Jump to content


Uvoz elektronike u Srbiju


Ciko 2

Recommended Posts

Pozdrav svima. Kolika je carina za uvoz elektronike u Srbiju? Posedujem strani pasos i za dve godine se penzionisem

pa da se castim.  U Zagrebu sam dobio odlicne cene za Accuphase pojacacalo i CD plejer. Pet puta sam pokusavao da kontaktiram carinu i 

konzulat i posle sest meseci niko nije odgovorio. Radi se o cifri od oko 12.000 Evra. Unapred se zahvaljujem na svakoj informaciji.

Link to comment
Share on other sites

Zavisi šta hoćeš da uvoziš.

Isto tako, zavisi da li uvoziš za sebe ili želiš da prodaješ.

Generalno, ako uvoziš za sebe, tu nema nekih posebnih prepreka, doneseš uređaj (ili ti stigne od proizvođača - trgovca), na carinu, priložiš dokumentaciju od uređaja, fakturu - račun. Onda ti carina uradi obračun odnosno carinsku deklaraciju, platiš to i završena procedura.

Ako misliš da distribuiraš - prodaješ, onda je procedura malo drugačija ali slična.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Zvanicno ili nezvanicno? Zvanicno ce te odrati ko Musa jarca, a nezvanicno mozes da prodjes za smesne pare. Meni je covek doneo iz CH tv placen 2000chf za 100chf - prevoz i carina i porez Sve je bilo na njegovu odgovornost - i osiguranje robe u transportu i prolaz carine i sve. Ali sam ga unapred pitao. Da ne bude posle kad doveze robu "e znas, moras preko ovih 100 da mi platis jos x franaka jer mi je carinik ovog puta trazio vise (ili neki slican izgovor)" Samo nadji nekog ko provereno i dugo donosi robu i nemas glavobolju

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A da li postoji neka cifra do koje mogu da uvezem s obzirom da ostajem u Srbiji. Ne znam da li jos uvek postoje uvozne dozvole za domacinstvo. Znam da su se osamdesetih kupovale uvozne dozvole od ljudi koji su ziveli preko i na koji nacin je dobiti s obzirom da vec 30 godina zivim van Srbije. Zato sam i pokusao da kontaktiram konzulat ali telefonom ih je nemoguce dobiti niti odgovaraju na Emajlove, takodje kao i carinu. Konkretno bih uvezao pojacalo Accuphase E-480 i CD Plejer DP-560. Ne pada mi na pamet da im placam punu carinu. Ako nista drugo ne mora da bude Accuphase, mogu da uzmem Mark Levinsona u Beogradu. Za gotovinu ce mi svakako dati 20% popusta kao i oni iz Zagreba.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Ciko 2 said:

A da li postoji neka cifra do koje mogu da uvezem s obzirom da ostajem u Srbiji. Ne znam da li jos uvek postoje uvozne dozvole za domacinstvo. Znam da su se osamdesetih kupovale uvozne dozvole od ljudi koji su ziveli preko i na koji nacin je dobiti s obzirom da vec 30 godina zivim van Srbije. Zato sam i pokusao da kontaktiram konzulat ali telefonom ih je nemoguce dobiti niti odgovaraju na Emajlove, takodje kao i carinu. Konkretno bih uvezao pojacalo Accuphase E-480 i CD Plejer DP-560. Ne pada mi na pamet da im placam punu carinu. Ako nista drugo ne mora da bude Accuphase, mogu da uzmem Mark Levinsona u Beogradu. Za gotovinu ce mi svakako dati 20% popusta kao i oni iz Zagreba.

Ne odgovaraju verovatno zato što sve informacije postoje na internetu:

http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/konzularni-poslovi/carina?lang=lat

Link to comment
Share on other sites

Zexx, red je odgovoriti na upit, bar takav je bio red kad sam radio u bivsem SMIP-u, osamdesetih godina u Au. Svaki upit ili predmet je dobijao broj u delovodnom protokolu i to je trebalo dovesti do kraja. Al, jbg, to je nekad i bila drzava u odnosu na ovu danas, sta da se radi.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ciko 2 said:

...Ne pada mi na pamet da im placam punu carinu. Ako nista drugo ne mora da bude Accuphase, mogu da uzmem Mark Levinsona u Beogradu. Za gotovinu ce mi svakako dati 20% popusta kao i oni iz Zagreba.

Ma fala bogu. Samo budale placaju porez i carinu...:rolleyes:

...i ne mora Accuphase. Moze i Mark Levinson. Nema veze kako svira. Bitno da je zvucno ime i  da je popust sto veci! Normalno. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zexx said:

Ne odgovaraju verovatno zato što sve informacije postoje na internetu:

http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/konzularni-poslovi/carina?lang=lat

Ko je blesav da cita i trazi?

