Jump to content


Muzika za testiranje HiFi-a


ab

Recommended Posts

Да ли сте размишљали зашто аудиофили цене да слушају на својим скупим системима симфонијске оркестре и сложене/комлексне музичке садржаје?

Да ли су приметили да се систем тако боље расфира? Намерно сам употребио одредницу целокупан систем који ипак није комплетан и функционалан без каблова.

Ето, заиста није све једно који музчки садржај провући кроз систем да би звучници засвирали најбоље што могу. А, после таквих садржаја и некомплекснији музички садржаји боље звуче. 

Пробајте.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, neke numere, pogotovu bass hevi, tesko da mogu da se reprodukuju kako treba u tim uslovima. Bar je to neko rezonovanje koje imam. Da se pusti wagner, mahler ili bruckner, zvucalo bi losO :) Tako da puste numeru koja moze da docara u takvim uslovima donekle kvalitet opreme. 

Link to comment
Share on other sites

A što ne bismo kao forum tražili da za nas rockere i ljubitelje disco muzike obezbedi barem jedan sat u toku dana da sve sobe to puštaju. Recimo od 17h do 18h. A pre i posle nek cepaju svoje pimpili-pimpili.

Da ne dolazim svaki put kad se pušta pola instrumenta. I još prevruće i zagušljivo.

I da imaju dokaz da su im svi kablovi usvirani.-_-

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, vdzele said:

A što ne bismo kao forum tražili da za nas rockere i ljubitelje disco muzike obezbedi barem jedan sat u toku dana da sve sobe to puštaju. Recimo od 17h do 18h. A pre i posle nek cepaju svoje pimpili-pimpili.

Da ne dolazim svaki put kad se pušta pola instrumenta. I još prevruće i zagušljivo.

I da imaju dokaz da su im svi kablovi usvirani.-_-

insistirajte....ako ne uslise blokirajte grad.

Link to comment
Share on other sites

kakvi bre rockeri, me(n)talci, trasheri CCR , Tine, o čemu pričate?

Ako to slušate i zbog toga kupujete audio onda kupite bre neke skalamerije samo da dižu galamu. Šta će vam HiFi?

HiFi je visoka vernost reprodukcije.

Da zvuk otsviran na koncertu bude (mikrofonom) snimnljen i verno reprodukovan u sobi. Da violina bude violina, čelo bude čelo, klavir  da se čuje kao klavir.

Šta vam znači da slušate rock i ocenjujete vernost reprodukcije snimka. Snimljeno u studiju, miksovano i posprodukovano onako kako je inženjer zvuka (i producent) zamislio. Nit znate kako je to zvučalo u studiju, nit znate sa čime poredite taj zvuk u svojoj sobi, al znate dal je verno ili ne. Fali vam bas. Nije utegnut. U odnosu na šta fali? Znate kako je zvučalo u studiju pa sad fali?

Još gore sa metalom. Buka i kakafonija? Stime ocenjivati kvalitet nekog audio lanca????

Onda ovde ne pričamo o HIFi uredjajima koji verno reprodukuju nego o uredjajima koji treba da reprodukuju muziku tako da se svidja vlasniku. Pa bas kolko mu treba i prifali, pa kristalni visoki pa,....

častim izlagača koji pusti Dvoržakovu devetu, Klavirski br1 od Čajkovskog i Berliozovu fantastičnu. ( Nju je onomad puštalo na Nautilusima ali utepaše pojačala)

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, siroma said:

kakvi bre rockeri, me(n)talci, trasheri CCR , Tine, o čemu pričate?

Ako to slušate i zbog toga kupujete audio onda kupite bre neke skalamerije samo da dižu galamu. Šta će vam HiFi?

HiFi je visoka vernost reprodukcije.

Da zvuk otsviran na koncertu bude (mikrofonom) snimnljen i verno reprodukovan u sobi. Da violina bude violina, čelo bude čelo, klavir  da se čuje kao klavir.

Šta vam znači da slušate rock i ocenjujete vernost reprodukcije snimka. Snimljeno u studiju, miksovano i posprodukovano onako kako je inženjer zvuka (i producent) zamislio. Nit znate kako je to zvučalo u studiju, nit znate sa čime poredite taj zvuk u svojoj sobi, al znate dal je verno ili ne. Fali vam bas. Nije utegnut. U odnosu na šta fali? Znate kako je zvučalo u studiju pa sad fali?

Još gore sa metalom. Buka i kakafonija? Stime ocenjivati kvalitet nekog audio lanca????

Onda ovde ne pričamo o HIFi uredjajima koji verno reprodukuju nego o uredjajima koji treba da reprodukuju muziku tako da se svidja vlasniku. Pa bas kolko mu treba i prifali, pa kristalni visoki pa,....

častim izlagača koji pusti Dvoržakovu devetu, Klavirski br1 od Čajkovskog i Berliozovu fantastičnu. ( Nju je onomad puštalo na Nautilusima ali utepaše pojačala)

 

 

Isto moze da se primeni na klavir, violinu itd. Otkud ja znam kako je to zvucalo kad je snimano?

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, siroma said:

Pa znam kako zvuči violina. 9 godina sam je svirao.

To je ok, ali mnogi ne znaju. Ja nisam svirao klavir ali volim taj instrument tj njegov zvuk. :)

Svakako ne bih svrstavao pomenuti CCR ili Tinu Tarner u grupu sa Slayer-om i Sepulturom sto se buke i kakofonije tice. ;)

Link to comment
Share on other sites

Prošle godine je u sobi AV impuls cepao neki rok kad sam ja ušao da čujem Spendore. Kod Šolaje i drugara se isto nešto žestoko vrtelo. Ne sećam se više konkretnih numera.

A metal ni ja ne bih puštao da sam izlagač (barem većinu onog što sam kroz život slušao a slušao sam ga, nisam mrzac) jer to je uglavnom sramotno loše snimljeno, tanko, kompresovano...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Gile said:

I ja sam svirao 10 godina akustičnu i električnu gitaru (jedno vreme i bas), znam kako to treba da zvuči :-D

Električna gitara ne zvuči. Okini žicu i skoro ništa se ne čuje. Čuje se pikap i pojačalo i pedala  i distorzija(pajsad IZOBLIČENJE) u konkretnom setupu. I zvučnici. A ti ne znaš kako je to tamo narihtano da bi uporedio i ocenjivao vernost reprodukcije. Moš samo da želiš da se čuje onako kako bi ti zamislio i želeo.

1 sat ranije, garson said:

Dakle, oni koji su svirali neki instrument treba da slusaju iskljucivo muziku sa tim instrumentom? A mi ostali da batalimo HiFi, kupimo skalamerije za dizanje galame? :banana

Ne . Oni koji žele da čuju vernu reprodukciju akustičnog instrumenta treba da jure HiFu ( visoku vernost)

Ostali neka traže i jure onaj zvuk koji ima se svidja. Ne nužno veran nego njima dopadljiv.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...