda nisam u pravu?

Pa otprilike, da! To mu dodje, da pojednostavim, kao preamp. U ovom slucaju pasivni. 

Podesis na aktivnom monitoru gain (input), a kontroler ti sluzi za kontolu (volume) pri daljem radu, u mom slucaju slusanju muzike :) . Predvidjen je da stoje na pultu, radnom stolu, odnosno da dohvat ruke, jer logicno sto bi se cimao i stalno njakao gain na monitorima (na vecini to stoji sa zadnje strane).

Dobra caka je sto kontroler uglavnom ima vise ulaza i izlaza. Postoje razne izvedbe i tipovi. Ovaj mackie u konkretnom slucaju 2 output / 2 input. Tako da moze komotno da se prikljuci jos jedan par monitora. Samo se vrsi izbor A/B. Sto je super,  jer to mi je i neki plan u skorijoj buducnosti.

Inace, kada sam prelazio pre dve godine sa klasicne stereo/hifi postavke na ovo, pranirao sam neku varajantu diy pasivnog preampa. 4 IN/4 out, kombinacija balansirane i nebalansirane veze, tape kontrola, kvalitetan pot i konekcije ... Ali odustao... :) 

Mackie-Big-Knob-Passive.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...