Jump to content


2 sistemci ili 3 sistemci


Thecoki

Recommended Posts

54 minuta ranije, Branislav81 said:

Postovani ljudi,

Molim Vas za neki blizi savet ili objasnjene za pocetnika oko izbora zvucnika odnosno 2 ili 3 sistemca sta je preporuka,planiram podnostojece.

Hvala

Da li je zvučni dvosostemski li trosistemski ne govori ništa o njegovom kvalitetu. Zvučnike biraš prema sobi  odnosno prema raspoloživim novcima. Ima beskonačno mnogo kombinacija. Mogu se u početku uzeti manje kutije na stalcima, pa posle dodati aktivni SUB itd. Zatim ide pojačalo pa ostalo, sve treba da bude uklađeno.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nixie said:

Da li je zvučni dvosostemski li trosistemski ne govori ništa o njegovom kvalitetu. Zvučnike biraš prema sobi  odnosno prema raspoloživim novcima. Ima beskonačno mnogo kombinacija. Mogu se u početku uzeti manje kutije na stalcima, pa posle dodati aktivni SUB itd. Zatim ide pojačalo pa ostalo, sve treba da bude uklađeno.

Hvala na savetu.Prostorija je 40m2 to je sve sto imam trenutno.

Imam fond od 2000e namenjen za par zvucnika i integrisano pojacalo.Podnostojeci mi se svidjaju zbog uredjenja prostorije.Mnogo lutam jel sam puno citao pa ne mogu da svedem neke utiske da smanjim izbor.Nesto sto trenutno planiram da odem da poslusam je B&W 603 i Dali Oberon 7 i za sada pojacalo Cambridge Audio CXA 81.

Hvala na pomoci

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nkrgovic said:

 A zasto su B&W 603 mali za 40m2, to je solidan podnostojeci trosistemac....

 Moja preporuka je, inace da obidjes sve "brick and mortar" radnje u gradu, po principu, pozoves, kazes sta ti treba, cujes preporuku, zakazes da cujes, pa onda odlucis svojim usima. :)

Hvala na odgovoru,zvao sam sve radnje i video sta imaju na lageru i sta preporucuju.Problem je sto vise radnji ima razlicite uredjaje pa mi je tesko da to cujem na jednom mestu.Tako da mi Vi iskusni malo pomazete da suzim izbor sta da slusam a sta da odbacim iz opcije .

Hvala jos jednom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dr Roadstar said:

Za Cambridge Audio CXA 81, nema šta da se doda , svaka čast.

Za zvučnike, stereo, soba 40m2...Obavezno poslušaj Monitor Audio Silver 300 ili 500. Tu postoji problem budžeta ali ako nađeš Silver 8 ili 10 u mint stanju, problem rešen.

Hvala na pomoci

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dr Roadstar said:

Za Cambridge Audio CXA 81, nema šta da se doda , svaka čast.

Za zvučnike, stereo, soba 40m2...Obavezno poslušaj Monitor Audio Silver 300 ili 500. Tu postoji problem budžeta ali ako nađeš Silver 8 ili 10 u mint stanju, problem rešen.

Imate li mozda sugestiju za Dali oberon 7?On mi se uklapa u finansije.Monitor audio su mi ipak preko budzeta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...