Jump to content


Hi-Files Show 2019, Holiday Inn, 23. i 24. novembar


Ljuba

Recommended Posts

Lupate kao po obicaju. Na sajmu koji Plejer organizuje je samo jedan izlagac i on moze da unificira muzicki izbor. Na sajmu koji organizuje HiFiles je brdo izlagaca i zasto bi meni ili bilo kome bilo ko  odredjivao sta ce mi biti izvor, vrsta muzike ili vreme koje ce nekome biti potrebno da cuje kako neki sistem svira. Pokusaj da gurnes flash u gramofon kod Sretenovica, recimo... :D Ono za sta je meni potrebno par minuta, nekome treba mozda vise ili manje vremena. Podseticu svakog ovde na Forumu da je dozivljaj muzike veoma individualna stvar i nije podlozan ikakvoj unifikaciji. A jos teze ce biti da me neko zadrzi u bilo kojoj sobi 20 minuta ako mi se bas ne svidja ono sto cujem. Mislim.... 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, generalna_skupstina said:


Ovo ponasanje koje pominjes je, po meni, proteklih godina, bilo najveci problem. Iako razumem da ima posetilaca koji su samo dosli da izbleje, ima i onih koji bi iskoristili priliku da na jednom mestu cuju uredjaje koje planiraju da kupe, a druzenje sa clanovima Foruma obave u hodnicima ili u baru. 
Razgovori u toku slusanja su cesti. Glasni ulasci i izlasci iz soba, mlacenje kesama sa katalozima i prevrtanje istih - takodje. 

Predlog: slusanje muzike 15 ili 20 min., a potom pauza od 5 min. Za vreme pauze moze da se ulazi i izlazi iz sobe. 
Jednostavna lista na vratima u Excel-u A3 formata koja sadrzi datum, vreme slusanja i pravljenja pauza, uredjaje koji ce biti korisceni. 
Tako ce posetioci imati prilike da vide koji uredjaji ce se slusati, koji dan, i u koje vreme. Svako ce moci bolje da se organizuje. 
Jos bolje bi bilo da ovakva lista bude dostupna pre samog pocetka HF Show-a. 

Hvala.


 

Iako suštinski podržavam uvođenje nekog reda i audio-pristojnosti bojim se da tako nešto ne bi poletelo. Dolaze razni ljudi i svi su platili 300din. Njegovih i mojih i tvojih 300din kupuje ulaz a onda smo ono što smo. Ograničavanje kretanja i vremenski slotovi ne bi uspeli jer ako ti se nešto ne svidi želiš napolje posle 2 minuta, nećeš da gubiš vreme. 

I svo to šarenilo i dinamika je i šarm show-a. Tihi komentari su mi ok i očekivani, zato smo tu. Ljudi donose najrazličitiju moguću muziku. Slušao sam muziku za koju nisam znao da postoji i to mi se sviđa. Ništa gore od "Colour to the Moon and Temptation" Audio Show. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Dekson said:

Hvala svima na odgovorima, dosta ste mi pomogli.

Još jedno laičko pitanje da li bi uz neku fleksibilnu minutažu i podela na žanrove imala smisla, ako za tako nešto postoji mogućnost?   

Ima smisla ako je HF show napravljen da ljudi cuju muziku sa novih (ili onih prethodne generacije) uredjaja koji su u ponudi kod distributera. Mada, desavalo se da prezenteri pitaju sta bi prisutni voleli sledece da cuju zanr/izvodjac. 

1 sat ranije, Gox co. said:

Lupate kao po obicaju. Na sajmu koji Plejer organizuje je samo jedan izlagac i on moze da unificira muzicki izbor. Na sajmu koji organizuje HiFiles je brdo izlagaca i zasto bi meni ili bilo kome bilo ko  odredjivao sta ce mi biti izvor, vrsta muzike ili vreme koje ce nekome biti potrebno da cuje kako neki sistem svira. Pokusaj da gurnes flash u gramofon kod Sretenovica, recimo... :D Ono za sta je meni potrebno par minuta, nekome treba mozda vise ili manje vremena. Podseticu svakog ovde na Forumu da je dozivljaj muzike veoma individualna stvar i nije podlozan ikakvoj unifikaciji. A jos teze ce biti da me neko zadrzi u bilo kojoj sobi 20 minuta ako mi se bas ne svidja ono sto cujem. Mislim.... 

  • Ko to lupa, neko u komsiluku obija plocice? :order
  • Zar izlagaci na HF show ne nastupaju sa odredjenim uredjajima, pa posetioci i nemaju bas izbora koji ce slusati? 
  • Hvala sto si nas podsetio. 
1 sat ranije, Sloba said:

Iako suštinski podržavam uvođenje nekog reda i audio-pristojnosti bojim se da tako nešto ne bi poletelo. Dolaze razni ljudi i svi su platili 300din. Njegovih i mojih i tvojih 300din kupuje ulaz a onda smo ono što smo. Ograničavanje kretanja i vremenski slotovi ne bi uspeli jer ako ti se nešto ne svidi želiš napolje posle 2 minuta, nećeš da gubiš vreme. 

I svo to šarenilo i dinamika je i šarm show-a. Tihi komentari su mi ok i očekivani, zato smo tu. Ljudi donose najrazličitiju moguću muziku. Slušao sam muziku za koju nisam znao da postoji i to mi se sviđa. Ništa gore od "Colour to the Moon and Temptation" Audio Show. 

Slazem se da za svojih 300 din. mozes da se kreces kako i gde hoces, samo se ponadah da se tu moze malo reda uvesti, pa da se ne zasmeta onima sto su takodje dali  300 din. da bi imali bar malo mira da cuju razne uredjaje u jednom danu i na istom mestu.

Verujem da je ova tema otvorena da se najavi HF show, pa prekidam dalje pisanje koje ukljucuje sve komentare o sadrzaju i obrascima ponasanja u okviru iste. 

Hvala, te Forumu i clanovima zelim uspesan HF show i puno uzivanja u dobroj muzici i druzenju! 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sloba said:

Iako suštinski podržavam uvođenje nekog reda i audio-pristojnosti bojim se da tako nešto ne bi poletelo. Dolaze razni ljudi i svi su platili 300din. Njegovih i mojih i tvojih 300din kupuje ulaz a onda smo ono što smo. Ograničavanje kretanja i vremenski slotovi ne bi uspeli jer ako ti se nešto ne svidi želiš napolje posle 2 minuta, nećeš da gubiš vreme. 

I svo to šarenilo i dinamika je i šarm show-a. Tihi komentari su mi ok i očekivani, zato smo tu. Ljudi donose najrazličitiju moguću muziku. Slušao sam muziku za koju nisam znao da postoji i to mi se sviđa. Ništa gore od "Colour to the Moon and Temptation" Audio Show. 

U poptunosti se slažem sa vama. Naročito poslednjih godina pojavom muzičkih platformi, dobra muzika je dostupna na klik te iz tog razloga sve veći broj dobrih poznavaoca i šarenila, nego ranije.  

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...