Lakse je izivljavati se po tastaturi i pitati “ ko je uvoznik za ****”

 

**** - You name it. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, damic said:

Zexx, red je odgovoriti na upit, bar takav je bio red kad sam radio u bivsem SMIP-u, osamdesetih godina u Au. Svaki upit ili predmet je dobijao broj u delovodnom protokolu i to je trebalo dovesti do kraja. Al, jbg, to je nekad i bila drzava u odnosu na ovu danas, sta da se radi.

Meni je trebalo manje od 5 sekundi da otkucam "uvozne dozvole za povratnike" u Google pretraživač i dobijem link koji sam naveo u postu kao prvi pogodak u rezultatima. Poređenje sa osamdesetim godinama kada WWW nije ni postojao nije baš relevantno, rekao bih, što naravno ne znači da nam je ova sadašnja država za primer u bilo čemu...

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Ciko 2 said:

A da li postoji neka cifra do koje mogu da uvezem s obzirom da ostajem u Srbiji. Ne znam da li jos uvek postoje uvozne dozvole za domacinstvo. Znam da su se osamdesetih kupovale uvozne dozvole od ljudi koji su ziveli preko i na koji nacin je dobiti s obzirom da vec 30 godina zivim van Srbije. Zato sam i pokusao da kontaktiram konzulat ali telefonom ih je nemoguce dobiti niti odgovaraju na Emajlove, takodje kao i carinu. Konkretno bih uvezao pojacalo Accuphase E-480 i CD Plejer DP-560. Ne pada mi na pamet da im placam punu carinu. Ako nista drugo ne mora da bude Accuphase, mogu da uzmem Mark Levinsona u Beogradu. Za gotovinu ce mi svakako dati 20% popusta kao i oni iz Zagreba.

Ko je zastupnik u Hrvatskoj? Ako je Roberto iz Pakraca onda verovatno mozes da ugovoris da istu cenu dobijes kod njegovog partnera BM u Beogradu. Kog ionako treba da kontaktiras jer ces mozda dobiti jos veci popust nego u Hrvatskoj na njegove brendove kao sto je recimo D'Augustino. Ne rade svi ovdasnji uvoznici na maksimalnu marzu koju mogu da uzmu, BM je vrlo sirokogrud sa cenama za kranjeg korisnika.

Link to comment
Share on other sites

Tu negde ima dosta istine.
Jedan moj poznanik, veoma sumnjivog morala, sto bi nas narod rekao “sisa” ili “smrad”, iako to nije vazno za ovu nasu pricu, je preko jednog od dilera koji ne rade sa maksimalnom marzom “uvezao” neko malo pojacalo renomirane britanske firme.
Kao i svaki audiofil, malo se sa njim poigrao i resio da ga (pre)proda. Nista cudno u ovom nasem sportu,  zar ne?

Zasto ovo pricam? Pa zato sto je doticni “smrad” od svog audio dilera dobio tako nisku cenu da je na kraju ponudio pojacalo na oglasima po ceni po kojoj je jos i uplanirao za sebe zaradu od par stotina evra!

Znaci isplati se!

Ili mozda ipak samo tako izgleda?

E sad, koga imtetesuje koji to dileri rade bez maksimalne marze, moze na pp.

Link to comment
Share on other sites

Tu negde ima dosta istine.
Jedan moj poznanik, veoma sumnjivog morala, sto bi nas narod rekao “sisa” ili “smrad”, iako to nije vazno za ovu nasu pricu, je preko jednog od dilera koji ne rade sa maksimalnom marzom “uvezao” neko malo pojacalo renomirane britanske firme.
Kao i svaki audiofil, malo se sa njim poigrao i resio da ga (pre)proda. Nista cudno u ovom nasem sportu,  zar ne?
Zasto ovo pricam? Pa zato sto je doticni “smrad” od svog audio dilera dobio tako nisku cenu da je na kraju ponudio pojacalo na oglasima po ceni po kojoj je jos i uplanirao za sebe zaradu od par stotina evra!
Znaci isplati se!
Ili mozda ipak samo tako izgleda?
E sad, koga imtetesuje koji to dileri rade bez maksimalne marze, moze na pp.
Zasto imena uvoznika samo na pp? Zasto ne reci ljudima da zaobilaze one koji uzimaju koliko mogu (da ne kazem otimaju) i javno pohvaliti (pa, sto i ne reklamirati) one koji se trude da kupcu ponude sto bolju cenu? Stitis Superhika?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Simo, ti neke stvari gledas iskjucivo iz svog ugla. I razumem te.

Moj ugao je da postujem sve legalne distributere, ali ne postujem ovu tzv "drzavu" koja me dere na svaki moguci nacin, a za uzvrat dobijam bananu. Iz tog razloga cu uvek pokusati da izbegnem placanje i poreza i carine. Simple as that.

I ne, ne pijem pricu da na taj nacin ovo nikad ni nece biti drzava. Moj matori nije doziveo da vidi tu drzavu iako je celog zivota radio samo "prave stvari", a necu ni ja - 100% sam siguran u to.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...