Jump to content


muzika za uzivanje


miskob17

Recommended Posts

Postovanje svima!

Nov sam u ovakvom obliku komunikacije i nadam se da mi ne zamerite na moguce greske(ili promasene teme).

Naime, ja sam tokom svog zivota susretao sa svim i svacim (sto se tice  "muzike") i vremenom sam iskritalisao svoj "ukus".

Da ne duzim vise!!! Zelja mi je da sebi prustim muziku za licno zadovoljstvo. Budzet nije veliki ali vremenom  cu skupiti dovoljno novca za ono sto zelim!?

Zato molim clanove da mi pomognu.

Zelja mi je da imam nesto sto mi daje prostornost zvuka  (ne mora i jacinu) i kvalitet zvuka!

Unapred zahvalan i nadam se vasoj pomoci!!

 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, miskob17 said:

Zelja mi je da imam nesto sto mi daje prostornost zvuka  (ne mora i jacinu) i kvalitet zvuka!

Dobro došao na forum!

Želja ti je vrlo specifična. Nije obavezno vezana za visoku cenu, ali je dosta vezana za mogućnost međusobnog razmicanja zvučnika koji kreiraju, kako mi to ovde zovemo "zvučnu sliku".

Dobijanje što vernijeg crtanja prostornosti zahteva, za male pare, veliku sreću sa prostorijom u kojoj slušaš muziku. Sobna akustika je čudo za sebe i treba je vrlo ozbiljno shvatiti tako da komponente čine jedan deo sreće a soba drugi deo zaokruživanja cele priče.

Prođi malo kroz temu Akustika pristorija i pokušaj već u napred neke stvari da ispoštuješ i pripremiš za budući sistem i zvuk koji bi gradio.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav novom članu.

Ako si malo pratio šta se piše po forumu, onda znaš da ti je redosled poteza sledeći:

1. Soba, njena veličina odnosno mogućnost prostornog smeštaj zvučnika daleko od zadnjeg zida kako bi zvučna slika imala dubinu. Zatim gde smestiti sebe, društvo i ostalu opremu. Kako dovesti 230V u zonu uređaja.

2. Budžet, koliko para toliko muzike

3. Izbor koncepcije sistema, šta će biti izvor/izvori zvuka, da li uzeti veće zvučnike ili manje + SUB

4. Nabavka zvučnika

5. Nabavka ostale opreme

6. Kablovi za napajanje i povezivanje opreme.

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem se"father"-u na iscrpnom obrazlozenju i vidim da nisam bio dovoljono jasan.

Naime,prostrorija je uobicajene velicine od 20-25m2,ali ja zelim da dobijem sto vecu prostornost i kvalitet na maloj jacini zvuka. U dogledono vreme(naravno uz vase savete) sakupicu novac da sebi priustim pravo uzivanje. Nisam u zurbi za nabavkom uredjaja,zato sto bi to bila nabavka za duzi vremenski period.

Link to comment
Share on other sites

To što ti želiš mogu da ti pruže uglavnom visoko kvalitetno sklopljeni sistemi, od isto tako visoko kvalitetnih komponenti, uz "sreću" sa akustikom prostorije u kojoj se sluša - geometrija prostora teži pravougaoniku, gde su zvučne kutije postavljene na jednoj od kraćih stranica pravougaonika.

Ovo opet nije uvek tako, uglavnom zahteva dosta iskustva i posvećenosti.

Pitaj šta god treba, ali bih ti najpre poželeo dobrodošlicu na forum i u ovaj lep, ali ne tako jeftin hobi.

Link to comment
Share on other sites

Hvala "Nixie"-u na odgovoru i predlozima(pitanjima).

1. prostorija do 25m2,i bice podredjena istinskom zvuku

2. Budzet(he,he,...) je naravno ogranicen,ali ja sam u stanju da popricekam i da skupim dovoljno da kupim pravu stvar.Ponavljam,vreme nije ograniceno(u fazonu "kad-tad")

3.Izor ce biti "multimedia",ili`ti svi nosioci zvuka(osim gramofona,mada se razmisljam i o nabavci i njega)

4.????

5.???

6.Adekvatno ostalim komponentama

Link to comment
Share on other sites

Ovde si brate došo na pogrešno mesto. Ovde nema takijeh koji  traže da kupe sistem za uživanje i da uživaju.

Ovde su ti sve zavisnici, od opreme, od promene opreme, od gomilanja opreme pa onda zaludjenici za kablove, žičke i konektore...

Ako hoćeš da kupiš neki sistem i da uživaš u njemu i da ne gledaš posle druge sisteme i da stalno žudiš za menjanjem svog sistema,...

a ti lepo kupi neki Old School sistem i ne dolazi više na ovaj forum.

Neki Cantoni, magnati, Grundinzi ( od zvučnika) i neko pristojno pojačalo iz tog vremena, (ima dosta toga) i cepaj.

Link to comment
Share on other sites

Поздрав свима од новог члана,

потребна је  препорука за куповину комплета, појачало са тросистемским звучницима.

-просторија 30 квм.

-врста музике интернет радио, хард рок.

-буџет  +/- 150 евра.

-препорука куповина од члана форума.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Хвала на препорукама, али изгледа да буџет морам да повећам на 200 евра , а с обзиром да купујем комплет, молим за предлог шта да узмем од овог продавца и уједно пробам на лицу места,

https://m.kupujemprodajem.com/73099-1-ivan-064-267-55-48-svi-oglasi.htm

 

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno zasto nas pitas sta ce tebi vise da se svidi.Zvucnici su u tvom mestu,poslusaj ih.Prema karakteristikama Mission bi trebao biti nesto laksi za pogon i bass mu ide nize.Takodje mu je relativno povoljno moguce naci partnera u njihovom ampu.Doduse i B&W je imao Aura ampove kao logican izbor,vrteo se jedan na KP,koji lepo rade.B&w je od prvog vlasnika.

Ali sve je to nebitno...ti biras,iskljucivo na osnovu onog kako se tebi svide.Zvucnici ti najvise definisu ukupan zvuk i sta im lezi od muzike pa ponesi da cujes na oba mesta bas to sto volis najvise da slusas.Proveri im stanje vesanja i zvucnih jedinica,kalota i po tom pitanju ni najmanje nemoj biti tolerantan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

На крају, односно почетку Hi Fi одисеје, код Букија из Јагодине, купљено Sony TA-F450D и JBL LX800.

С обзиром да је тренутни извор музике ТВ, веза оптика, у плану је неки cdp, да ли неко има искуства са овим моделом

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/CD-plejeri/Sony-cdp-511-kao-nov--91017796-oglas.htm

Испаде да преферирам али не мора искључиво Sony.

Ово је за мене пристојна комбинација

видим да је овакав Marantz, некада нудио неко од форумаша.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...