Jump to content


Hi-Files Show 2019, Holiday Inn, 23. i 24. novembar


Ljuba

Recommended Posts

Just now, sondek said:

Obzirom da vakcinisani mogu da budu i zarazeni i prenosioci logicno bi bilo da se trazi test uradjen pred sajam i za njih.Kao vakcinisan i zarazen podjednako je opasan, mozda i vise, jer je opusten. U mojoj maloj firmi je troje od 5 vakcinisanih dobilo koronu i pritom su se ponasali kao da to sto imaju nije korona.

Test je jedini merodavan, vakcina je nešto što nema blage veze sa tim da li je neko inficiran ili ne.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

Peđa, suviše si ti inteligentan i pokvaren da bi se pravio ovako nevešt.

Izgleda da je bila greška što sam te odbanovao, radi šta god želiš, ja odoh da radim nešto pametnije.

Покварен и искрен према себи, а не искомплексиран као ти. Сваки разговор врло брзо сведеш на лупање етикета, очекивао сам више разума од тога.

Link to comment
Share on other sites

 
  Ti si video na TV-u, ja sam učio na fakultetu i položio ispit.
Pročitah i ja ove famozne zaraze od korica do korica, pa su mi jasne 2 stvari- da se virus ne može izbjeći i da je najbolja stvar da pretrči kroz čitavu populaciju.
Od španjolice su manje umirali stariji jer su većinom došli u kontakt sa Ruskom gripom 20 godina ranije.
Ko nema imunitet na Covid 19 snaće ga neki 21 ili 22 za par godina.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, Ljuba said:

Ali ne verujemo ni testovima jer nisu pouzdani. Šah mat 😂

Bolje od testa za sve se ne moze.

Ko se ne oseca bezbedno ili je iz bilo koje rizicne grupe - nece doci i gotovo. Niko nikoga ne tuce po usima da ide.

Ako se dovoljno poveca cena ulaznice - i to ce da proredi masu :)

Pored toga - po cemu je bilo ko vise siguran bilo gde drugde, gde test nije obavezan i gde ljude savrseno zabole i za maske i za sve i setaju se lagano iako znaju da su pozitivni - a to je 99% lokacija gde se na bilo koji nacin okupljaju ljudi? U prodavnicama, autobusima...

Ko je vakcinisan - statistika kaze da je mala verovatnoca da ce ozbiljno naje*ati. Ovi ostali ce pomreti i to je to - to ponavlja svaki dan buduca ministarka :rolleyes:

 

BTW, kao sto par njih ovde napisa - virus se ne moze izbeci. Bez kolektivnog imuniteta nema od toga nista... Neko to i nece preziveti. Ebi ga :(

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, djenka said:

Tako je, % vakcinisanih da bude kao u Izraelu.:) Ups! Tamo je nakon skoro kompletne vakcinacije odraslog stanovništva bilo u danu preko 10.000 zaraženih. 

Pustite Izrael, ovo vam informacija iz prve ruke. Zivim u Irskoj, 89% vakcinisanih preko 12 godina, juce (22 oktobra) ukinuta vecina mera, otvoreni nocni klubovi itd.

Bitnija informacija od pukog broja novih slucajeva je broj ljudi koji se leci u bolnici i broj ozbiljnih slucajeva (tj na respiratoru). Ovde se inace i dalje masovno testira i prate kontakti, postuje izolacija itd. 
E sad posto Srbija i Irska imaju otprilike slican broj stanovnika, poredjenje broja ljudi na lecenju i na respiratoru bi bilo jako porazavajuce za Srbiju.

Sto se Izraela tice, oni su medju prvima krenuli sa vakcinacijom, tako da su vec "zreli" za trecu dozu. A i puki broj novih zarazenih ne znaci mnogo, ako je velika vecina sa blagim simptomima.

1 sat ranije, sondek said:

Obzirom da vakcinisani mogu da budu i zarazeni i prenosioci logicno bi bilo da se trazi test uradjen pred sajam i za njih.Kao vakcinisan i zarazen podjednako je opasan, mozda i vise, jer je opusten. U mojoj maloj firmi je troje od 5 vakcinisanih dobilo koronu i pritom su se ponasali kao da to sto imaju nije korona.

Vakcinisan i zarazen, manje je zarazan od nevakcinisanog zarazenog. Drugo, bitna informacija kojom vakcinom i kada su vakcinisani. Pre 7 meseci, kineska vakcina mozda?

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Delija said:

Bolje od testa za sve se ne moze.

Ko se ne oseca bezbedno ili je iz bilo koje rizicne grupe - nece doci i gotovo. Niko nikoga ne tuce po usima da ide.

Ako se dovoljno poveca cena ulaznice - i to ce da proredi masu :)

Pored toga - po cemu je bilo ko vise siguran bilo gde drugde, gde test nije obavezan i gde ljude savrseno zabole i za maske i za sve i setaju se lagano iako znaju da su pozitivni - a to je 99% lokacija gde se na bilo koji nacin okupljaju ljudi? U prodavnicama, autobusima...

Ko je vakcinisan - statistika kaze da je mala verovatnoca da ce ozbiljno naje*ati. Ovi ostali ce pomreti i to je to - to ponavlja svaki dan buduca ministarka :rolleyes:

 

BTW, kao sto par njih ovde napisa - virus se ne moze izbeci. Bez kolektivnog imuniteta nema od toga nista... Neko to i nece preziveti. Ebi ga :(

 

Vakcina pored lične zaštite služi i kolektivnom imunitetu. Da je Srbija, kao neke druge zemlje, danas na 80% full vakcinisanih plus buster, mi ne bi bili u ovoj situaciji.

