Jump to content


Koje zvučnike kupiti?


Jovica

Recommended Posts

On ‎30‎.‎11‎.‎2019 at 11:27, Kejsovic_33 said:

Dobro došao na forum! 

Iz kog razloga si se odlučio za kupovinu Nad c388 + mdc bluos 2? Jesi li ga slušao sa nečim pre kupovine i gde?

Kupio sam ih u 4audio,na njihov predlog.Sad je to svrseno.Sta dalje?

Link to comment
Share on other sites

On ‎30‎.‎11‎.‎2019 at 14:44, Delija said:

To su zvucnici sa prilicno razlicitim karakterom zvuka.

Napisi svoje misljenje o njima, da bi bar otprilike znali tvoj ukus.

Mogao bi i ciljane zanrove muzike.

 

Zvuk jeste razlicitog karaktera,ali kod nas nisam nasao bolje.Navikao sam se na mekan zvuk ,jacu muziku a sad mi treba za 25m2 zvucnici koje cu da slusam sa 50% jacine pojacala.Slusam dzez,progresivni rock ...

Link to comment
Share on other sites

Od zvucnika koje sam cuo u Beogradu najvise mi se svidja zvuk  Bowers&wilkins 702 s2 kod Korata.Nameravam da ponesem pojacalo u Bgd i idem u Vox,Player,i Korato i probam sva tri zvucnika.Jasno je meni da su sva tri zvucnika ,"jaca " i ne bas kompatibilna sa Nad-om,ali ako sutra kupim jace pojacalo nebih menjao zvucnike.Da danas  kupujem pojacalo kupio bih Electrocompaniet ECI 6DS,ali nisam imao niti znanja, niti iskustva ,a nema  koga da pitas...a nisu male pare,a trgovci ko trgovci

Link to comment
Share on other sites

Naravno ,postoji mogucnost da prodam  Nad c388 + mdc bluos 2,koji je kupljen u avgustu 2019god. u 4 audio i ima garanciju jos 18 meseci i kupim novo pojacalo sa dodatkom za strimovanje ,moze i odvojeno i par zvucnika ,iskljucivo na novo.Gramofon imam,cd plejer takodje ,mada sad slusam muziku iskljucivo na deezer.

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2019 at 10:25 AM, Тодор НС said:

A na koje zvučnike su priključili NAD pre nego što si se odlučio za kupovinu?

Da li su ga pustili u kombinaciji sa PSB Imagine T2 ili T3?

Neznam dali ste dobili neki odgovor ali cu pokusati opet.Nad sam slusao na Psb imagine 2T I nije mi se svidjao zbog velike fizicke dubine ,pa je jako nezgodan za manje prostorije.Cak su mi I ljudi iz Nada savetovali da uzmem Psb zvucnike.Sonus Faber mi se nije dopao,jer ima jako metalan zvuk I njega sam slusao.Zatim su mi pustali neki Monitor Audio ali ja od uzbudjenja nisam mnogo obracao paznju na zvuk jer u tom trenutku nisam nameravao da kupim zvucnike.S obzirom da sam pojacalo donosio jos dva puta u Bgd zbog kvara isao sam I slusao ga na Evoke 50 I to mi se jako svidjalo ali sam imao dilemu da li moje pojacalo moze da”napuni”tako jake zvucnike.Nakon toga sam obisao Player I slusao Fokal Arija I Korato gde su mi se svideli B&W 702 s2.Fokal I B&W nisam slusao na svom pojacalu,ali nameravam da ih cujem.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Jovica Krstic said:

Fokal arija 936-371,  evoke 50- 373,   Psbimagine 2t- 446 sto i nije presudno uz napomenu da focal ima otvore za bas refleks sa prednje strane.Mene interesuje vase misljenje koje zvucnike bi Vi uzeli uz Nad c388 a mogu se naci u Srbiji.Na stranu moja impresija sa jednim ili drugim zvucnikom.

Ma gledaj ! Malo si čudno postavio zadatak ! Zvučnike češ slušati ti , a ne mi . Obzirom da zvučnici koje namjeravaš kupiti ( očito ti je sve jedno) koštaju ne baš zanemarive pare kupi one na kojima češ kad ti "dosade" najmanje izgubiti . To su  po meni Sonus Faber ( kao što primječuješ ima ih najmanje u oglasima ) . To što ti zvuče "metalno" vjerojatno nisu usvirani , ali .... 

