Jump to content


Slaganje 1.audiosustava


lukinjo

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, lukinjo said:

Nemoj tako ;). Molim pomoc za situaciju kako je sada jer sam tu gdje jesam. Pa ne bude sigurno bilo losije nego sto je?

tako kako ti želiš neće biti dobro to se vidi iz aviona ....

 

dakle potrebna je promena koja najmanje boli ....

 

drvo je mekše od betona a i jeftinije , dakle menjaj ili preradi garnituru ...

 

Posle toga možemo da pričamo o odličnom hifi sistemu za male pare , jer će ti prvi i najvažniji preduslov biti zadovoljen a to je solidan prostor ...

 

Srećno sa ubedjivanjem supruge :-)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, siroma said:

Nešto na tom principu. Wallmount, integrisano pojačalo , striming

Nažalost nemaš mesta za zvučnike. Samo ugradni (nazidni)dolaze u obzir

Kada sam gledao Heos 3 njih bi postavio u uglove garniture,tu imam cca 40ak cm od zida tako da mislim da ne bi bio problem sto se tice samog mjesta

Što npr. Jer B&O mi prelazi budet

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, lukinjo said:

Mislio sam na one starije generacije , sad su dosta jeftiniji al to je misao vodilja . Obzirom da ima room corection imat će smisla jer će logično zvuk dolazit iz tv-a  a sub i sam sound bar ispuniti će prostor. U ovom slučaju naglasak nije na "sraund" zvuku nego na spašavanju nezgodne situacije u pozicioniranju zvučnika. Pogledaj na Njuškalu ili na drugim oglasnicima , ako nisi gadljiv na second hand . :) Btw sub mora biti aktivan .

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, lukinjo said:

Da,šank.

Problem je sto mi počivaljka dolazi na 30cm od desnog otvora za terasu tako da ni tu nemam mjesta, a i ne bi zelio imati kablove ispred tih vrata balkonskih jer ih cesto koristim. Ovo je po meni najcisca situacija jer na ovoj pocivaljci koja ke najbliza tv-u sjedim, ona je pkmaknuta cca50cm udesno koliko joj fali da bi bila u idealnom trokutu tako da mislim da nije toliko velik problem?

Napominjem da su na podu keramicke plocice i 1 tepih ispred sjedenja.

 

Screenshot_20191113-084207_Photo Editor.jpg

Ima jos jedno resenje ali je malo radikalnije pa pitanje koliko je moguce da ga sprovedes u porodici.Imao bi i zvuk i sliku ali ne i sank. Realno,taj sank je vise ukras neko sto necemu koristi.

Tu gde je on bi mogao da se doda deo zida ili nesto kao zidna stena na koju bi se montirao TV. Tada bi TV imao smisla jer sa ugaone garniture mozete da ga gledate ( lezeci,sedeci...) ,dobio bi na ozvucenju prostorije ( ponavljam da bih isao na 5.1 sistem sa zidnim  kacenjem ) i niko ti ne vrsi "inspekciju " kuhinje. Taj TV je velik ( ako dobro kapiram 55 " ) i treba mu dati prostora. Ovako ispada da ti u 35 kvm nemas mesta. "Ubija" te taj sank.Rusi to ! :D

Link to comment
Share on other sites

Razmotriti cu i stropne i sounbarove.

Sto se rice premjestaja namjestaja i boravka. Sve je sada novo napravljeno i slozeno i ne mogu sada investirati u preinake. Za 5 godina budem mijenjao raspored pa cu sloziti kako ste mi preporucili.

Do tada da li da ulazem novce ili ne. Kasnije cu svakako uzeti samostojece zvucnike pa gledam da ih uzmem odmah pa cu za 5 godina opet te iste koristiti u novom rasporedu. A do tada ce svirati sa ovim rasporedom.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, lukinjo said:

Sto ce se zvucnici i pojacalo unistiti ako ce svirati u ovom prostoru?

Koje pojacalo do cca 4000kn da gledam, Engleza nekog ili od Marrantza nesto?

A gle , ja sam nekad imao Yamahu av 440 sa  isto Yamahinim zvučnicima ( kocke ko boseove ) i njihovim aktivnim subom . Ona je imala neki sound mod kao 6 stereo i to kad si uključio sviralo je po cijelom prostoru . Danas to više ne pratim pa stvarno neznam . Vjerovatno ima tako nešto pa ne investiraj previše , kad budeš mijenjao da manje izgubiš , a da ipak slušaš nešto što te neće "razhebavat" :).

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, lukinjo said:

Otici cu svakako poslusati jos jednom da vidim razlike u kvaliteti zvuka Sonosa vs. KEF + pojacalo

Samo jos jedna digresija, ako bi isao npr na ovu varijantu na ovaj zid sa tv i zvucnicima, iza mene je jos vise od 8m prostora,sto necu dobiti dojam tunela? 

Dobićeš sjajan prostor sa osnovnim i najjačim room modom na oko 340 m/s / 8m = 42,5 Hz što je dovoljni nisko za većinu zvučnika da ga ne dohvate , tako da sve u svemu nećeš imati previše problema sa basom npr.

Uzgred koji model kutija je u pitanju ?

Trebalo bi se u napred pripremiti da kutije budu malo više izvučene ka centru sobe , tj više odmaknute od zida ...

Simetrija koju bi dobio ovom postavkom bi blagotvorno delovala na  preciznost zvučne slike ...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...