Jump to content


Muzika za testiranje HiFi-a


ab

Recommended Posts

7 minuta ranije, nkrgovic said:

Ja sam napisao brdo tesksta u podrsku @vdzele a sad zapravo ti napisa isto to u jednoj recenici. :) Mozda se vi ne slazete, ali ispada da mislite istu stvar, samo je malo drugacije formulisete. Zapravo i @siroma prica slicno, jer on slusa odredjenu vrstu muzike i njemu ono sto ja slusam nije po ukusu....

 Ja ovde sada malo probam da moderisem diskusiju, ali ispade li ovo da su se neka misljenja na forumu konacno poklopila? :)

Tacno tako.

Ne treba bilo sta da se ispravlja.

 Idemo dalje, svako slusa sta voli.

Ovo sam slusao pre 30 godina i danas 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam napisao brdo tesksta u podrsku [mention=28877]vdzele[/mention] a sad zapravo ti napisa isto to u jednoj recenici. Mozda se vi ne slazete, ali ispada da mislite istu stvar, samo je malo drugacije formulisete. Zapravo i [mention=10168]siroma[/mention] prica slicno, jer on slusa odredjenu vrstu muzike i njemu ono sto ja slusam nije po ukusu....
 Ja ovde sada malo probam da moderisem diskusiju, ali ispade li ovo da su se neka misljenja na forumu konacno poklopila?
ma nije nužno da se mišljenja poklope, svet bi bio dosadno mesto ukoliko bi svi isto slušali, mislili
Link to comment
Share on other sites

nemam ništa da dodam, hvaaala moderatoru što je rastavio dve teme. 

Hvala i učesnicima u ovoj temi što se iskristalisala da ne postoji univerzalni sistem za reprodukciju muzike kao što ne postoji ni univerzalni slušaoci/konzument sa elementarnim kredibilitetom i dignitetom.

Kolko sam ja shvatio:

-svaštar=ništar

-kod rokera slušaj rok

-kod klasičara klasiku

-kod metalca slušaj metal

-kod devojke slušaj šta ti kaže

i nećeš puno pogrešiti

Da vas nema trebalo bi vas izmisliti 'uncuti jedni!!!

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, šta ste se primili?  Plitka vam materica? Nikada nisam zamerao nikome na vrsti muzike koju sluša. Niti sam se negativno odnosio prema ljudima na osnovu muzike koju slušaju. Svako ima pravo da sluša ono u čemu uživa. (ali zadržavam pravo da nisam muzička svinja pa da jedem, pardon,slušam, sve živo. )

Nikom ja ne zameram šta sluša. Ali ne može muzički materijal sa dinamikom od 30dB da bude reper za ocenu sistema.

Ako je definicija HiFia visoka vrednost reprodukcije prirodnog zvuka, ne možemo ga ocenjivati mogućnošću da reprodukuje sintetisani ton.

Na kraju svaki audiofil zna da je neki audio sistem dobar za rock, neki drugi za klasiku, treći za...

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, siroma said:

Ljudi, šta ste se primili?  Plitka vam materica? Nikada nisam zamerao nikome na vrsti muzike koju sluša. Niti sam se negativno odnosio prema ljudima na osnovu muzike koju slušaju. Svako ima pravo da sluša ono u čemu uživa. (ali zadržavam pravo da nisam muzička svinja pa da jedem, pardon,slušam, sve živo. )

Nikom ja ne zameram šta sluša. Ali ne može muzički materijal sa dinamikom od 30dB da bude reper za ocenu sistema.

Ako je definicija HiFia visoka vrednost reprodukcije prirodnog zvuka, ne možemo ga ocenjivati mogućnošću da reprodukuje sintetisani ton.

Na kraju svaki audiofil zna da je neki audio sistem dobar za rock, neki drugi za klasiku, treći za...

Ne znam gde si pročitao tu definiciju Hi-Fi, ali je netačna, niko i nigde ne pominje reprodukciju "prirodnog" zvuka, poenta je što vernija reprodukcija bilo kakvog zvuka, kakve ima veze kojim je instrumentom proizveden, i da li je uopšte proizveden instrumentom?