 

5 minuta ranije, Jovica Krstic said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

prvi put su sve komande otkazale i promenjen je ceo "üpravljacki" deo, a drugi put se gasio kad je hteo i uz pomoc saveta iz kanade ovi iz 4 audio su apdejtovali bluos i sad radi odlicno.Nakon drugog kvara nestalo je zainteresovanosti drugara iz 4 audio da zajednicki izaberemo zvucnike...i ja kao laik krecem u potragu za zvucnicima a trenutno slusam Onkyo SC-770 (zvucnici stari tridesetak godina)

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje cekam Vas savet koje bi mi zvucnike preporucili a sta se desi sa Nadom u buducnosti nije vazno.Vazno mi je misljenje a ne i presudno od ljudi koji su iskusniji od mene i vise znaju!Ne razumem postojanje foruma ako "laik"nesme da pita iskusne audiofile.A ako Nad ode u penziju idemo na Hegel h 360 ili electrokompaniet  eci 6 dx.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Nixie said:

Baš su ti drugari, dva kvara opravili, treći će biti van garantnog roka.:D

Što nisi kupio neko "normalno" pojačalo pa mu dodavao posle te igračke?

Ja uz to sokoćalo ja ne bih potrošio više od 1500eur za nove zvučnike.

Kazite mi koje "normalno pojacalo"da kupim a ovo sopocalo cu da polkonim nekom.Hvala vam na ironicnim odgovorima.Covek se uci dok je ziv.

Link to comment
Share on other sites

Probaj da cujes neki Rega komplet.Moze se skockati sistem od njihovih komponenti medjusobno odlicno uklopljenih,a da ne kosta bubreg.Ne znam ko sad zastupa Regu,ovde kod nas u NS Audio plus.Imaju solidnu slusaonicu,odprilike dimenzija tvoje sobe.Slusao sam u par navrata njihove sisteme i to radi fino.Ne pratim vise cene hifi,ali proveri i onaj Exposure shoebox komplet sa hifiles show i pogledaj ,sa cim je od zvucnika slusano.Imao je vrlo uravnotezen zvuk sa vrlo razlicitim tipovima muzike.Sorry ako sam omanuo budzet,ali vidim da se spominje i 1500 za amp i to nije malo...a uostalom koji se jos budzet ne probije :lol:

Btw. Metalni zvuk SF potice najverovatnije od  ampa,moze svasta da se nekom ne svidi kod SF, ali nisam cuo da se neko na to zali.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Jovica Krstic said:

Kazite mi koje "normalno pojacalo"da kupim a ovo sopocalo cu da polkonim nekom.Hvala vam na ironicnim odgovorima.Covek se uci dok je ziv.

Izvini molim te, ali ne gajim simpatije preme tim "All in one" uređajima žato što je to sve prepuno kompromisa i što jako pojačalo u D klasi sa čoperskim napajanjem u istoj kutiji utiče dosta na rad ostalih sklopova. Obzirom na komplikovanost tj. broj komponenti unutra, podložno je kvarovim kao što si već video. Sad ti preostaje samo da ga (kao što si rekao) nosiš sa sobom i probaš da nađeš odgovarajuće zvučnike. Cifra od 4000 eur je preterana za zvučnike uz taj uređaj, po mom skromnom mišljenju.

Link to comment
Share on other sites

Zato i postoje Sajmovi gde se moze cuti dosta dobar izbor zvucnika i pratece elektronike, pa ko voli... Ovo je bila jako dobra sajamska ponuda, mislim na manje kutije. Cena je bila 1500 za par ako se ne varam i to je odlicno zvucalo za taj novac.Velike su prevelike i za mnogo veci prostor a i cena im je daleko veca od tvog budzeta. Malo je losiji kvalitet slike ali kao info je sasvim ok.

1.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

Izvini molim te, ali ne gajim simpatije preme tim "All in one" uređajima žato što je to sve prepuno kompromisa i što jako pojačalo u D klasi sa čoperskim napajanjem u istoj kutiji utiče dosta na rad ostalih sklopova. Obzirom na komplikovanost tj. broj komponenti unutra, podložno je kvarovim kao što si već video. Sad ti preostaje samo da ga (kao što si rekao) nosiš sa sobom i probaš da nađeš odgovarajuće zvučnike. Cifra od 4000 eur je preterana za zvučnike uz taj uređaj, po mom skromnom mišljenju.

Podlozno je kvarovima zbog toga sto je NAD djubre u poslednje vreme. To je poenta. Inace All-In-One resenja uopste ne moraju da budu losa prica.

Ko je rekao Devialet?

(iako i on ima svojih mana i bug-ova)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...