Jump to content


Externo napajanje Khadas tone board?


ivanp

Recommended Posts

31 minuta ranije, siroma said:

Na KP kažu još ne mogu da nabave.

Pa tek se pojavio krajem ovog meseca, možda malo kasnije.

U Hrvatskoj ima zastupnika, ali ga još nema u ponudi

https://audiocinema-art.hr/shop/hi-fi-audio/dac-ovi

Koliko znam francuzi šalju u Srbistan i odbiju VAT, ali te verovatno sačekaju domaće haračlije jer će biti puna cena na paketu.:blink:

31 minuta ranije, siroma said:

Online prodaju u Jevropi nisam navatao da šalju za Srbistan.

image.png

Link to comment
Share on other sites

On 30.10.2019. at 15:21, bkrmar said:

.. Bolje uzmi neki Hegel HD11 ili slično koji ima već vrhunski odrađen USB ulaz. 

Hegel HD11 nije najsrećnije rešenje, ne bih ga preporučio. Khadas je sasvim pristojna kartica i kada je na USB3 portu ima dovoljno snage u napajanju za njen pogon, bez potrebe za spoljnim izvorima. Linearno svakako ne bi škodilo a ni LiFePO4 baKterijsko.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, siroma said:

"Not bad. Not bad at all"

meni dovoljno

na jebaju 165$ i 20$ popista.

free šiping

iz Talije

Oko 190$ bi to izašlo sa našim dažbinama. Teško da prođe ispod radara jer ga ima pola kila i u pristojno velikoj kutiji stiže.

Igram se sa njim evo par dana... Izrada i materijali su po meni za medalju, deluje skuplje nego što jeste. Zvuk nije loš uopšte - tečan, malo masniji u basu i živahan u visokim (na prvu zvuči uzbudljivo ali sa vremenom mi baš i ne prija ta dodatna svetlina uvek). Meni lično Loxjie D10 i Schiit Modi 3 zvučno više prijaju. Zen zvuči glatkije i opuštenje, zavaljenije, dok ova dva zvuče odsečnije i bliže slušaocu, više teksture prikažu u tonovima, bas je brži i precizniji, visoki su opet malo suvlji i nemaju baš jednako lep odjek kao kod Zen-a ali su takođe i mirniji, ne skreću pažnju na sebe što kod Zena ume da bude slučaj.

Malo iz drugog ugla, sva 3 DAC-a su jasno klasa iznad recimo Toppinga D30 koji bi bio kao gruba i tupa alatka pored ove družine Zen, Modi, Loxjie.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Aibo said:

Oko 190$ bi to izašlo sa našim dažbinama. Teško da prođe ispod radara jer ga ima pola kila i u pristojno velikoj kutiji stiže.

Igram se sa njim evo par dana... Izrada i materijali su po meni za medalju, deluje skuplje nego što jeste. Zvuk nije loš uopšte - tečan, malo masniji u basu i živahan u visokim (na prvu zvuči uzbudljivo ali sa vremenom mi baš i ne prija ta dodatna svetlina uvek). Meni lično Loxjie D10 i Schiit Modi 3 zvučno više prijaju. Zen zvuči glatkije i opuštenje, zavaljenije, dok ova dva zvuče odsečnije i bliže slušaocu, više teksture prikažu u tonovima, bas je brži i precizniji, visoki su opet malo suvlji i nemaju baš jednako lep odjek kao kod Zen-a ali su takođe i mirniji, ne skreću pažnju na sebe što kod Zena ume da bude slučaj.

Malo iz drugog ugla, sva 3 DAC-a su jasno klasa iznad recimo Toppinga D30 koji bi bio kao gruba i tupa alatka pored ove družine Zen, Modi, Loxjie.

Igrao si se i sa khadasom, uporedbno, kako se lomi sa navedenim? :) Tj. vredi li dati jos 75e i uzeti nekog od nabrojanih u odnosu na khadas :) 

Link to comment
Share on other sites

Khadas je jako blizu ova 3. Generalno je malo zatvoreniji u smislu visokotonskih detalja pa je malo smanjen osećaj atmosfere i prostora. Tj. sva ova 3 DAC-a zvuče lepršavije i otvorenije. Sem toga Khadasu ama baš ništa ne fali, detaljan i dobro izbalansiran zvuk sa vrlo punom sredinom i glasovima. Da ga staviš pored nekog par godina starog DAC-ića od 200-ak € kao što su razni HRT streamer-i, Cambridge DacMagic varijante... dobija ih bez problema i bez obzira na ukuse.  

Oko cene je nezahvalno komentarisati, tuđ sistem, tuđe uši... mislim da i Khadas i Loxjie vrede svaku paru pa ko koliko može i želi da se pruži. O Modiju i Zenu iz ove perspektive (koliko nas ovde koštaju da ih uvezemo, pređu oba 150€) ne znam šta da kažem. Teško ih je preporučiti pored D10 sem ako neko ima varijantu da mu npr. neko donese Modi 3 iz US po njihovoj ceni. 

