Jump to content


Кутије за уземљење и слично


Filipescu

Recommended Posts

59 minuta ranije, Nixie said:

Ovo je već postala previše mračna tema.:ph34r:

Ima to jeftino kod Kineza, kažu crna rupa za sve vaše audio nevolje.

https://www.aliexpress.com/af/grounding-box-audio.html?d=y&origin=n&SearchText=grounding+box+audio&catId=200215223&initiative_id=AS_20191108065843

Spasio si Filipu brak. :klanjanje:P

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Filipescu said:

Највећи страх аудиофила је да продају његову опрему по цени коју је пријавио :D

Ja to pravim sam, tako da i ne znam koliko zaista košta. Zatim, već sam rekao par puta, svi uređaji su crni, tako da je teško nekome sa strane da primeti da je došlo do promene.:order

Link to comment
Share on other sites

On November 8, 2019 at 1:20 PM, Filipescu said:

Захваљујем на објашњењу! 

Ови први имају исто кутије где се качи опрема нпр.:

image.png.f01b1202238d14641faa9bd9cde4ce94.png

Jeste ali ako se pogleda PDF (sto si ti i uradio) videce se da se uredjaji ne povezuju dodatno na Shucko pin mreze... Povezuju se samo negativni polovi sa konektora. Tako da nema nikakvog "prepravljanja" power konekcija mreze. Svaka negativna tacka ima svoj sopstveni prikljucak na dodatnim kutijicama.

Tako da nema nikakvog dodatnog ground loopa - sem onih koji vec postoje u sistemu :( a koje su kreirali sami proizvodjaci opreme?

Ovi pasivni uredjaji NE resavaju ground loopove nego su specificni "oscilatori" i "antene" i uticu na vibracije u sistemu. To moze biti od znacaja posto zivimo u okruzenu neverovatne kolicine visokofrekventnih zracenja, a po kucama imamo skoro stalno prikljucene razne punjace i mini uredjaje koji su zagadjivaci i mreze i oruzenja... Sto nije bio slucaj pre pojave mobilne telefonije i interneta koji koristi tu infrastrukturu...

Oni Sparkz coili imaju slicnu ulogu? I na osnovu onoga kako je meni demonstrirano unose poboljsanja koja su na bolje i mogu se detektovati prosecnim slusnim aparatom :)

Medjutim ove "kutijice" su malo vecih dimenzija. A Najverovatnije su i vece mase, mislim da unutra nisu samo kristali, grafit ili sta vec nego da postoji i veca i masivnija ploca od bakra mesinga ili nekog slicnog materijala? Ima i manjih ali sve skupa kada se prikluci veci broj tih kutijica na svaki pojedinacni negativni ivodm moze doci do malog haosa uprkos tome sto ne izgledaju lose?

Ja bih pokusao prvo da od originalnog proizvodjaca dobijem na probu kutijicu za mesto gde po jegovom iskustvu ima najvise uticaja? Mislim da sigurno imaju par komada upravo za to. Ako ih se lepo zamoli mislim da ce izaci u susret. To kod kineskih nece biti moguce a nece biti moguce ili ce biti komplikovano i trajace do u nedogled dobiti novac nazad ako to ne odgovara?

Ovo je po mom misleju rogobatno resenje i trebalo bi napraviti sitem koji je sastavni deo police? Isto kao i izolacioni transofrmatori, filteri i drugo sto moze biti inkorporirano u policu. O tome razmisljam duze vreme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...