Jump to content


Slaganje 1.audiosustava


lukinjo

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Zelja mi je sloziti audiosustav,odnosno poboljsati postojeci zvuk na tv-u a uz to sloziti komponente da mogu uzivati u dobrom CD-u.

Radi se o sobi od 35m2,u prilogu je tlocrt. (8x4m)

1. Od cega sam krenuo je Denon Heos sustav,  kombinacija 1x Heos 7 i 2x Heos 3 sustava

2.sam blize varijanti da dodam jos novaca i da uzmem KEF Q5500 samostojece zvucnike i neko pojacalo za pocetak, naravno kasnije bi uzeo i CD player i tuner.

 

Kako sam ranije napisao volio bi to sve povezati na tv LG OLED 55B7V pa bi molio da u obzir uzmete prikljucke koje imam da na njega mogu spojiti pojacalo. Molim preporuke koje pojacalo da gledam da li imate preporuke sa cime KEF provjereno radi pa da od tuda krenem preslusavati kako zvuci.

Otvoren sam za sve savijete.

Hvala

Screenshot_20191112-201437_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Veoma nezgodno mesto i za TV a pogotovo za muziku.

Ne znam šta je ovo dole i levo sa plavim tačkicama?

Gde bi se inače sedeli za gledanje TV-a i slušanje muzike?

Da li je to naspram TV-a hodnik za drugu prostoriju?

Ako ovako postaviš zvučnike stalno će ih neko udarati sa stolicom kod velikog stola ili pri izlasku na terasu.

Da li si mislio na zvučnike KEF Q550?

Link to comment
Share on other sites

Ove plave tockice su mi stropne lampe zanemarite to, ali su sve ispod tih plavih tockica sjedenje, kutna garnitura 4x4m. A TV zakrecem i okrenem tako da nije problem.

Stol je okrugli tako da ima mjesta od zvucnika do stola, ali drugog mjesta za postaviti zvucnike nemam. Jedino ovaj lijevi mogu postaviti ovdje ali onda nisu u ravnini, ne znam da li je to ok?

Da,zelja mi je KEFQ550

20191112_221853.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta da kažem, ... za dobru reprodukciju muzike trebalo bi da je mesto slušaoca u nekom ravnostranom trouglu i da su zvučnici naravno u istoj ravni i podjednako udaljeni od zadnjih i bočnih zidova. U suprotnom neće se dobiti željeni efekat stereo slike.

Link to comment
Share on other sites

Da,to me malo muci,zato sam u opciju i uzeo npr. Denon Heos 7 koji bi stavio ispod tv-a pa sta ispadne ospadne. Taj Heos 7 sam poslusao uzivo i super je zvuk. Ali ne mogu CD svirati.

Ako idem na KEF sjedenje u odnosu na njih ne bi bilo u centru. To me i muci? Da li uopce ima smisla ulagati i ici na varijantu sa KEF om. Koliko bi novaca trebao dati za pojacalo a da bude u nekoj entry level HiFi kategoriji a da opet nije preslabo za navedene zvucnike?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, lukinjo said:

Da,to me malo muci,zato sam u opciju i uzeo npr. Denon Heos 7 koji bi stavio ispod tv-a pa sta ispadne ospadne. Taj Heos 7 sam poslusao uzivo i super je zvuk. Ali ne mogu CD svirati.

Ako idem na KEF sjedenje u odnosu na njih ne bi bilo u centru. To me i muci? Da li uopce ima smisla ulagati i ici na varijantu sa KEF om. Koliko bi novaca trebao dati za pojacalo a da bude u nekoj entry level HiFi kategoriji a da opet nije preslabo za navedene zvucnike?

Pusti sad muziku, tebi pre svega treba novi arhitekta da iznova osmisli organizaciju dnevnog boravka, posle će sve biti lakše...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Just now, lukinjo said:

Nazalost,prostor ce sada biti kako je. Sto mislite da se zbog ovakve organizacije prostora ne isplati uopce slagati HiFi?

Znam da nije idealno u trokutu ali opet budimo malo realni,ne radim HiFi studio :)

Što bi rekao Kazo, budimo realni, ja bih u ovakvoj organizaciji izbacio i TV...

Link to comment
Share on other sites

Da,šank.

Problem je sto mi počivaljka dolazi na 30cm od desnog otvora za terasu tako da ni tu nemam mjesta, a i ne bi zelio imati kablove ispred tih vrata balkonskih jer ih cesto koristim. Ovo je po meni najcisca situacija jer na ovoj pocivaljci koja ke najbliza tv-u sjedim, ona je pkmaknuta cca50cm udesno koliko joj fali da bi bila u idealnom trokutu tako da mislim da nije toliko velik problem?

Napominjem da su na podu keramicke plocice i 1 tepih ispred sjedenja.

 

Screenshot_20191113-084207_Photo Editor.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Filipescu said:

Sada ste me skroz bacili u bed,sto je toliko los raspored? Laik sam pa bi molio argumente zasto ovaj plavi trokut nije dobar?

Budzet za samo pojacalo bi bio oko 4000kn. Ukupni cca 10-12 000kn pa me zanima sto je bolje za te novce a da dobijem kvalitetniji zvuk nego na LG oled TV-u. Znaci neki pocetak Hifi sustava ili dojam kucnog kina.

Ako bi isao na Heos onda bi Heos 7 stavio ispod tva a 3x Heos 3 bi postavio u kuteve sjedenja,ovako nekako, na stalke cca 90cm od poda a Heos 7 ispod tv-a na komodu.

 

Screenshot_20191113-101857_Photo Editor.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Delija said:

To je i meni palo na pamet, a onda sam bacio pogled na dimenzije - sirina je samo 340 cm. Garnitura bi morala da bude bas jako mala da bi moglo da se prolazi.

Balkon je na pogresnom mestu - treba da se pomeri dole :D

Ne gledaš dobro, 398 je širina, dnevni boravak je i vizuelno, bez gledanja u kote, praktično kvadratnog oblika, pa po meni ima načina da se garnitura postavi drugačije. Naravno, ne ova koja je skicirana koja ide od zida do zida...

Link to comment
Share on other sites

Velim,garnitura mora ici ovako jer je 4x4 m u komadu i ne mogu je okretati. Na ovom desnom zidu su mi sve instalacije za tv i sl. A na ovom dolje zidu mi je pak slika duzine 3m. Znam da bi taj zid dolje bio najbolje rjesenje ali sada ce biti ovako kako je sljedecih 5 god. Jer sam sve tako slozio po mjeri. 

Molim da uzmete u obzir da sam pocetnik kaj se tice slusanja i zvuka pa da neke stvari koje vi osjetite i cujete ja vjerojatno necu. 

Takoder molim za savjet da li ce biti velika razlika u kvaliteti zvuka u Heosu i kombinaciji KEF Q550 i pojacalo za navedeni budet?

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Delija said:

Cujemo se onda za 5 godina :D

:thumbsup2

И не морамо, већ смо му дали решење, па само треба за 5 година да га примени.

Такође ни зидни уградни звучници у твом случају не би били лоше решење.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...