Dalje, nije tačno da bolje od testa za sve ne može. Može, uslov je full vakcinacija mlađa od 6 meseci a ako je starija onda 3 doze. Lično bih ograničio ulaz i ljudima sa 2 Kineza s obzirom da svako može danas da uzme efikasniju vakcinu u vidu bustera, ali ajde prihvatam kompromis. Takođe, obavezna maska sve vreme i do 5 osoba u prostoriji plus 2 od strane izlagača. Pa tek onda test na ulazu.

Virus se ne može izbeći - samo kod onih koje se ne pridržavaju svih mera. Vakcina, maska, distanca, izbegavanje rizičnih okupljanja - nema virusa. Niko ko se tako ponašao iz moje okoline nije se zarazio. Tako da je "Virus se ne može izbeći" ultimativna antivakserska i mantra neodgovornih.

Nemam šta da dodam, sem što realno nisam mušterija za sajam. Nisam bio neka posebna ni onako, sem kad se najavi da će neko doneti nešto za mene interesantno, što je bio sve ređi slučaj a posebno neću biti sada sa ovom količinom zainteresovanih sa mozgom čovečije ribice. Logika "Virus se ne može izbeći pa zato hajde da se ponašamo kao da je sve normalno" je nešto što ne želim u svojoj blizini.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, anubisgrau said:

Mi smo poseban slučaj, Grčka koja nam je kulturno daleko bliža od Zagreba nema ovu eksploziju socijalne retardiranosti koja vlada Srbijom.

Sad, nije bas tako, mada se stice utisak da jeste.


Grci jedino nemaju Pavlovice da ih cede, pa da mazu mast u nos :D 

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, anubisgrau said:

Good luck with it. Zagreb i Beograd su danas udaljeni nekoliko hiljada kilometara.

Па иди тамо, имаш прилику да пређеш неколико хиљада километара за свега пар сати. 
Вас неколико овде на форуму на сваком кораку омаловажавате свој народ - ако је уопште Ваш

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ab said:

Па иди тамо, имаш прилику да пређеш неколико хиљада километара за свега пар сати. 
Вас неколико овде на форуму на сваком кораку омаловажавате свој народ - ако је уопште Ваш

Uopste ne omalovazavamo, naprotiv, nego smo tuzni zato sto kao narod ne mozemo da shvatimo sta je zajednicki interes, i sto je pojedinac na prvom mestu.  da smo tako radili ranije, nikad ne bi smo postigli sta smo postigli. 

Link to comment
Share on other sites

 

@ab

Jedino da ću sa tobom o bilo čemu da raspravljam. Nisu za džabe naši stari koristili izraz "govnjiva motka".

@B.R.

Ove i prošle godine sam proveo više od pola vremena u Grčkoj i to u manjoj sredini, gde su ljudi konzervativniji i skeptičniji, pa imam uvid iz prve ruke a ne sa interneta, foruma i sličnih pojava. Gle čuda, ogroman broj vakcinisanih, jedini otpor pružaju verski fanatici sa mantrom da će biti "onako kako bog hoće". U mom selu se ljudi vakcinišu sad uveliko protiv običnog gripa i pneumokoka, a kamoli protiv kovida. Pritom je zemlja u tehničkom smislu bila u ogromnom zaostatku za nama što se tiče procesa vakcinacije. Pa oni su buster krenuli da daju tek pre mesec dana.

Ovo što se nakotilo u Srbiji u ovakvim brojevima - odokativno više od pola društva - mislim da postoji samo u zemljama tipa Rusije ili Bugarske, Grci su svetlosnim godinama ispred. Ovde barem avaksi ćute u svojim mišjim rupama, ne divljaju po forumima (naročito ne audiofilskim)...

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, skrstic said:

Poštovana gospodo ako vam u Srbiji nije dobro vi odite tamo gde mislite da je bolje i ne vraćajte se i ne spominjite više Sbiju. Prestanite više sa samopljuvanjem. Odselite se i budite stranci.

ovo je upravo stav koji je doveo do toga da Srba ima sve manje. Oni koji nece da se potrude oteraju sve one koji su nesto postigli. Zato smo i tako uspeni. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, anubisgrau said:

 

@ab

@B.R.

Ove i prošle godine sam proveo više od pola vremena u Grčkoj i to u manjoj sredini, gde su ljudi konzervativniji i skeptičniji, pa imam uvid iz prve ruke a ne sa interneta, foruma i sličnih pojava. Gle čuda, ogroman broj vakcinisanih, jedini otpor pružaju verski fanatici sa mantrom da će biti "onako kako bog hoće". U mom selu se ljudi vakcinišu sad uveliko protiv običnog gripa i pneumokoka, a kamoli protiv kovida. Pritom je zemlja u tehničkom smislu bila u ogromnom zaostatku za nama što se tiče procesa vakcinacije. Pa oni su buster krenuli da daju tek pre mesec dana.

Ovo što se nakotilo u Srbiji u ovakvim brojevima - odokativno više od pola društva - mislim da postoji samo u zemljama tipa Rusije ili Bugarske, Grci su svetlosnim godinama ispred. Ovde barem avaksi ćute u svojim mišjim rupama, ne divljaju po forumima (naročito ne audiofilskim)...

 

Nisam bio u Grckoj od kada je ovo pocelo, samo se cujem sa kolegom koji je Grk, pa sam na osnovu njegove procene stekao i takav stav. Posto smo svi izolovani, pa svako gleda svoje dvoriste a samo mu prenose stav u tudjem, onda je tesko porediti. 

Sto se tice toga gde postoji ovakav stav, varas se, ima toga po svetu svuda. I  kod bivsih gazda ovog prostora, i u njihovoj okolini, u pojedinim delovima Afrike.. Sve u svemu, tamo gde ne zelimo da nas svrstaju. 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...