I hebo ti taj sistem koji bira muziku koju će da svira...

Link to comment
Share on other sites

Da li svi Hi End Sistemi sviraju isto u svom cenovnom rangu ....NE a ipak se tretiraju kao verni prenosioci zvuka što je teška zabluda jer isti zvuk je neponovljiv jer isti instrument u različitim uslovima se čuje različito i koji je ustvari njegov pravi zvuk ?

Ukusi su toliko različiti zato i postoji toliko različitih uredjaja koji će nečiji ukus zadovoljiti i naravno gde će proizvodjač zaraditi dobru lovu a kupac živeti u zabludi kako ima dobar uredjaj.

Onda produkcije su različite gde će jedan cd na nekom sistemu svirati zaista pristojno a na drugom sistemu loše ali će zato drugi cd gde je produkcija drugačija na prvom sistemu čuti loše a na drugom čuti dobro tako da svaki test cd gubi smisao jer zavisi da li će leći u sistem, naravno kažem o drugačijoj produkciji a ako je sama produkcija loša on će se u svakom sistemu čuti loše.

 

Link to comment
Share on other sites

Cudno je da gomila ljudi koju poznajem , a zaljubljenici su u Hi Fi ,ima neke veze sa Italo Discom ,to je recimo generacija 65 do 70,nesto stariji recimo do 55 malo sarenije od Donalda Byrda i Alphonsa Mousona do recimo Louisa Prime  Crosby Stills Nash and Young ili Joe Dassina ili Lucia Dalle .Sve vrsni poznavaoci glavi,rucki,igli,traka ,pojacala itd ,tako da mi se cini da je nekad popularna muzika ,vezana za muzicku mladost nasih Hi Fista bila i jeste jos uvek veoma merodavna za ocenjivanje Hi Fi sistema bez obzira na muzicki zanr

Link to comment
Share on other sites

Slušajući sve i svašta ne svemu i svačemu, došao sam do zaključka da postoji dva muzičara koja su kritična i ako oni zvuče dobro onda mi se sviđa dotični sistem tj zvučnik pre svega. To su Fourplay i Phil Collins. 

Bilo je podosta sistema na kojima pomenuti očajno zvuče i ne toliko na kojima se čuju odlično. To je neki moj akustični acid-test...

Link to comment
Share on other sites

Kakvo more slušanje muzike kad niko ne zna kako stvarno zvuče instrumenti. Uzme se generator funkcija, osciloskop, itd. Onda gledaš reprodukciju četvrtki, pa drugih talasnih oblika, pa zobličenja i sve ti jasno. Odmah pošto vidiš na ekranu rezultate znaćeš i kako će da zvuči u praksi. To za elektroniku.

Za zvučnike zna se, mora merni mikrofon, pa snimanje,  pa analiza.

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

Kakvo more slušanje muzike kad niko ne zna kako stvarno zvuče instrumenti. Uzme se generator funkcija, osciloskop, itd. Onda gledaš reprodukciju četvrtki, pa drugih talasnih oblika, pa zobličenja i sve ti jasno. Odmah pošto vidiš na ekranu rezultate znaćeš i kako će da zvuči u praksi. To za elektroniku.

Za zvučnike zna se, mora merni mikrofon, pa snimanje,  pa analiza.

:D:D:D

Znam na koga si mislio.:P

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, skrstic said:

Znam na koga si mislio.:P

Znam da znaš.:rolleyes:

Nego sad ozbiljno i bez zezanja, mora i slušanje  i merenje da se postigne optimum. Tu su DIY-eri u prednosti jer mogu da menjaju dok ne ubodu pravu stvar dokle god imaju volje to da rade.

Ko tvrdi da je glavno slušanje i ništa više, taj nije u pravu isto kao oni što insistiraju samo na merenju.

Vidim da mnogi na forumu i slušaju i mere što je za svaku pohvalu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...