Jump to content


Hi-Files Show 2019, Holiday Inn, 23. i 24. novembar


Ljuba

Recommended Posts

20 minuta ranije, Тодор НС said:

Ima li možda još neko neki utisak o Dayens zvuku ovog vikenda?

Ja usao,a ono tri zene ih smekaju.Al' ce neki da fasuje liliputance.Moja jedini uredjaj koji je zapamtila je linn kan. :lol: 

Jesam slusao jedan minut,ali izgledaju kao mali i tako i zvuce.To je za neku decju sobu do 10-12m2 max ok.Stavili su ih u cosak da rade po dijagonali,verovatno da dobiju bar malo basa.Amp mi se svidja.

Link to comment
Share on other sites

Čudno, od sve sile audiofila na sajmu da niko nije primijetio da se zvuk konfidensa mijenja u toku samo jedne numere.
Kao da niko nikad nije slušao promjene koje se dešavaju u zvuku pri usviravanju.
Očigledno je bilo recimo pozicioniranje kontrabasa po visini u toku samo jedne numere...
A onda mi je prezenter objasnio da su stigli u četvrtak...
Pa šta očekujete od potpuno novih zvučnika? Još se ni lak na njima nije osušio... :heat
Sjajno je što su ih uoošte i postavili za svirku! Svaka čast!!!
Izgleda jedino Delija kapira o čemu se tu radi. 
:cheers
 
Čuo sam bio neke "anomalije", npr kontabas svira, jedva ga razaznaješ, pa se utiša i samo iskoči u prvi plan, dok ostali instrumenti normalno zvučali... Bilo još par situacija... Ipak bolji zvuk nego prošlogodišnji. Ali bas mi nikako ne leži. U stvari, na većini sistema mi to najviše smetalo. Neki ima viška, negde mulja, negde manjka...ali ne čuh "prirodan". Msm nemam vrhunski sistem i još radim na njemu, ali bas kod mene koji sam do skora imao i uklopljenost u zvučnu sliku je misaona imenica za ovo na sajmu... Nema veze, zadovoljan sam sajmom, jer sam još zadovoljniji onim što imam... I da, i moja soba je užas što se akustike tiče...

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Bio oba dana,i po meni jedan od najboljih događaja.

Za mene top 3

Rega/Harbeth,mali Rogersi i Spendor/Hegel kombinacija.

Dobro je zvučala i druga kombinacija Exposure/Graham audio.Za razliku od prethodnih hi fi sajmova ove godine mi nije legao

zvuk Dynaudio,nešto je tu nedostajalo.

Uglavnom bilo je dobrog zvuka ,za svakoga ponešto.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Ja usao,a ono tri zene ih smekaju.Al' ce neki da fasuje liliputance.Moja jedini uredjaj koji je zapamtila je linn kan. :lol: 

Jesam slusao jedan minut,ali izgledaju kao mali i tako i zvuce.To je za neku decju sobu do 10-12m2 max ok.Stavili su ih u cosak da rade po dijagonali,verovatno da dobiju bar malo basa.Amp mi se svidja.

zamisli da je na dayensima pisalo LS3/5A a na ovima dayens.... pa niko se za sabackim ne bi okrenuo, a ovako....... :heat

Link to comment
Share on other sites

Bio juče, delovalo mi je da je sajam podeljen na konfekciju sa prvog sprata, uz izuzetke (šalim se) i do jaja zvuk na drugom u fazonu, prvi sprat - hifi, drugi "small business factory high end surprise". Viski uz Rogerse, minimum sat i po zadovoljstva. Sledeći put oba dana pod obavezno. E sad posle upisa, temu ispočetka od prve stranice.

Link to comment
Share on other sites

Uređaji su uglavnom lepo dizajnirani, retko da ima kakvih zamerki (stvar ukusa). Prodavci su se potrudili da dovuku dosta opreme, nije to mali posao.

Što se zvuka tiče blago sam razočaran, mislim da je malo bolje bilo prošle godine, većina je imala zvuk gde su bas, srednji i visoki odvojeni, bez bilo kakve 3D prezentacije. Glasovi uglavnom čudni, negde povučeni kao iz bureta, negde vrište. Zvuk bez balansa u tonalitetu,  sve mi zvuči prilično nelinearno.

