Jump to content


Hi-Files Show 2019, Holiday Inn, 23. i 24. novembar


Ljuba

Recommended Posts

1 minute ago, Zexx said:

Dok god Rambo Amadeus i braća Karić ne budu napravili zajedničku firmu, rukovodeći se egoizmom prilikom izbora imena, ja ne vidim neki problem u tome.;)

Ti možda jesi u pravu, ali ja se sa tobom ne slažem. Što nije razlog da ne nazdravimo. :beer

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Relja said:

E ako si im reko :) ... Mozda su posetioci podlegli konstantnom ponavljanju od strane dilera kako je taj Rogers treci najbolji zvucnik svih vremena? Wtf! 

:eek:

Ovo si sigurno izmislio, niko čak ni medicinski ne može biti toliko glup da to kaže a konstanto ponavljanje da ne pominjem. Ma ne, nemoguće!

 

:nono

Link to comment
Share on other sites

Rogersi su krestali povremeno zato sto nemaju bas ili daju samo naznake tog fr opsega.

RAAL s druge strane... pa pitao sam se da nije negde mali subwoofer dok se nisam setio da su stalci integralni deo kutija.

Kad su mi se slegli utisci smatram da su u datim uslovima ti mali RAAL zvucnici radili sjajno i davali prilicno dobar uvid u to kakve aparate pravi Solaja.

Cini mi se da na sajmu puno zavisi i kad se udje u neku sobu, kakva muzika svira, da li ce neko da ostane i cuje dalje ako mu se na prvi utisak ne svidja.... s druge strane to je sajam, ne ocekujem da sve bude fenomenalno ugodjeno pa cak i tako bilo je vrlo lepo ( zao mi je sto nisam mogao doci i u Nedelju ).

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, anubisgrau said:

:eek:

Ovo si sigurno izmislio, niko čak ni medicinski ne može biti toliko glup da to kaže a konstanto ponavljanje da ne pominjem. Ma ne, nemoguće!

 

:nono

Veruj mi kad ti kazem a sigurno ce se naci jos neko sa foruma i to povrditi. Ja sam se cak onako duboko u sebi zapitao....dal ovaj covek veruje sam sebi ili je malo umoran i lepo raspolozen ili su neke trece sile usle u njega :D

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Relja said:

Veruj mi kad ti kazem a sigurno ce se naci jos neko sa foruma i to povrditi. Ja sam se cak onako duboko u sebi zapitao....dal ovaj covek veruje sam sebi ili je malo umoran i lepo raspolozen ili su neke trece sile usle u njega :D

Verovatno najprodavaniji jeste, preko 100.000 primeraka LS3/5A u raznoraznim licenciranim inkarnacijama je napravljeno, ali ovo "treći najbolji u istoriji" automaCki me podseća na Borata kad priča o svojoj sestri...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

E da se razumemo. Taj LS3/5A uopšte nije loše zvučao. Na mene je ostavio pozitivan utisak.
Međutim, te fraze da je jedan od najbolja 3 zvučnika ikada napravljena, pa malo su ako ništa drugo preuveličane. 
Postavlja se pitanje, ko je pravio rangiranje, po kojim parametrima itd. What hifi i ostale časopise, stvarno ne računamo.
Drugo, taj zvučnik je masovan, ništa tu novo suštinski nije predstavljeno, sve već viđeno manje-više. Masovni proizvod, dvosistemac.

Sa druge strane, stvarno, imali smo prilike da vidimo i čujemo zaista spektakularan proizvod.
95% posetilaca je verovatno prvi put videlo RAAl ribbon uživo. Kutija je, teško reći inovativna (postoje li uopšte značajne inovacije u svetu hi-fi), ali ako ništa drugo u nju su implemetirana nesvakidašnja rešenja. Samo taj ribbon koji je spektakularan, a da ne pričam o rešenju za produbljivanje bass ekstenzije iz kutije od 16litara.

Ono što sam ja u dve prilike lično video (proveo sam dosta vremena u toj sobi) je to da su 2 posetioca pitala o kojim se tu kutijama radi.
Kada su objasnili šta je u pitanju i rekli da je to domaći proizvod, oba posetioca su složila kisele izraze lica. 
Ovaj proizvod je spektakularan, i svakako je lepo videti kompletan zvučnik RAAL-a (čovek inače ne pravi zvučnike) i definitivno ne zaslužuje takav odnos. Ali opet, svi znamo da strano lepše miriše, čak i ukoliko je *****...

Link to comment
Share on other sites

Meni je izlagač pokazao časopis gde su ga stavili kao 10 most significant speakers of all time. Taj LS3/5A.

Ovo significant ne znači najbolji. Već ako se pogleda rečnik - značajan, bitan, važan,.....

Što će reći da je imao neki uticaj u istoriji izrade zvučnika, ostavio je neki pečat. Bio je nekom neka prekretnica.

To što je bio na trećem mestu opet ništa ne govori, morala je redakcija da ih nekako numeriše.

Inače je isti časopis i moje staro pojačalo Phase Linear 400 proglasio kao - one of 10 most significant..... pa sam imao ogromne probleme sa njim. Ja te recenzije ne uzimam u razmatranje. Nisam hteo izlagaču, pred svima, da kažem da nije svako primić.

https://www.theabsolutesound.com/articles/the-ten-most-significant-amplifiers-of-all-time/

Meni se lično svideo zvuk kod tog zvučnika. Kod mene bi to bolje radilo :rolleyes: Malo voodoo magic i to je to

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, vdzele said:

Meni je izlagač pokazao časopis gde su ga stavili kao 10 most significant speakers of all time. Taj LS3/5A.

