Jump to content


sistem X files


wow

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo rešio i ja da ponekad poslušam poneki audiofilski cd, pa sam uzeo cd player Sony CDP X 33 ES. Mislio sam da uzmem onu zver CDP XA 7 ES, ali puno mi to para, pogotovo što niko ne može da garantuje za tako star uređaj da će potrajati, a vidim da za njega nema rezervnog lasera u nabavci, a i kad bi ga bilo cena bi mu bila kao još jedan player da sam kupio, znači ne isplativo. Onda sam ukapirao da ni za ovu 33-jku takođe nema laser u nabavci, al nije ni toliko skup player, pa i ako crkne nije velika šteta. E onda sam pomislio da bih mogao da uzmem još jedan Sony iz druge serije, ali takođe ES, jer za njih vidim da ima laser u nabavci i to za smešne pare, samo se dvoumim koji od

 Sony cdp x202es

Sony cdp x222es

sony cdp-xa2es

Voleo bih da čujem iskustva onih, koji su ih imali i slušali i da vidim argumente zbog kojih bih se odlučio za jedan od ovih, a i taman ću imati prilike da lično čujem koji je bolji 2 ili 3 serija, a i zamislio sam da mi taj iz serije 2 bude kao rezervni u slučaju da mi na seriji 3 otkaže laser, a za dvojku ima rezervni da se kupi. Voleo bih da čujem mišljenje i iskustva. Hvala unapred. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Samurai said:

Evo rešio i ja da ponekad poslušam poneki audiofilski cd, pa sam uzeo cd player Sony CDP X 33 ES. Mislio sam da uzmem onu zver CDP XA 7 ES, ali puno mi to para, pogotovo što niko ne može da garantuje za tako star uređaj da će potrajati, a vidim da za njega nema rezervnog lasera u nabavci, a i kad bi ga bilo cena bi mu bila kao još jedan player da sam kupio, znači ne isplativo. Onda sam ukapirao da ni za ovu 33-jku takođe nema laser u nabavci, al nije ni toliko skup player, pa i ako crkne nije velika šteta. E onda sam pomislio da bih mogao da uzmem još jedan Sony iz druge serije, ali takođe ES, jer za njih vidim da ima laser u nabavci i to za smešne pare, samo se dvoumim koji od

 Sony cdp x202es

Sony cdp x222es

sony cdp-xa2es

Voleo bih da čujem iskustva onih, koji su ih imali i slušali i da vidim argumente zbog kojih bih se odlučio za jedan od ovih, a i taman ću imati prilike da lično čujem koji je bolji 2 ili 3 serija, a i zamislio sam da mi taj iz serije 2 bude kao rezervni u slučaju da mi na seriji 3 otkaže laser, a za dvojku ima rezervni da se kupi. Voleo bih da čujem mišljenje i iskustva. Hvala unapred. 

Boktemazo, tebi treba dati da vodiš neku od ovih propalih fabrika, ma šta fabriku, državu bre...:rolleyes: Mnogima ovde su trebale godine, a bogami i decenije da skockaju pristojan sistem, ti sve za manje od dva dana, i to sa ebay-a, ma bravo!

Link to comment
Share on other sites

Hvala. Već ovako na prvi utisak samo sa tunera mogu da se pohvalim da mi se dopada zvuk, samim tim i match, koji sam do sada uspostavio. E sad kreće žurka sa cd playerima, da vidim kako će se koji uklopiti u sistem. 

Izgleda da niko nema ništa da kaže za cd player Sony ES iz njihove druge serije 2, 202, 222...???

Link to comment
Share on other sites

Pošto mi niko ništa nije napisao u vezi serije 2 es playera, uzeo sam i Sony CDP x222es. Prvenstveno, jer sam uvideo da za prva dva nema laser u nabavci, a za ovaj ima. Ostaje mi sad podrobnije testiranje istih, za koje će mi trebati neko vreme, pa ću ostaviti onog, koji mi najviše prija, a ostale ću prodati. 

Link to comment
Share on other sites

33 би требао боље да свира од 2хх серије. Како год, и тај 222 може да се среди, али мораш да га даш неком ко зна шта ради. Мој предлог је да контактираш колегу Импулса са форума и питаш да ли би ти то урадио. Бољег од њега за то нема.

Link to comment
Share on other sites

То су већ све стари плејери и њихова репродукција није на нивоу новијих дакова и мрежних плејера. Чак и најбољи примерци истих би се морали мало дотерати да би могли да се такмиче са данашњим конкурентима.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Filipescu said:

То су већ све стари плејери и њихова репродукција није на нивоу новијих дакова и мрежних плејера. Чак и најбољи примерци истих би се морали мало дотерати да би могли да се такмиче са данашњим конкурентима.

