Jump to content


Lan kabl..


_Naum

Recommended Posts

Nemam u kući magnet tako da nisam probao. Takođe nisam imao priliku da vidim taj Telegartner mfp8, pa ne mogu da uporedim. Ovaj deluje solidno. 
Na tom linku sa alija sam uzeo cat6a varijantu a ona je bez navrtke. Cat7 i 8 su sa navrtkom, ali prihvataju samo od 22-24awg, a ovaj Viablue je 26awg, pa nisam hteo da rizikujem sa Cat7 ili 8..

P.S. Imam još jedan komad kabla, samo čekam novu turu konektora pa ću da probam i na modem - router relaciji.

P.S.2. Ovo je stvarno fascinantno! Ispostavilo se da mi je Lan kabl bio usko grlo sistema :-) 
Odnos dobijeno/uloženo na prvom mestu ubedljivo. Tako će i ostati verovatno još dugoo. :listen

Link to comment
Share on other sites

Паметно, ја сам оног мог правишу направио са нешто тањом жицом, па је вероватно и то један од разлога што кабал и није најбоље испао. Једва да сам нашао положај да се оствари контакт, вероватно и ту има нешто губитака. Иначе је жица суперб, на другим позицијама проверено. Можда и ја поручим тај твој конектор, па препакујем тај мој каблић.

Јави молим те ако провериш тај конектор како реагује на магнет.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, _Naum said:

P.S.2. Ovo je stvarno fascinantno! Ispostavilo se da mi je Lan kabl bio usko grlo sistema :-) 
Odnos dobijeno/uloženo na prvom mestu ubedljivo. Tako će i ostati verovatno još dugoo. :listen

Baš mi je drago da je stvar okončana uz nagradu u zvučnom napretku.

Iz skromnog iskustva slobodan sam da napomenem da se često unošenje kvalitetnije komponente može odraziti naglašavenjam neke lošije primese ili karike u sistemu. Pored toga što smo podigli sistem na nešto viši nivo, neka loša karika suženije i tačkastije počinje da zujka i unosi nemir. Umetnost je otkriti gde je ta sledeća karika i daljim radom na sistemu pokušati otkloniti nju pa i neku sledeću do konačnog uspostavljanja apsolutne harmonije i "nevinosti" reprodukcije.

Put je dug i traži veliko zalaganje i posvećenost ali je konačna nagrada neprocenjiva. Što je sistem kvalitetniji, toliko je i njegova osetljivost veća, pa je i broj sitnica za potrebnu korekciju ili našu pažnju veći. Sve utiče i sve ima veze sa konačnim zvukom koji nam sistem prezentuje i iz tog razloga treba biti maksimalno otvoren za sugestije i raznorazne probe.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, _Naum said:

@Father Slažem se sa svime što si naveo, a naročito sa drugim delom poslednje rečenice :thumbsup2

Да ли би могао поставити фотографију готовог кабла? Нарочито спој са конектором?

Требају ми пар каблова специфичне дужине па размишљам око овога...

Link to comment
Share on other sites

On 12/22/2019 at 12:41 PM, _Naum said:

Na magnet ne reaguje, bar ne na ovaj moj sa frižidera :-)

Nije dobra provera, to sa magnetom sa frizidera

Prvi test: postavi mobilni telefon preko kabla i pozovi taj koji je postavljen sa nekog drugog broja.

Drugi test: postavi neku lampu ali sa onom "stedljivom" sijalicom kako se vec zove sto blize kablu. Normalno ukljucenu da svetli.

Pa vidi sta se desava? Ustvari sta se cuje (posto se test uglavnom radi sa nekom mernom opremom na primer osciloskopom koji ce prikazati razlike u signalu sa i bez ometanja) i da li se nesto "koci" u sistemu... Ne bi trebalo. :)

Inace veoma lepo si napravio lan kablove :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...