Jump to content


Hiromi Uehara Live @ Wiener Konzerthaus


DejanM

Recommended Posts

Hiromi Uehara je nastupila u Becu, u poznatoj Mocart sali Becke Koncertne kuce (prevedeno na Srpski) pred rasprodatim auditorijem. Svirala je solo na klaviru gotovo dva sata, racunajuci i dva bisa na koje ju je primorala odusevljena becka publika. Koncert je zavrsen ovacijama, aplauzom koji se nije stisavao cak i kada su svetla u sali bila upaljena i kada je postalo nedvosmisleno jasno da je koncert zavrsen.

Ova japanska pijanistkinja, mala rastom ali interesantnog izgleda i neobicno simpaticna, nas je kroz ta dva sata provezla predelima klasicne i jazz muzike, mada mi se cini da je svaka kategorizacija njenog programa pomalo neumesna i osudjena na netacnost. Svirajuci Gerschwinovu Rapsodiju u plavom, Hiromi nas je provozala i po nekoliko drugih rapsodija, solirajuci i improvizujuci sa takvom tehnickom bravuroznoscu, da je meni na momente zastajao dah. I taman kada vam se ucini da je ovo malo i pomalo smesno japansko cudo toliko tehnicki nadmocno i obuzeto brzinom i bravurom, Hiromi bi prelazila na prelepe lirske pasaze, koji su me na momente podsecali na nadahnutog Jarretta sa pocetka karijere.

Jedno savrseno muzicko vece sa fantasticnom Hiromi Uehara ...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, garson said:

:thumbsup2

Ja sam je gledao u BGu pre nekoliko godina, trio, Simon Phillips na bubnjevima, ne secam se ko je bio na basu.

Antony Jackson,odlican je bio koncert.Snimio sa jednu numeru od 10min pustim je s svremena na vreme da se podsetim.

@Dejan M zavidim ti pomalo na uzivanciji.Stvarno je neverovatna,taman pomislis tu je ,a ona odvrluda.Nema mira ni da sedi ,zvrk sto bi moja baba rekla 

Link to comment
Share on other sites

On 1.11.2019. at 17:42, sondek said:

Antony Jackson,odlican je bio koncert.Snimio sa jednu numeru od 10min pustim je s svremena na vreme da se podsetim.

@Dejan M zavidim ti pomalo na uzivanciji.Stvarno je neverovatna,taman pomislis tu je ,a ona odvrluda.Nema mira ni da sedi ,zvrk sto bi moja baba rekla 

Upravo tako. :D

Zaboravih samo da pomenem da je uglavnom svirala stvari sa svog poslednjeg albuma Spectrum. Album je dobar i interesantno je sada ga slusati nakon posete njenom koncertu. Uzivo Hiromi dosta improvizuje i dodaje, ubacuje, motive i prati neku svoju ideju ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...