Jump to content


Digital! На мрежи или не?


ab

Recommended Posts

23 minuta ranije, dj.nik said:

Misliš, interesantno za trajno skladištenje privremenih fajlova, jel? :)  Može i to, može. Dok ne izabereš sledetji album. Tu je čitav folder sa meta podacima, slikom itd. al' meni najnoviji apdejt Windoze načisto ubi XXHE pa trenutno ne mogu da proverim ništa. Sve jedno, koristim i Mp3tag za tagovanje. Moćan mališa, bolji od onog iz fujbare.

 

Nisam mislio na trajno skladistenje fajlova, mada i to jeste interesantno donekle. :)

Interesantno mi to citanje tagova u XXHighend. Testa radi kad stream-ujem Tidal u npr Foobar-u, nema tagova. :huh:

Link to comment
Share on other sites

 

12 sati ranije, RingeRaja said:

Odličan je JRiver, meni u najužem izboru, ali na Win10.

Синоћ мало више поредио, ипак А+ јачи у сегменту природности гласова и још пар других битних ставки. JRiver фантастичан у целовитости али А+ више хајфиделити.

Link to comment
Share on other sites

On 12/01/2019 at 21:22, ab said:

Скинуо Tidal Mac app, звук врло задовољавајући - бољи од Amarra овако на кратко слушање.

Свића ми се и окружење и контроле...

Хвала пуно.

Опростите молим Вас због овог "хоћу каким - нећу каким", Amarra реално прилично озбиљнији звук за Tidal од desktop app.

Грешка на прву лопту...

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, ab said:

Опростите молим Вас због овог "хоћу каким - нећу каким", Amarra реално прилично озбиљнији звук за Tidal од desktop app.

Грешка на прву лопту...

Je l' tebi neko hakov'o profil?!:rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

;)

Ринге, а сада нешто најлуђе, скоро сваки али добар, плејер припреми звучнике после неког времена (нешто као усвиравање) на свој начин презентације, па се у одређеном тренутку плејер који ти није лег'о на прву лопту претвори у врхунски.

Да ли ми верујеш?

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, ab said:

;)

Ринге, а сада нешто најлуђе, скоро сваки али добар, плејер припреми звучнике после неког времена (нешто као усвиравање) на свој начин презентације, па се у одређеном тренутку плејер који ти није лег'о на прву лопту претвори у врхунски.

Да ли ми верујеш?

Ja verujem, ali nisu zvučnici nego sluh taj koji se adaptira. To je čak više psihologija nego psihoakustika.

Link to comment
Share on other sites

;)

36 minuta ranije, Willi Studer said:

Ja verujem, ali nisu zvučnici nego sluh taj koji se adaptira. To je čak više psihologija nego psihoakustika.

Верујем и ја теби али ниси морао баш сада ти мени да верујеш.

5 minuta ranije, RingeRaja said:

U ovo verujem, itekako.

То се тражи, вера.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Био сам неозбиљан на овој теми и на још једној...

Сада најозбиљније.

Нисам био задовољан звуком који сам слушао са Тидала од када сам га пазарио на акцији и стварно сам помислио да није могуће уврстити га у равноправну ХиФи компоненту коју ћу свакодневно слушати, већ само информативно, док нисам (ово опет само субјективно показало се барем што се тиче мог система) укључио Upsampling у Amarrа-и. Није ми својствено ни у А+ аудио плејеру да слушам са овом укљученом опцијом али када је реч о Тидалу, ово је за мене незаобилазна опција и напокон сам постигао да чујем звук на високом нивоу, са како сам навео upsamplingom са Amarra-е.

И да, убедљиво ми најбоље звучи Тидал са овог аудио плејера. То је коначно звук који задовољава моје потребе. Припремам се дефинитивно за Тидал претплату када ми истекне овај промо период.

Link to comment
Share on other sites

Као што рекох, ово је заиста на одличном нивоу.

Наравно, имамо врло често појаву просечних и оних доста бољих уређаја за ту намену, па ће увек бити за свакога по нешто. Стримери су још у повоју, па остаје да се види до ког нивоа ће се развијати.

Међутим, и ова макина уз одговарајуће напајање постаје задовољавајућа аудио компонента.

Link to comment
Share on other sites

Да, ал кад би се зезали.
Нарочито зато што су и стримери компјутери.
Strimer nema problema sa windowsom, napajanjem, USB konekcijom, kodecima, konverzijama, već je sve optimizovano samo za tu namjenu. Pomenuh li kablove?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Ако се мало вратимо назад, моја реакција се односила конкретно на изјаву "HiFi i comp mi ne idu u istoj rečenici."

Видело ми се то мало иронично, нарочито зато што нисам видео streamer који није "компјутер". Можда не сваки стример може да стартује Word, али то не мења његову морфологију. 

30 minuta ranije, Engine said:

Strimer nema problema sa windowsom, napajanjem, USB konekcijom, kodecima, konverzijama, već je sve optimizovano samo za tu namjenu. Pomenuh li kablove?

Не сви компјутери намењени репродукцији музике возе Windows...

...али:

  1. Ако је намена ранијег поста била да се укаже да неоптимизиран компјутер звучи горе од стримера, онда се тиме слажем;
  2. Ако је намена ранијег поста била да се укаже да за оне који се не би замарали са оптимизацијом компјутера бољи би избор био да се користи стример, и тиме се слажем;
  3. Ако је намена ранијег поста била да се укаже да је стример бољи од оптимизованог "нормалног" компјутера, онда нам се мишљења лепо разиђавају, али и то је у реду. :)
Link to comment
Share on other sites

Insides, ja sam pacer za tebe u ovim vodama, ti si mi jedan od hifi gurua :).
Jednostavno sam mislio (što ne mora biti tačno) da i napredan kompjuterski korisnik ne može optimizovati računar kao što to može Linn ili Naim svoje strimere, a uz to računar je razvijan i za drige operacije, prevashodno za grafičke, dok se strimer konstruiše samo za strimovanje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Engine said:

Strimer nema problema sa windowsom, napajanjem, USB konekcijom, kodecima, konverzijama, već je sve optimizovano samo za tu namjenu. Pomenuh li kablove?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Нпр. Mac Mini са линераним напајањем и Intona USB 2.0 Hi-Speed Isolator-ом и већ смо елиминисали већину проблема са твог наведеног списка.

Ту је и dac, а поставља се питање какве их стримери имају интегрисане. Уколико се иде на екстерни dac ето потребе за каблом.

Edit: и за стример ваљда треба неки крштени мрежни кабал (дупло обухваћен термин за обе мреже - електрична и ентернет/интернет). :)

 

Edited by ab
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Yes, but...

U dedicated streamer-ima hardware ne vredi/kosta ni 1/10 trazene cene. Pogotovo kod "izvikanih" brendova.

Cena proizvoda nikada nije prost zbir cene komponeti, iznenadio si me sa ovom rečenicom gore.

Dedicated streamer osim hardvera čini i neki softver, koji su razvijali neke tvoje kolege programeri, koji zaslužuju neku finansijsku satisfakciju za taj posao, pogotovo ako to radi dobro.

Npr. Bluesound Node 2i sigurno od iznutrica nema baš nešto posebno, ali tu je softver + izgleda da radi kako treba i da je zvuk dobar. A na kraju se boduje samo i isključivo krajnji rezultat, a to je kvalitet zvuka i stabilnost rada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...