Jump to content


Digital! На мрежи или не?


ab

Recommended Posts

Сада се већ дигиталци деле на оне који су на мрежи и оне који нису, како се заштитити од update-a који мењају звучну слику и на боље и понекад на лошије

Ускоро ће разлика бити као што је до недавно била аналогно против дигитално.

Link to comment
Share on other sites

Iz ličnog (ne)iskustva:

1) Jbt, koliko je meni komplikovano da čitam ćirilicu kombinovanu sa latinicom. :blink:

2) Ažuriranja/update-ovi su uglavnom neminovni za mrežne uređaje koji imaju pristup internetu. U slučaju onih koji nisu na mreži, ili nemaju pristup netu, ažuriranja se mogu lako izbeći.

Moje dve kopejke. Verujem da će veoma brzo uslediti inflacija. :D

Link to comment
Share on other sites

Купих Тидал ХиФи на акцији 4 месеца...комфор је велики и јако је информативан. Из неког разлога А+ неће да ми се конектује на плаћени Тидал налог, па се слушање одвија посредством Amarra 4 delux која ми не даје прави увид у ствари које добро познајем јер тај плејер мени није референтан.

Све у свему, у Тидал бази има свега - па и више материјала идентичних песама/албума који су сврстани у ХиФи квалитет...хммм, извор свих тих материјала не представља идентичан снимак, па је очигледно да остајемо ускраћени информације одакле су тако различити материјали дигнути на сервер и ко их сврстава и квалификује у "проверене" снимке.

Ово му дође као легализација пиратерије.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Zexx said:

Kako si ovo zaključio???????:rolleyes:

Надам се да сам већ покушао да објасним своје виђење у претходном посту, ако треба још нешто да додам и појасним?

ПС. Нешто ми говори да овог путс слично размишљамо?

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, ab said:

Надам се да сам већ покушао да објасним своје виђење у претходном посту, ако треба још нешто да додам и појасним?

ПС. Нешто ми говори да овог путс слично размишљамо?

Ako pod legalizacijom piraterije smatraš to što je većina ljudi koje poznaješ sa skidanja muzike sa torenta prešla na streaming, onda si u dobroj meri u pravu.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, dj.nik said:

Jay-Z, pre nego je kupio Tidal, bio je dugogodišnji korisnik The Pirate Bay i Rutracker (Bit-torent) i tako je skupio kolekciju muzike pa se ne zna odakle i kako je ripovano. A skidaju i sa tvog hard diska muziku, kad se povežeš na internat mrežn :ph34r:

Ceniš da to tek tako neopaženo može da prođe mimo firewalla, da ne pominjem neki IPS/IDS?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ab, znaš li kako uopšte funkcioniše Tidal, Qobuz, Deezer, Spotify, Amazon Music, HiRes Audio, Nugs, eXteme i ostali striming servisi/plejeri? Kupuju naslove od izdavača i vlasnika licenci po ovom ili onom osnovu. Ali licencno izdanje uvek. Qobuz i prodaje naslove.

Za niži kvalitet (mp3, aac, ogg itd) tu su kompanije voljne da plate reklamu pa imaš reklamne pauze dok kod kvalitetnog strima (flac) traže pretplatu.

Ako si ikada otvorio Tidal desktop aplikaciju video bi da postoje 4 nivoa kvaliteta: Nornal, High, HiFi i Master. To bi trebalo da vidiš i u aplikaciji koju koristiš. Do sada nisam video da u istom kvalitetu postoje 2, 3 ili više izdanja istog albuma. MP3, CD i MQA, da. Navedi neki album pa da upratim(o).

Svaki album ima naslovnicu od 1200x1200 pix gde najčešće stoji izdavač a imaš i opciju 'Credits' kod svake pesme. A tu su i tagovi u hederu fajla, nejčešće kompletni. Softver koji ja koristim (zna se, XXHighEnd) svaku pesmu skida u privremeni direktorijum pre same reprodukcije pa imam mogućnost da isčitam i tagove.

Link to comment
Share on other sites

Iskoristih I ja ovu promociju Tidala... uklapam ga u svoj trenutni digitalni setup... kao server koristim every day PC, pored njega laptop sa Volumiom preko AQ Dragonfly-a 1.2 je zaduzen za svirku. Volumio sad koristim kao renderer a sa telefona pustam muziku sa Tidala preko mconnect app-a. Nije lose ovo, pruza mogucnosti realno, mada je zvuk mozda tanji nego kada pustim flac u lokalnoj mrezi sa hard diska server PCa. 