Recimo oni mali Harbeth dvosistemski, čuo sam ih pre ovoga kako znatno bolje sviraju u kućnim uslovima. Tu nešto sa Rega gramofonom ili pločom nije bilo u redu, neki prizvuk sam čuo pri kraju ploče.

Ove hotelske sobe definitivno kvare bas reprodukciju i guše visoke, ne verujem da svi proizvođači furaju nedefinisan i muljav zvuk na niskim frekvencijama. Tu ima nekih zidnih obloga, zavesa, spušten plafon, ko zna šta se tu sve dešava.

Kii je bio znatno bolji prošle godine, sad je zvučalo ko mp3 da je puštan.

Zato se pitam da li prezenteri opreme imaju dovoljno osećaja za ono što prodaju, ili se oslanjaju na ime i izgled.  I piton kablove, naročito mrzim one ljubičaste i roze.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, anubisgrau said:

zamisli da je na dayensima pisalo LS3/5A a na ovima dayens.... pa niko se za sabackim ne bi okrenuo, a ovako....... :heat

Koliko su ukusi razlicirti, e sad nemam pojma sta je izvor a mozda je i do njega ali meni su Dajens svirali ne povezani, konkretno...cuju se cinele ali samo najvisi tonovi, kao neka rupa u visim srednjima a to mi zvuci kao na kompjuterski 2.1 sistem, verovatno da konstruktori nisu gluvi ali ja ono sto cujem cujem, zbog cega je to tako ne znam!

Drugi utisak je da su sve sobe imale problem sa modovima sobe, a velike sobe su imale problem sa velicinom, tako da cujemo nesto na sajmu sto Bog te pita kako stvarno zvuci u sopstvenoj sobi, a cujem i masu komentara ljudi koji imaju jeftine sisteme da im bolja kucna mjuza nego sajamska koja je tri klase bolja i skuplja?!

Link to comment
Share on other sites

Najbolji sajam do sad, sve pohvale organizatorima.

Samo cu bez reda nabacati ono sto je na mene, ostavilo ili neki pozitivan ili negativan utisak.

Ono sto me je odusevilo su Teoharov, Pasivni zvucnik sa integralcem sjajan (cenovno prihvatljivi 5000 eur za kutije sa vrhunskim drajverima  i 2500 integralac), opet njihov aktivni bookshelf sa Ice power modulima (3500 EUR) odlicno resenje za male sobe. 

Solaja _RAAL, fantastican , cak i sa prilicno losim izborom muzike.

Rega/Harbeth, kad je gramofon radio kako treba zvucalo je odlicno.

Dynaudio, kao sto rece zastupnik neusviran , samim tim nedopustivo los za klasu zvucnika kojoj pripada.

Mcintosh konacno sa Mcintosh zvucnicima, prilicno dobar.

AR sa Sonus Faberima totalno bezlicno.

Marten sa svom onom jezivo skupom elektonikom , jako lose.

Kii cak i u uz dodatne artefakte (Acoustic Revive 888-earth clock za poboljsanje raspolozenja,) dobar ali dosadnjikav.

Link to comment
Share on other sites

Nisam poodavno bio oba dana, ovaj put jesam.

Čudi me da je u dosta soba bio isti sistem oba dana, iako su stojali sa strane izloženi i drugi modeli. Pa to je 5 minuta posla da se stave drugi zvučnici.

Po mom ukusu, dosta dobri Rogers mali, veće nisam čuo ( najzbavniji izbor muzike i generalno vesela atmosfera, za pohvalu, mada na trenutnke preglasno, čaj je i mali Rogers probijao i to u visokim koliko je bilo glasno ), Spendor odličan, Harbeth takođe, kao i Vienna osim kada je puštano preglasno, tada su zvučali baš loše.

