Jump to content


sistem X files


wow

Recommended Posts

Pre neki dan sam prodao Arcam A29,kojeg sam novog kupio u radnji,kao i Arcam irDac,linijsko napajanje sa VDH kablom.NAD  542.KEF coda9.QED aniversery xt sam brzo zamenio sa KIMBER 8 TC.ali sam i njih prodao,onda neke specijalne podloške za linijsko napajanje....itd.Sve u svemu,rasprodao sam ceo sistem i sad počinjem da opet gradim nov,jedno po jedno.Imam već neke ideje u glavi,ali nisam još siguran u svaku komponentu,pa ću ih vremenom menjati u zavisnosti od toga kako mi šta legne u sistem.Ovih dana idem da slušam neke kombinacije kod drugara,pa onda dođem kući i legnem ,zažmurim i detaljnije razmišljam o vrlinama i manama slušanih komponenti i pokušavam da napravim kompromis u svojoj glavi.Znam ja da je ovo igra bez granica,ali krećem lagano,bez panike,pa ću videti šta će mi kako leći .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Шта би требало да буде извор? ЦД плејер или неки компјутер?

Приоритет каблова по утицају на звук иде овим редоследом:

1. Струјни

2. Интерконект

3. Звучнички

 

Link to comment
Share on other sites

Онда боље гледај неки мрежни плејер и батали и тјунер и цд. Тјунера има и за ситну лову, па ако баш инсистираш, није битна ставка у хиљадуеварском буџету...

П.С. давати 1000 Еура да би слушао тјунер нема пуно смисла...

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Samurai said:

Za početak će izvor biti tuner, jer uglavnom slušam radio

Ako je ovo prioritetno, a nemaš kolekciju CD-ova, onda je najbolje naći neki Grundig risiver i njihove zvučnike i da se naslušaš dobre muzike za veoma sitne pare.....:order

Link to comment
Share on other sites

Imao sam i reciever, ali sam se razočarao u zvuk, koji je bio sterilan, bez dinamike. To je bio Pioneer Sx 20K.

Posle sam mislio da uzmem vintage Marantz 2265B, ali sam svestan da ni sa njim neću imati jak bass, koji volim, tako da sam odustao od tecievera, pa ću verovatno opet, ko nekad davno, uzeti integralna i tuner. Imao sam i nekoliko cd player i preko 400 cd-a, ali sam se u jednom momentu razočarao u novog Arcam A29 i onda sam sve rasprodao, a cd-ove sam poklonio drugaru. Posle toga sam malo apstinirao bez muzike, ali to ne može da potraje, jer kod mene radio svira 24h,tako da sam ponovo krenuo u sastavljanje sistema, ali se kočim, jer nisam neki zahtevan audiofil, a samim tim i nema smisla da trošim značajnu sumu za tuner i ostale komponente. Naravno, ne kažem da me vremenom neće opet uhvatiti euforija i drugih izvora, tako da sam ovaj put rešio da polako gradim sistem. 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, nesone said:

Sva ta muzika sa radio stanica je jako loseg kvaliteta.

Samo kad se setim, pre 30 godina i vise.

 kada je 202 pustala muziku uzivo,

igla na gramofonu, pucketa, a ja snimam na kaset dek.

To su bili dani.

Nikada bolji :)

 

I onda kad pukne traka, lepim je sa selotejpom i namotavam pomoću hemijske, ha, ha, ha. Ala smo tad znali da cenimo sitnice. 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, nesone said:

Cak imam i  UKT antenu sada na krovu kuce(slovenacka) kao jedrilica velika.

Stariji forumasi znaju, o cemu pricam.....

Antena preko 30 godina stara. Ne pomera se ni malo.

Ja sam žicu zabadao u sveže oljušćen krompir. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako. Sad sam se vratio iz slušanja nekoliko sistema i posle kratkog kombinovanja u svojoj glavi, šta bi mi sa čim leglo, kupio sam, doneo kući, povezao i sad slušam i uživam, jer sam "ubo" match, koji mi odgovara. 

- Monitor audio silver RS6

- Pioneer A777

- Pioneer F656 MK II (privremeno dok ne uzmem neki drugi) 

- Oehlbach Ratlle snake

- IC Mogami/Neutrik

- alu produžni, mislim da je Pro Safe

- cd player ću uzeti neki jeftiniji za prvo vreme dok ne natrči neki bolji. 

Zamolio bih moderatora ako može da ovu temu vrati u podforum "moj sistem", pa da tamo nastavim sa pisanjem o mom sistemu, ako nije problem. Hvala. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...