Jump to content


Bowers & Wilkins P6


Vladd

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 sati ranije, Vladd said:

Zdravo Father...

Sve je opisano u prethodnim porukama / postovima...

Mozda sam nesto i sam propustio... Mislis na pojacala?

Quotovo sam tvoj komentar da si promenio strujni kabl i da se desila pozitvna promena, pa sam pitao da detaljnije napišeš, sa kojim kablom. Možeš i oko interkonekta koju reč, jer kako sam razumeo i njih si menjao.

Taj deo me je zanimao, što se pojačala tiče tu si sve rekao u prvom postu i kasnije.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Father said:

Quotovo sam tvoj komentar da si promenio strujni kabl i da se desila pozitvna promena, pa sam pitao da detaljnije napišeš, sa kojim kablom. Možeš i oko interkonekta koju reč, jer kako sam razumeo i njih si menjao.

Taj deo me je zanimao, što se pojačala tiče tu si sve rekao u prvom postu i kasnije.

OK Father,

 

Sto se tice strujnog kabla postoji samo logo u obliku logaritamske spirale i made in UK, taj sam stavio na MuFi, slican takodje made in UK sam stavio kao napojni od pre-ampa. kapiram da nisu nista posebno  AudioQuest, Neotech  i Qed IKonektori... Imam desetak raznih IK pa sam se igrao kombinatorike.

Evo par fotki...

 

IMG_20191208_1756317.jpg

IMG_20191208_1758543.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Trouble said:

Audio Analogue u mome komsiluku,nije to ni tako daleko od BG..

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/audio-analogue-donizetti-mono-blokovi-oglas-30201724

Zdravo Trouble...

Upravo gledam taj link! Hvala za isti.

Buni me samo kako to (sto bi nasi drugari iz Croacije rekli) dopeljati preko grane i ima li problema na granici. Kapiram na nasoj moze biti... Jos jedna stvar je tu bitna je da bih ja to morao da slusam pa najverovatnije odpada kao varijanta!

Vidim da ih `Oliver` ceni 537Evra... da li to zaista vredi te novce?! Ne znam, nisam imao AA nikada.

 

Poz iz NS!

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Vladd said:

Ono sto prvo dodje na uho je da je rezolucija zvuka jasnija i mnogo bolja separacija kanala!

Ako dozvoliš da se više angažujem. Zamolio bih te da vrlo pedantno i detaljno očistiš sbe činčeve na preampu od prašine. Etil-alkohol 96% ti je sasvim dovoljan za to čišćenje. Prvo magičnom krpom prebriši prašinu sa konektora pa vatom blago nakvašenom alkoholom dobro operi činčeve na preampu i snagašu. Nakon toga prebriši novom čistom magičnim krpom sve činčeve da skineš eventualne ostatke ili zamućenja sa površine. Ako nabaviš neki sprej za ru namenu možeš i sa njim. Nemoj da čistiš ili guraš ništa u rupu činča jer mogu da ostanu dlake od vate a unutra i nema prašine uglavnom.

Na sličan način operi i konektor na kablovima. Pa poslušaj nakon te akcije dobijene rezultate.

Strujni deluju kao obični fabrički i ne verujem da su nešto specijalno. Trebaš definitivno tu da se razletiš i poslušaš što veći broj ozbiljnijih konstrukcija do cene koja ti odgovara, ali i nešto što je iznad tih granica, da stekneš utisak o tome koliko ti je sistem gibak ili inertan da ode u boljem pravcu.

IC takođe ista preporuka.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Father said:

Ako dozvoliš da se više angažujem. Zamolio bih te da vrlo pedantno i detaljno očistiš sbe činčeve na preampu od prašine. Etil-alkohol 96% ti je sasvim dovoljan za to čišćenje. Prvo magičnom krpom prebriši prašinu sa konektora pa vatom blago nakvašenom alkoholom dobro operi činčeve na preampu i snagašu. Nakon toga prebriši novom čistom magičnim krpom sve činčeve da skineš eventualne ostatke ili zamućenja sa površine. Ako nabaviš neki sprej za ru namenu možeš i sa njim. Nemoj da čistiš ili guraš ništa u rupu činča jer mogu da ostanu dlake od vate a unutra i nema prašine uglavnom.

Na sličan način operi i konektor na kablovima. Pa poslušaj nakon te akcije dobijene rezultate.

Strujni deluju kao obični fabrički i ne verujem da su nešto specijalno. Trebaš definitivno tu da se razletiš i poslušaš što veći broj ozbiljnijih konstrukcija do cene koja ti odgovara, ali i nešto što je iznad tih granica, da stekneš utisak o tome koliko ti je sistem gibak ili inertan da ode u boljem pravcu.

IC takođe ista preporuka.

mslm da je aceton mnogo adekvatniji za ovakve rabote ciscenja, daleko je "jaci" rastvrac neko alcohol...mojih2cents

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, zeljko1974 said:

mslm da je aceton mnogo adekvatniji za ovakve rabote ciscenja, daleko je "jaci" rastvrac neko alcohol...mojih2cents

Bojim se da aceton ne rastopi plastične delove izolacije i napravi fleke na zadnjoj ploči. Aceton je opasan za naše sprave. Dovoljna je jedna kap za večnu fleku.

Ja koristim pomenuti alkohol i nikada problema nisam imao.