Ovo significant ne znači najbolji. Već ako se pogleda rečnik - značajan, bitan, važan,.....

Što će reći da je imao uticaj neki u istoriji izrade zvučnika, ostavio je neki pečat. Bio je nekom neka prekretnica.

To što je bio na trećem mestu opet ništa ne govori, morala je redakcija da ih nekako numeriše.

Inače je neko i moje staro pojačalo Fase Linear 400 proglasio kao - one of 10 most significant..... pa sam imao ogromne probleme sa njima. Ja te recenzije ne uzimam u razmatranje.

Meni se lični svideo zvuk kod tog zvučnika. Kod mene bi to bolje radilo :rolleyes:

Jeste, ima i link na netu, gde se nalazi na tom 3. mestu kao one of the most significant.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Krca44 said:

Na umerenoj glasnoci, ono sto moze da radi, lepo je radio.... ali kad se previse pojacavalo...

pa nisam ni očekivao da su Britanci planirali da pokriju sa tim zvučnikom seosku slavu u Melencima.

Po mom ukusu u većini soba na sajmu se muzika puštala preglasno i to me je dodatno moram priznati dekoncentrisalo.

no to je samo moj lični utisak i ništa više.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, zflazar said:

pa nisam ni očekivao da su Britanci planirali da pokriju sa tim zvučnikom seosku slavu u Melencima.

Sigurno da ne a nisam ni ja al' je nekome bilo lepo pa je malo okretao pot previse  :D

ali bez zamerke sa moje strane, nije mi smetalo da odsedim desetak minuta i da svratim par puta.

:)

Link to comment
Share on other sites

LS3/5A je tehnološki pregažen pre jedno 40 godina najmanje. bas od 110mm i skromni visokotonac, ukupne nazivne snage od 15 vati. pravljen za slušanje u trouglu stranica 1 metar, znači u reportažnim kolima BBC za prenos govornog materijala, gde zvučnici stoje na izdignutom delu miksete i cilj im je da pri manjoj glasnoći verno prenesu zvuk u spektru od 100-nak herca do 10-tak kiloherca.

to što je u 10 najznačajnijih je nešto drugo od 10 najboljih a pogotovo od trećeg najboljeg. zamena te dve kategorije, to je ozbiljno obmanjivanje. taj zvučnik je oblikovao jednu školu zvuka - BBC - koja je takođe sa aspekta high fidelity (visoka vernost) reprodukcije odavno prevaziđena. u studijima za snimanje muzike ni tada nisu dominirali BBC zvučnici ni u engleskoj, a kamoli sada kada ih nema uopšte.

bilo koji mali proac jede LS3/5A na bilo kakvom testu za doručak, kao i niz drugih modernijih zvučnika male litraže, a pre svih harbeth P3ESR koji je napravila firma koja je dugo pravila LS3/5A i zasitila se te marketinške farse, pa je napravila vrhunski mali zvučnik kakav treba da bude u ovo vreme.

povratak LS3/5A ima samo veze sa azijskim tržištem koje zbog kolonijalne prošlosti sapunja mačora na sve što ima englesku zastavu i asocijaciju na kraljičinu upravu na sebi.

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na poseti. Utisaka je zaista puno. Svi su bili zadovoljni, i izlagači i posetioci. 

Što se tiče izbora prostora, zamolio bih vas da ne nabacujete imena hotela, a da uopšte ne znate njihove kapacitete. Većina hotela nema nikakvu nameru da iznosi krevete iz soba. Neki jednostavno ne žele, dok neki imaju realnu bojazan da te krevete nikada ponovo neće sastaviti. 

Ovo se naročito odnosi na hotele u centru grada, koji imaju visok procenat popunjenosti i koje ovakva manifestacija ne zanima. A kada čuju da će kroz sobu proći 2000 ljudi, tu već spuštaju slušalicu. 

Nama treba hotel sa bar 15 konferencijskih sala, ali ne onih svadbarskih, već ovih od 40 do 80 kvadrata. Takvih prostora u Beogradu nema. Koliko znam. To bi rešilo problem svih onih potencijalnih izlagača koji imaju stav da ili žele u konferencijsku salu ili ne žele da učestvuju. Drugi deo se odnosi na one koji misle da su u ličnom fajtu sa mnom. 

Inače, zbog 15ak bezobraznih posetilaca velika je šansa da će na spratovima umesto finih, nasmejanih devojaka naredne godine vas dočekati namrgođeno bezvratno obezbeđenje, baš kao na sajmu u Minhenu. 

Uživajte u promo videu, dok ne izmontiramo dva video intervjua. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Ljuba said:

Inače, zbog 15ak bezobraznih posetilaca velika je šansa da će na spratovima umesto finih, nasmejanih devojaka naredne godine vas dočekati namrgođeno bezvratno obezbeđenje, baš kao na sajmu u Minhenu. 

Neki alco senzor?

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ljuba said:

Inače, zbog 15ak bezobraznih posetilaca velika je šansa da će na spratovima umesto finih, nasmejanih devojaka naredne godine vas dočekati namrgođeno bezvratno obezbeđenje, baš kao na sajmu u Minhenu. 

Možda će se neki i obradovati?

 

Za ozbiljno, zar ne može obezbeđenje da se nađe u blizini, pa da devojke imaju kome odmah da se obrate u slučaju da je potrebno da budu zaštićene?  

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...