A oba Loxjie i Zen imaju sasvim fina pojačalca za slušalice kome to nešto znači. Kod Zena mi se pritom mnogo sviđa što volume kontrola može da se primeni po želji na sve izlaze ili samo na slušalice a da na RCA ide čist line-out.  

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

@Aibo Hvala na prezentovanim utiscima sa testiranja.

Da li si slušao JLSounds DAC? Kakav je u odnosu na ZEN? (Imam JLSounds pa me  Interesuje da li bi ZEN bio pomak napred ili ne). Evo nudim JLSounds za uporedjenje a ZENom. Your place or mine?

 

Nisam čuo JLSounds nikada. Nisam u mogućnosti da nosim ili šaljem Zen ali si dobrodošao na slušanje/poređenje kod mene. Možemo na PP da se dogovrimo...

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, siroma said:

@Aibo Hvala na prezentovanim utiscima sa testiranja.

Da li si slušao JLSounds DAC? Kakav je u odnosu na ZEN? (Imam JLSounds pa me  Interesuje da li bi ZEN bio pomak napred ili ne). Evo nudim JLSounds za uporedjenje a ZENom. Your place or mine?

 

Kako si implementirao napajanje za tvoj JLSounds, da li je USB?

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, ab said:

Kako si implementirao napajanje za tvoj JLSounds, da li je USB?

Dva linearna napajanja . Posebno za USB XMOS a posebno za AK4396 DAC. Bila i lampa u DACu pa sam onda odvojio. DAC jedna kutija. Lampaški stepen posebna kutija.

Dac može i NoDAC (DSD sa LPFom umesto DACa)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Зар није могла и основна плочица ДСД - 64 и 128, само не знам да ли је био то нативе.

Јавите како се држи тај маторац са овим подмлатком код Аибо-а, то му дође ту негде иста ценовна класа горе доле 50 евра, ако не грешим.

Link to comment
Share on other sites

Гледао сам I2SoverUSB sa XMOS 500 MIPS processor-ом, па видех:

 -  DSD Native DSD64 (2.8224MHz and 3.0720MHz), DSD128 (5.6448MHz and 6.1440MHz) and DSD256 (11.2896MHz and 12.2880MHz) on Linux and MAC OS.

Сада новији XMOS XU200 processor на I2SoverUSB плочици може и до DSD512 native.

Свакако јавите резултате слушног упоређивања, мада ако све то не премерите неком опремом из Цернове истраживачке лабараторије боље да се не појављујете на форуму. :lol:

Link to comment
Share on other sites

^^ Šteta. Ja inače dugujem izvinjenje Zenu jer se ispod površine krije više nego što se na prvi mah odaje. Postoje 2 vrlo bitna koraka koja Zen od finog i u ravni sa Loxjie, Modi... izdižu na nivo koji je bezrezervno bolji. 

1. Najnoviji iFi firmware 5.3c koji zamenjuje linearni filter unutar DAC-a sa nečim što iFi zove GTO filter i planiraju da ubuduće verovatno postane podrazumevani u svim njihovim uređajima. Odmah nakon updejta, uređaj se resetuje i zvuk se utegne - nema više masnog i opuštenog basa. Generalno se dobije brži i odsečniji zvuk. Dakle prvih 7 dana sam slušao Zen testiranja radi ali se uvek nakon toga vraćao na Loxjie D10 da slušam muziku. Posle promene firmware-a, Zen preuzima vođstvo i radije slušam njega. Sad em što zvuči tečnije kao i pre, em što je detaljniji zvuk blago.

...a onda...

2. Zen ima ulaz za eksterno napajanje 2.1 mm. Ja nisam imao takav kabal da ga spojim sa svojim STR linearnim sve dok se danas nisam nakanio da ga sam napravim. Kada se Zen spoji na linearno, na trenutak se resetuje (očigledno mora da prekine ono sa PC i pređe na ovo, ne meša ih). Odjednom zvuk postaje mišićaviji i življi, sve zvuči punije a pozadina stvarno tamnije. Ja ovaj STR imam 5 god već i nijedan DAC nikad nije reagovao ovoliko pozitivno na njega (Modi 3 tek pomalo, Loxjie D10 jedva, Khadas isto skoro uopšte). Međutim Zen je grehota slušati bez dodatnog napajanja - kod njega se dešava: kada Erik pojede bananu...

Rezultat ova dva - Zan se toliko odlepio u opštoj energiji, čistini zvuka i dubini scene da bez problema nadsvirava sve ostale pomenute uređaje. Evo me preslušavam svakojaku muziku i smeškam se. Dakle onako kako je izašao iz kutije, to je samo da nagovesti šta može. 

Da stavim težinu iza ovog što pišem - ja ću ovaj primerak pokušati da otkupim za sebe umesto da ga vratim iFi-ju. :wub: 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...