Link to comment
Share on other sites

Neki se odmah uhvate za kablove, da čita ovaj forum neko ko nema pojma skroz, pomislio bi da su kablovi ključ za zvuk, sve ostalo tu i tamo. 

 

Nego ja sam isto prvo imao 602, pa 705, 704, od nedavno 804 d3, nije da sam nešto mnogo probao, ali mi rotel uvek dodje najbolji match za b&w, od te komercijalne elektronike. 

Ako nećeš made in china (što je nebitno), ima starijih modela, nisu ni skupi pa da nešto rizikuješ mnogo para, a lako se prodaju ako ti ne odgovara...

Link to comment
Share on other sites

Ako mu je sada zvuk "kifla", kada očisti kontakte biće "bavarska kifla".

Nekom dovoljno, a neko će poželeti dalje da se igra pa će u bavarskoj kifli da se odjedared pojavi kobasica, pa će još makice da se igra i eto švapskog senfa sa medom ...

Ovde kod nas Srbi bi rekli "zrno po zrno pogača". Ali do pogače ima mnogo da se mesi od suve kifle. :)

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Chieftec said:

Neki se odmah uhvate za kablove, da čita ovaj forum neko ko nema pojma skroz, pomislio bi da su kablovi ključ za zvuk, sve ostalo tu i tamo. 

 

Nego ja sam isto prvo imao 602, pa 705, 704, od nedavno 804 d3, nije da sam nešto mnogo probao, ali mi rotel uvek dodje najbolji match za b&w, od te komercijalne elektronike. 

Ako nećeš made in china (što je nebitno), ima starijih modela, nisu ni skupi pa da nešto rizikuješ mnogo para, a lako se prodaju ako ti ne odgovara...

isto kao da neko procita i da pomisli da ne prave razliku :) Kablovi su izuzetno bitni u sistemu, i kod mene i kod par osoba, i vise nego lagano osetno. I fascinantno je kako je uvek kad se spomene nesto u vezi kablova, gleda se kao izolovan objekat, umesto da je to deo sistema. Sve je to sklop, i sve utice na zvuk, i pasiva i aktiva. Kad su u pitanju finese, vise ce kabl da ih pegla, a i mnoooooogoooo lakse nego da se sad vucaraju pojacala, zvucnici itd. Zato je coveku receno da oproba kablove razlicite, i slazem se u toj preporuci. Najlakse ce da ih izmenja u sistemu, a ako ne odrade ono sto bi voleo da odrade, onda moze preci na menjazu i isprobavanje gabaritnijih uredjaja. 

Malo se prevelika hajka gura u tom smeru. Prosto dat je savet, ako vam se ne svidja, zaobidjite komentar, dajte svoj i to je to. 

Link to comment
Share on other sites

A prije pojacala i kablova i svih ostalih elemenata sistema preporucujem jedan vikend pomicanja zvucnika u prostoru i trazenja optimalnog mjesta...nema pojacala i kablaže koja ce ispraviti neadekvatan položaj.Nemoguće je da se čujnost basa ne mjenja u zavisnosti od položaja kutija..  

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Trouble said:

A prije pojacala i kablova i svih ostalih elemenata sistema preporucujem jedan vikend pomicanja zvucnika u prostoru i trazenja optimalnog mjesta...nema pojacala i kablaže koja ce ispraviti neadekvatan položaj.Nemoguće je da se čujnost basa ne mjenja u zavisnosti od položaja kutija..  

o daa, vikend možda nakorisnije potrošen u celoj hifi-karijeri. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Father said:

Bojim se da aceton ne rastopi plastične delove izolacije i napravi fleke na zadnjoj ploči. Aceton je opasan za naše sprave. Dovoljna je jedna kap za večnu fleku.

Ja koristim pomenuti alkohol i nikada problema nisam imao.

Yasno Papa Ivane,

 

Aceton je rastvarac i moze da nanese nepopravljivu stetu, u najmanjem slucaju kozmeticku.

Link to comment
Share on other sites

Alkohol bilo koje koncentracije je slab rastvarač koji ne skida oksid i patinu. Njime ćeš skinuti samo prašinu i mehaničke naslage. Kupi ili pozajmi pravi kontakt sprej i uradi propisno čišćenje, posebno ako imaš utisak ili se vidi da to nikada nije rađeno. Zaštiti kontakte odgovarajućim sprejom na kraju.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Father said:

Bojim se da aceton ne rastopi plastične delove izolacije i napravi fleke na zadnjoj ploči. Aceton je opasan za naše sprave. Dovoljna je jedna kap za večnu fleku.

Ja koristim pomenuti alkohol i nikada problema nisam imao.

Nece, ja cistim samo i iskljucivo metalne povrsine acetonom, probaj. Za plastiku je poguban,ali zato metalne povrsine cisti savrseno.Nakapa se lagano na stapic za usi, tu nema sta da kaplje, ovlas se predje preko metalnog kontakta.

Pa nije ovo akcija gde ces crevom nanositi aceton na nama drage sprave:heat, uf ti bogca, kad procitam ovakve komentare onda ispade da je najbolje ne izlaziti na ulicu,jer pobogu,moze jedan Boing 747 da ti  padne na glavu.

 

....ne bih dao predlog ,a da nisam prethodno isprobao.....

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...