 

Bila je i malo gužva, ali to je valjda dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ziveo hifiles show i svi koji ga posecuju !   Gledajuci unaokolo rekao bih da je velika vecina posetilaca u zlatnim 40+ i 50+ godinama, i po tome pratimo svetski trend. Sto se same organizacije i izlagaca tice, sajam po mom misljenju lepo odrzava nivo predhodnih godina. Tacno je da je akustika hotelskih soba limitirajuci faktor, kao i ogranicenja izlagaca da se prilagode. Pitam se postoji li u svetu neki hifi show koji se ne odrzava u hotelskim sobama, bilo bi interesantno kad bi smo mi u Srbiji mogli da razbijemo taj klise i organizujemo nacionalni hifi show u nekom boljem i orginalnijem okruzenju, mozda negde u unutrasnjosti kako bi i troskovi izlaganja bili manji  pa bi mogao da bude i redovni displej domace hifi produkcije, kineskih izlagaca koji nemaju prepreku da dodju i strane ezoterije koja nema dovoljno sredstava da nastupa na velikim sajmovima.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Nixie said:

Uređaji su uglavnom lepo dizajnirani, retko da ima kakvih zamerki (stvar ukusa). Prodavci su se potrudili da dovuku dosta opreme, nije to mali posao.

Što se zvuka tiče blago sam razočaran, mislim da je malo bolje bilo prošle godine, većina je imala zvuk gde su bas, srednji i visoki odvojeni, bez bilo kakve 3D prezentacije. Glasovi uglavnom čudni, negde povučeni kao iz bureta, negde vrište. Zvuk bez balansa u tonalitetu,  sve mi zvuči prilično nelinearno.

Recimo oni mali Harbeth dvosistemski, čuo sam ih pre ovoga kako znatno bolje sviraju u kućnim uslovima. Tu nešto sa Rega gramofonom ili pločom nije bilo u redu, neki prizvuk sam čuo pri kraju ploče.

Ove hotelske sobe definitivno kvare bas reprodukciju i guše visoke, ne verujem da svi proizvođači furaju nedefinisan i muljav zvuk na niskim frekvencijama. Tu ima nekih zidnih obloga, zavesa, spušten plafon, ko zna šta se tu sve dešava.

Kii je bio znatno bolji prošle godine, sad je zvučalo ko mp3 da je puštan.

Zato se pitam da li prezenteri opreme imaju dovoljno osećaja za ono što prodaju, ili se oslanjaju na ime i izgled.  I piton kablove, naročito mrzim one ljubičaste i roze.

ovo sam i ja cuo mada to nije trebalo biti slepi mis pa cuti....vrlo cujno.

Link to comment
Share on other sites

sajam odlican puno opreme,brendova,distributera,posetilaca....vladala je neka pozitivna i prijatna atmosfera ili sam se bar ja tako osecao.

skupi sistemi po obicaju Bm fenomenalan i jako skup (tako valjda i mora)

dynaudio kao i uvek sve na svom mestu ali nesto mi uvek fali (nije moj tip zvuka)

mcintos odlican 

audio research i sonus faber mi se ni malo nije dopao 

auris takodje (tu nesto ne stima)

makedonski sistemi aktivni i pasivni najvece iznenadjenje,pozitivno,za mene-nikad cuo za brend scan speak vrhunski drajveri,dobra izrada,odlican zvuk,i sto nije malo vazno za ovozemaljske novce.

 

kod "jeftinijih" sistema odlican utisak ostavili harbeti,spenori i graham (sve je to ista skola zvuka i radi dobro kad su zvucnici i drajveri te velicini,da se ne insistira na onim velicine 2/3 koji nisu kompletni kao ove nabrojane kutije.to je sve odlicno terao mali exposure ili ne bas mali hegel....

act audio me takodje iznenadio sa izuzetno dobrom,fliudnom,muzikalnom prezentacijom

kii i dutch ogroman potencijal ali ......mnogo zavisi sta se slusa.....ovo zadnje je i generalni utisak,izbor muzike....da se nisam vrato i vise puta u neke sobe stekao bi skroz suprotan utisak.....sto ne znaci i da su ovi moji utisci apsolutno tacni.

 

druzenje u kafani posle sajma i sredjivanje  i uporedjivanje utisaka,sa probranom ekipom, bilo pravo uzivanje takodje.

pali dogovori da punimo dva auta i posecujemo sajmove u regionu....toliko nam lepo bilo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...