Jump to content


Network player-streamer


Thecoki

Recommended Posts

15 minuta ranije, Father said:

Ima ovde da se nađe ispod 1000e ono što završava sve potrebe i funkcionalnosti na duži period.

Oppo BDP 105D

Kada sam kupovao novi 103, dugo sam se razmisljao za 105.

Bio je duplo skuplji. (750 i 1500 e)

Mada i 103, radi v dobro za muziku. Za moj sistem.

Ipak mi je malo  zao.

Prvenstveno, sam se okrenuo  za gledanje filmova. Posto imaju istu video sekciju.

Sada preko projektora, na platnu to radi savrseno. Amazing.

Izvinjavam se pokretacu teme.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nesone said:

Kada sam kupovao novi 103, dugo sam se razmisljao za 105.

Bio je duplo skuplji. (750 i 1500 e)

Mada i 103, radi v dobro za muziku. Za moj sistem.

Ipak mi je malo  zao.

Prvenstveno, sam se okrenuo  za gledanje filmova. Posto imaju istu video sekciju.

Sada preko projektora, na platnu to radi savrseno. Amazing.

Izvinjavam se pokretacu teme.

Nema sta sve volim da cujem...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Ako ne koristiš njegov DAC, nema zašto da ti bude žao. E sad ako se oslanjaš na njegov analogni stereo izlaz, onda bi mogao da zaplačeš u rekama. :plakanje

:thumbsup2

Izvlacim se nekako, ali sigurno, na kvalitet svih kablova koje imam.

od strujnih, interkonekt do zvucnickih.

Kimber.

A koristim i  DAC iz AVR Onkyo 3007. On mi je sada pretpojacalo u sistemu.

Samo se O 3007 koristi kao pojacivac za zadnja dva surr back zvucnika.

Zadovoljan sam.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, nesone said:

A koristim i  DAC iz AVR Onkyo 3007. On mi je sada pretpojacalo u sistemu.

Zadovoljan sam.

Ovo je definitivno izvuklo stvar. Meni se DAC u Oppo 103 nikako nije dopao sa zvukom. Ali baš baš nije, u direktnom poređenju u sopstvenom sistemu (seansa pre par godina sa kolegom koji je imao 103)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Trouble said:

cambridge CXN v1 ce biti ok,strimuje sve bez problema,dobar je kao preamp...software radi bez "stekanja" tako da kupovina v2 samo zbog chromecast podrske i brzine i nije bas isplativa.

Hvla na savetu,ovde ne mogu da nadjem v1 pa ne znam koliko mogu da ustedim,v2 sam nasao za800e.

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2019 at 8:45 AM, Filipescu said:

Cambridge Audio 851N, нешто од Coctail Audio, можда OPPO 105D па имаш и цд плејер. Зависи шта ти је приоритет?

Лично сам размишљао о 851N у неком моменту, али се ипак полудело...

Da li znate nesto ovom plejeru...moze da se nadje za 600e

https://advance-acoustic.com/en/hifi-elements/multimedia-player/144-x-stream-9

Link to comment
Share on other sites

Kolega mi je danas probao Cocktail Audio streamer, upoređujući ga sa klasičnim PC-em. Oba su kačeni na eksterni DAC preko spdifa.

Naravno da je streamer bio daleko bolji. Ono što čini največu razliku u svemu je linearno napajanje streamera. Tu svaki uređaj koji ima takvo napajanje ima veliku prednost u odnosu na PC. Ne treba zaboraviti da PC ima i dosta svičera za spuštanje napona koji takođe prljaju zvuk

Na drugom mestu bi stavio opimalizovan softver streamera koji radi samo jedan posao. Procesor koji nije napregnut za više namenske funkcije, itd....

Cenim da bi taj stremer bio bolji i od mog laptop sa njegovim linearnim napajanjem i usb izolatorom.

Posebno sam naglasio drugaru da proba da ripuje neki cd na streamer i da uporedi sa ripom sa PC-a. Mislim da če i tu stremer rip biti  bolji

Inače je probao da pušta sa eksternog mehaničkog hd i eksternog ssd-a. Razlike nema.

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2019 at 1:01 PM, Father said:

Ovo je definitivno izvuklo stvar. Meni se DAC u Oppo 103 nikako nije dopao sa zvukom. Ali baš baš nije, u direktnom poređenju u sopstvenom sistemu (seansa pre par godina sa kolegom koji je imao 103)

 

5 hours ago, VU metar said:

Alo us bridge je zabavno za početak, nije skupo ako ti se ne svidi. Na Rotelu možeš i cd transport da priključiš, kao Cambridge CXC ili sačekaj novi Schiit transport o kome se šuška. To bi bila najekonomičnija varijanta na novo.

TNX!!!!

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, vdzele said:

Kolega mi je danas probao Cocktail Audio streamer, upoređujući ga sa klasičnim PC-em. Oba su kačeni na eksterni DAC preko spdifa.

Naravno da je streamer bio daleko bolji. Ono što čini največu razliku u svemu je linearno napajanje streamera. Tu svaki uređaj koji ima takvo napajanje ima veliku prednost u odnosu na PC. Ne treba zaboraviti da PC ima i dosta svičera za spuštanje napona koji takođe prljaju zvuk

Na drugom mestu bi stavio opimalizovan softver streamera koji radi samo jedan posao. Procesor koji nije napregnut za više namenske funkcije, itd....

Cenim da bi taj stremer bio bolji i od mog laptop sa njegovim linearnim napajanjem i usb izolatorom.

Posebno sam naglasio drugaru da proba da ripuje neki cd na streamer i da uporedi sa ripom sa PC-a. Mislim da če i tu stremer rip biti  bolji

Inače je probao da pušta sa eksternog mehaničkog hd i eksternog ssd-a. Razlike nema.

X50D ima svičersko napajanje, što mu očigledno ne smeta da zvuči odlično. Imaju ga i svi modeli Melco servera, osim novog modela N10 sa eksternim linearnim napajanjem, pa ta generalizacija ipak ne pije vodu, ili umeš ili ne umeš da napraviš spravu kako treba...

X50D_innen_sm.jpg

Link to comment
Share on other sites

My bad

Ostalo mi u sečanju da sam video neke od tih uređaje sa lin napajanje, Kao ovaj

https://www.ezdirect.it/blog/2015/02/music-server-cocktail-audio-musica-liquida/cocktail-audio-x40-componenti/

ili ovaj

https://www.polarisaudio.it/en/cocktail-audio-ha500h

Pa sam mislio da svi imaju. Videli smo i neke primere dobrih svičerskih za audio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...