Neki predlog za poboljsanje kvaliteta reprodukcije muzike sa Tidala?

Ps. Primetio sam danas da takodje nece uvek da se pusti naredna pesma na albumu. Ima li neko slicno iskustvo?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Willi Studer said:

Šta se desilo sa zvukom na High Sierra?

Nekako sve losije kako se smenjuju OSX-ovi. Za onoliko koliko vizuelno lice na windows... Ali mogu da se instaliraju i stariji operativni sistemi, samo izabrati da li recimo player koji ti se dopada podrzava te straije OSX. Medjutim moram da kazem da sam to primetio sa macmini proipadajucim napajanjem i uportedio sa starijim OSX ALI na MBPro lap topu...

Mislim da se tek sa eksternim klasicnim napajanjem napajanjem moze doneti neki pouzdaniji sud? To je faktor koji (barem kod WIN masina) iz mog neposrednog iskustva drasticno poboljsava kvalitet reprodukcije. Da li ce tako biti i na OSX-u - verujem da hoce ALI nisam jos uvek isprobao iako sam zavrsio napajanje...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, dj.nik said:

ab, znaš li kako uopšte funkcioniše Tidal, Qobuz, Deezer, Spotify, Amazon Music, HiRes Audio, Nugs, eXteme i ostali striming servisi/plejeri? Kupuju naslove od izdavača i vlasnika licenci po ovom ili onom osnovu. Ali licencno izdanje uvek. Qobuz i prodaje naslove.

Za niži kvalitet (mp3, aac, ogg itd) tu su kompanije voljne da plate reklamu pa imaš reklamne pauze dok kod kvalitetnog strima (flac) traže pretplatu.

Ako si ikada otvorio Tidal desktop aplikaciju video bi da postoje 4 nivoa kvaliteta: Nornal, High, HiFi i Master. To bi trebalo da vidiš i u aplikaciji koju koristiš. Do sada nisam video da u istom kvalitetu postoje 2, 3 ili više izdanja istog albuma. MP3, CD i MQA, da. Navedi neki album pa da upratim(o).

Svaki album ima naslovnicu od 1200x1200 pix gde najčešće stoji izdavač a imaš i opciju 'Credits' kod svake pesme. A tu su i tagovi u hederu fajla, nejčešće kompletni. Softver koji ja koristim (zna se, XXHighEnd) svaku pesmu skida u privremeni direktorijum pre same reprodukcije pa imam mogućnost da isčitam i tagove.

Нажалост, мислио сам да знам или да приближно знам.

Под утиском Zexx-ovog избора музике у Dutch &.Dutch соби потражих Вјештице на Тидалу где су ми понуђена 2 идентична албума - у питању је "Тотално другачији од других", а на приказаној фотографији испод стоји документовано:

P91201-185532.thumb.jpg.240b6bfaed8f11775b1852665fb249e5.jpg

Link to comment
Share on other sites

OK, to je kvalitet strima. Amarra ti i ne nudi MQA snimke/kvalitet. Evo opcija u Tidal Win desktop app:

752116619_Vjetice2_Tidal.JPG.427e0e90b3560526fba8ec1ba28b6654.JPG

Neki albumi postoje samo u MP3 i to čak samo 'Normal' kvalitetu, npr Brian Bromberg - Brian Bromberg.

Da li Amarra negde daje info o kvalitetu strima kada pustiš neki album?

Link to comment
Share on other sites

Заправо не, конкретно за овај албум видим само податак да је 44100.

А, да скинем Тидал Mac десктоп app?

Вреди ли то чему, какав је квалитет звука?

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, dj.nik said:

Svaki album ima naslovnicu od 1200x1200 pix gde najčešće stoji izdavač a imaš i opciju 'Credits' kod svake pesme. A tu su i tagovi u hederu fajla, nejčešće kompletni. Softver koji ja koristim (zna se, XXHighEnd) svaku pesmu skida u privremeni direktorijum pre same reprodukcije pa imam mogućnost da isčitam i tagove.

Ovo mi je interesantno. Malopre skidoh jedan flac fajl sa Tidal-a (nisam ni znao da moze :huh:) i nema tagova.

Link to comment
Share on other sites

Misliš, interesantno za trajno skladištenje privremenih fajlova, jel? :)  Može i to, može. Dok ne izabereš sledetji album. Tu je čitav folder sa meta podacima, slikom itd. al' meni najnoviji apdejt Windoze načisto ubi XXHE pa trenutno ne mogu da proverim ništa. Sve jedno, koristim i Mp3tag za tagovanje. Moćan mališa, bolji od onog iz fujbare.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...