Hm,ovo je vec upitno, moja iskustva su malo drugacija, govorim za srednji cenovni rang danasnjig dac-ova......test je bio konkretno sa dac makinom koja ima wolfson 8741, opa burbrown 2604 u izlazu, signal sa kompa ide prvo u m2tech hi face, pa u coax ulaz u dac....a s druge strane testa je cd plejer denon 1290....kod drugara radjen test, nas par je slusalo muziku prvo na dac makini,pa onda na cd plejeru, cd plejer po misljenju vecinu za mrvicu bolji.

Link to comment
Share on other sites

То није валидан тест јер им инпут није исти. Са једне стране имамо цд плејер на ком се пушта цд, где је транспорт интерно усклађем са својим даком, а са друге рачунар, m2tech hi face, коакс кабел... Чак и да сте качили цд плејер коакс кабелом директно на дак, питање је какав је плејеру дигитални излаз...

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Filipescu said:

То није валидан тест јер им инпут није исти. Са једне стране имамо цд плејер на ком се пушта цд, где је транспорт интерно усклађем са својим даком, а са друге рачунар, m2tech hi face, коакс кабел... Чак и да сте качили цд плејер коакс кабелом директно на дак, питање је какав је плејеру дигитални излаз...

Ti uredjaji su tako projektovani, nista nije bilo modifikovano  od strane vlasnika sistema.Vasa tvrdnja je bila da su cd plejeri starije generacije inferiorni u zvuku u odnosu na danasnje,moderne dac masine.

Ja sam izneo moje iskustvo, koje kaze da to bas i nije tako.Samo to, i nista vise, da ne ulazimo u detalje, reper je cenovni rang,tada,i sada.

Npr, sta bi bilo da su na izlazu dac-a  ugradjeni sparcosi ili bursoni, ili da je uradhena modifikacija cd plejera (mslm da sam citao pre par godina da je neko radio mod, svasta nesto, i da takav denon 1290 svira odlicno,a pogotovo je + sto ima lako nabavljiv laser).

Ili, da se ispred dac-a stavi kvalitetniji USB/SPDIF konverter (nesto kao Shiit ili Sfingxer) itd......

 

Link to comment
Share on other sites

Све ок, само сам скренуо пажњу да ту није поређен само интерни дак плејера и екстерни дак. У ланцу је још неколико непознатих, те шта је ту боље и колико, је тешко из тога утврдити. Методолошки тест није био исправан. Don't shoot the messinger. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Filipescu said:

Све ок, само сам скренуо пажњу да ту није поређен само интерни дак плејера и екстерни дак. У ланцу је још неколико непознатих, те шта је ту боље и колико, је тешко из тога утврдити. Методолошки тест није био исправан. Don't shoot the messinger. 

:thumbsup2

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Sa prvim playerom grundig cd 9000 sam dobio neki krš kabl, strujni osmica, koji nije njegov originalni, pa ne mogu da ga konektujem, osim na silu, pa kad sam pustio player u rad, on mi je dosta tiši nego li tuner, što me čudi, jer na prošlom sistemu kad sam puštao cd player u rad, sve je bilo mnogo jače i čistijeg zvuka nego sa tunera kad puštam. Pa mi onda nešto krčalo kad pomerim kabl. Sumnjam da je problem taj krš kabl. Jel ima negde da se uzme normalan strujni kabl osmica, a da nije skuplje od samog playera??? 

strujni-kabel-1-5m-n1-vde-slika-xl-67372

Link to comment
Share on other sites

Razmišljam ja tako ležeći i slušaći muziku i onda se setih da pored izlaza iz playera ima potenciometar i rekoh možda on reguliše izlazni napon i ja ga lepo okrenem i tačno čujem kako mu se pojačava glasnoća. Znači rešio sam to, jedino moram pronaći neki bolji strujni kabl osmica, jer ovaj je neki baš baš dno dna. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Samurai said:

Razmišljam ja tako ležeći i slušaći muziku i onda se setih da pored izlaza iz playera ima potenciometar i rekoh možda on reguliše izlazni napon i ja ga lepo okrenem i tačno čujem kako mu se pojačava glasnoća. Znači rešio sam to, jedino moram pronaći neki bolji strujni kabl osmica, jer ovaj je neki baš baš dno dna. 

Batali taj kabel, ako si iole vican tehnickom znanju,  ugradi neki bolji kabel od tog koji imas, kupi ,za pocetak, obican licnati, 3x1,5 kvadrata, zalemis direktno na plocicu u cd plejeru, doduse,ima tu posla (treba montirati odgovarajucu PG uvodnicu na sasiju cd plejera,sve to lepo upakovati itd), ali je benefit uvek ocigledan......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...