Jump to content


Za ljubitelje ploča 2


Body

Recommended Posts

Uh.... toliko dobrih ploča. Postoji izreka - "Great minds think alike". Drago mi je da je na prvo mesto stavio Elingtonov Masterpieces, pisao sam detaljnije o ovom albumu.  Naravno i albumi koji slede... Ono što je dobro u ovom video snimku je činjenica da je izdvojio reizdanja koja su  u zvučnom smislu vredna pažnje, mnoga od njih bolja od originalnih. I kroz celu priču se provlači - "...all analog, original master tapes..."  Ima tu još dosta značajnih albuma koji nisu pomenuti, ali kao što rekoh akcenat je na dobro zvučećim reizdanjima. Dobro je što sam saznao da je na vinilu izdat album Jimi Hendrix - Miami Pop Festival.  Čovek je bio na tom koncertu. Kaže da zvuk nije bio tako dobar ali da bubnjevi zvuče odlično. Setih se diskusije sa @Patolog vezano za ovu svirku, tačnije numeru Foxey Lady i moju reakciju : "Al je baja isprašio ove Ludwig-e :respect: " i njegov odgovor:

https://www.diyaudio.rs/topic/6927-šta-trenutno-slušam/?do=findComment&comment=225440

Samo zbog toga bih voleo da posedujem ovaj vinil.

 

 

Suština priče u narednih par sekundi:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...