Jump to content


Hi-Files Show 2019, Holiday Inn, 23. i 24. novembar


Ljuba

Recommended Posts

2 sati ranije, ab said:

Чекали га неки са црвеним каранфилима :lol:

Act Audio, Kii, Rogers али мањи - откидају и Auris никад бољи.

Mcintosh звучници никад бољи него сада, врло занимљива концепција.

Dutch & Dutch огроман потенцијал!

Slazem se :) Nije mi se svideo Auris muzicki izbor bar dok sam bio, no vrlo vrlo lepo je to zvucalo! 

Bila je samo jedna soba koja je maltene zvucala ko moj sistem, koliko je to po mene dobro ili po njih lose ne znam :D

Sveukupno lep dozivljaj, ako stignem sutra banucu opet na repete :)

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Mislim da je nastup ovog kvarteta pun pogodak i jako edukativan za određene članove.

Bilo bi,po meni,dobro da se pojavljuju slične muzičke prezentacije na svakom sajmu.

5 +

Слушао?

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Gruja said:

Bilo je par projektora i to koliko sam shvatio prezentacijskih a ne za kućni bioskop. Kad sam svratio nisam video nikakav zvučni sistem. Po meni, totalno promašen nastup za ovu publiku.

Bili su izloženi EH-EF100B i EH-LS100, oba za kućnu namenu, laserski, 3LCD i Full HD.

Link to comment
Share on other sites

Bio i ja!
Sve pohvale i zahvalnost organizatoru i izlagačima.
Potpuno oduševljen (pretpostavljam kao i svi matorci) “starom školom zvuka”- Rogers LS3/5a ...., Harbeth ....
Prelepo je sto ovakvi sajmovi nam omogućavaju da vidimo i nama drage ljude poput g. Save Velikinca iz Ravnog sela velikog zaljubljenika u ovaj nas sport, iznimnog inovatora i nadasve umetnika u radu sa drvetom.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Sonichammer said:

Ti bas umes da odvalis nebulozu.

Подсетићу те на наслов теме у којој пишемо, то је речено у односу на оно како су се оба модела показала на ХиФи сајму 2019.године.

Link to comment
Share on other sites

Taj veci je debelo bolji zvucnik.Toliko od jednog vlasnika ls3/5a.

Inace kako je bilo krenulo s velikim imenima i zestokim cenama malo falilo da potrazim na google neku prodavnicu ploca pa da zbrisem i bas nekako od tih vecih Rogersa situacija krenula na bolje.Odlican zvuk old skul.engleske skole.Ista situacija i sa shoebox kompletom exposure.

..e da Ljubo cestitam odlican sajam :thumbsup2

 

Link to comment
Share on other sites

... evo ukratko i ostalih utisaka.

NAGRA soba kako bi je nazvao ubedljivo najbolji zvuk.Videlo se da je upitanju zaista vrhunska klasa uredjaja.Potrudio sam se da tu ostanem i najduze,Deodato odlicno zvucao.Sledeca numera nezapamtih ...potpuni nestanak  Franco zvucnika,sobe,hotela...Wow.To je ujedno i jedini sistem koji je nastupom na sajmu zaista opravdao,odnosno dao ideju zasto je skupi hifi skup.

MCintosh znacajno popravio utisak u odnosu na predhodne godine,dobar je bio zvuk i narocito pozdravljam akciju dovodjenja zive muzike u sajamsku sobu.Nisam bas cuo sta su mikrofoni radili jer sam bio,sasvim slucajno u prvom redu na metar od instrumenata.

Dinaudio...pa ne znam zasto tako tvrdoglavo sa VTL.Svake godine isto cudjenje kako dobar i skup zvucnik ne zvuci tako.Ocigledno neka stvar nesinergije...mslm kad Clapton i Dire Straits ne zazvuce super.Steta za toliki trud da nam se donesu na izvolte Confidence ekskluziviteti i onda ga ne cujemo u najboljem svetlu.Isto tako bi i VTL vec hteo citi s necim dobro uparenim.Sve u svemu ipak skidam kapu distributeru da bar vidimo sjajne naprave.

SOLAJA plus RAAL ...zasluzuju ova velika slova.Izvanredan ultraprecizan studijski sound.Detalji mikroskopski prezentovani.Zvucnici fascinantni sa onom cevkom,i pored neverovatne detaljnosti oodlican bas kakav se retko cuje iz 1. malog zvucnika 2.basreflex dizajna,doduse izuzetno specificnog. Izblejao sam se tamo jedno 15 minuta i u Supreme rucku.Fascinira izgledom i brojem tockica,vrhunski masinski rad ocigledno.Valjda je nekad i cujemo.

Beatsgoeson ...veeelik upgrade zvuka ali sto me od njega zacudi i estetike.Utisan mu je malo ribon i to je sad mnogo bolje i opustenije nego prosle godine.Mnogima se i onda svideo,ali sad je definitivno bolji.Trazio sam od bassadžije sta drugo nego Stanley Clarka kog sam slusao prosli mesec.Ocekivao neko bass przenje a Beat pustio School days koji je malo vislje sviran pa bass i ne.pomera kamen u bubregu.Live snimak cuje se sjajno i publika interakcija,raspolozenje i kad ono odjednom BAASS drum zadrma sve organe.Promena pritiska i puna dimenzija bass bubnja ...Bravo!!!

Auris u prvom ulasku los i vrlo konfuzan snimak,slusao sam.prosle.godine te velike zvucnike.Da nisam pomislio bih svasta,ali definitivno snimak je najvaznija karika sistema.U drugom naletu,pri samom izlasku malo Kind of blue da zavrsi obilazak i popravak utiska...sam malim zvucnicima sve kako treba.Truba magija..metlice na bubnju detaljno,Chambersov bas u pravoj dimenziji.Dobrih zadnjih 5 minuta sajma

Sve u svemu dobar sajam...osim sto sam razocaran malim prisustvom gramofona.Po tome ispadosmo malo van svetskih trendova(pogledati prvi utisak DejanaM sa sajma u Beču,skoro svaki sistem sa vrhunskim gramofonom.Kod nas da nebi novosadjana sa Rega/Harbeth sistemom ostadosmo mi gramofondžije kratkih rukava.

Pohvalio bih i izbor muzike,ipak je i izlazio iz standarnih sajamskih klisea i bilo je svega,urodile kritike plodom.Vlasnik Aurisa me s vrata pozvao "ajd da biras sta da pustim".Nice.

See you next year

Cheers

Ps.Nemojte sta zameriti

Link to comment
Share on other sites

Уреду је стручњаци. Све смо такорећи исто рекли али волите да изокрећете стари.

Па и ја мало да изокренем - једини прави бас и природно прецизан је одсвирао Kii, код Шолаје то није ни прићи.

Битсгоон заиста много бољи ове године али и поред присутног баса то је ипак далеко од оног шта зна Kii.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...