Jump to content


Rogers Ls3/5a + Rogers AB1 subwoofer?


Dushawn

Recommended Posts

Pozdrav. Imam ove zvucnike dosta dugo i jako ih volim zbog cistine i preciznog zvuka.

Ali ponekad mi zafali bas. Video sam da postoje ovi AB1 subwooferi. Da li to neko ima ovde i da li ih je mozda neko slusao?

Zanima me da li vredi nabavljati to? Jer nije lako ni jeftino ni malo...

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Dushawn said:

Ali ponekad mi zafali bas

Fali njima stalno bas, nego ti si naucio na taj zvuk. U AB1 se nalazi mali Kef B110 koji je daleko od subvufera. Od tog vremena, subovi su mnogo napredovali. Moj predlog je da dodas neki krsten sub i gotova stvar.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, damic said:

Fali njima stalno bas, nego ti si naucio na taj zvuk. U AB1 se nalazi mali Kef B110 koji je daleko od subvufera. Od tog vremena, subovi su mnogo napredovali. Moj predlog je da dodas neki krsten sub i gotova stvar.

:bacanje:thumbsup2

salu na stranu , evo finog teksta o AB1 iz ugla samograditelja,https://audionostalgia.co.uk/rogers-ab1-diy-project/

a ja licno bih prodao malce i nabavio KEF Concerto ,po moguctvu trojku , ima ih jos dobro ocuvanih , pa sredjivanje skretnice ....

Link to comment
Share on other sites

Rogers Ls3/5 je moja platonska ljubav iz studentskih dana. Bili u jednom kafiću u Novom Sadu (ej!). U kafiću bio sjajan zvuk, bili mali zvučnici okačeni na grede iznad glava gostiju. Kad sam pitao da li neko zna koji su zvučnici, rekli su da su ovi.

Posle sam išao u kafić na kafu i slušanje muzike.

Dushawnu želim puno srećnih trenutaka sa svojim Rogersima.

Ako mu zafali basa, to je ljudski.

Pitanje za znalce basa je koliko se taj bas u Dushawnovom životnom prostoru može popraviti bez većih intervencija na enterijeru i novčaniku.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa ne može, 110mm proizvodi to što može po zakonima fizike u takvom kabinetu (par litara). Može da ga nabije u policu i okruži knjigama da sve to po malo radi i troluje bas haha.

Inače u najavi sajma vidim da se pojavio domaći distributer za Rogers, srećno mu bilo. Engleska tradicionalna gama lepo pokrivena u Srbiji - ne znam ko je uzeo da radi najbolje, Harbeth i ProAc, posle propasti One Hi Fi.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, anubisgrau said:

Pa ne može, 110mm proizvodi to što može po zakonima fizike u takvom kabinetu (par litara). Može da ga nabije u policu i okruži knjigama da sve to po malo radi i troluje bas haha.

Inače u najavi sajma vidim da se pojavio domaći distributer za Rogers, srećno mu bilo. Engleska tradicionalna gama lepo pokrivena u Srbiji - ne znam ko je uzeo da radi najbolje, Harbeth i ProAc, posle propasti One Hi Fi.

 

Sviraće na sajmu jedna moderna inkarnacija LS5/9, ali nije nijedan od pomenutih.B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...