Jump to content


Usviravanje kablova?


ivanp

Recommended Posts

Ako je tako, da li da damkablove Agenciiji za usviravanje po uzoru na pet hotel u slučaju da dobijem posao u Dubaiju na 6 meseci da kada se vratim da me moji kablovi dočekaju usvirani?

Oni, napominjem ne vole grubu muziku. Nikako iron maiden. Nikako judas priest.  Samo milli vanilli, Barbaru Straisand. Erasure, village people. Do 9h na potmetru, vikendom do 10h.

 

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, siroma said:

Aaaaaa, znači kabl kad se odmara se regeneriše na fabričke postavke? Pa to je novi momenat. Što ne kazaste? Nego jel se to onaj gas iz Nordost brošure sad opet vrati u kabl?

Sad moram da se u potpunosti svrstam na ZFLazinu stranu. Hoću tačno pobrojane i premerene  te "karakteristike" koje se ne slušanjem vrate na početne vrednosti.

 

Šta bi sa onim mojim zahtevom da se klasifikuju kablovi? Jel se svi isto usviravaju.

polako pa ne mogu sam sve vase zahteve da ispunim....vidis da ovi ostali praznuju,boli ih tuki za vase zahteve....djubrad bre.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, zflazar said:

Ako je tako, da li da damkablove Agenciiji za usviravanje po uzoru na pet hotel u slučaju da dobijem posao u Dubaiju na 6 meseci da kada se vratim da me moji kablovi dočekaju usvirani?

Oni, napominjem ne vole grubu muziku. Nikako iron maiden. Nikako judas priest.  Samo milli vanilli, Barbaru Straisand. Erasure, village people. Do 9h na potmetru, vikendom do 10h.

 

i od 150 do 12000 hz :plakanje

 

i drajevere nosi u pet hotel da se ne ulenje,pa posle moras da ih ....usviravas.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, patason said:

Jager je divan kupac kupi kod Dejana najeftiniji artikal (4 konektora) i usere mu se u najskuplje kablove koje prodaje.

onako ljudski.....ne radi se to tako ljuta gujo,sve i da je tako.

Bilo bi dobro da sam to ja , al je to uradio neko prije mene i prenio mi iskustva s lica mjesta :P

Link to comment
Share on other sites

Švasta se može natji o usviravanju kablova. Kažu 'Belden', svecki najveći proizvođač kablova, nigde i nikada ne pominje usvirsviravavanje. Tema se provlači godinama. Najčešća tvrdnja o usviravanju kaže isto što i koleza impuls, nije žica no dielektrik. Oni antiprotivni se smeju i tako sve u krug do današnjih dana.

Za usviravanje analognog kabla kažu najbolje ga tretirati digitalnim signalom varirajuće amplitude. A kako se ondaK usvirava digitalni kabl?

Za zvučničke kablove ja koristim više vodova obične lak-žice za motanje trafoa, tzv. 'Litzendraht' princip, više bliskih a međusobno izolovanih vodova. Domatji bakar. El se i lak ponaša kao neki deblji dielektrik pa se usvirava? Kako se usvirava npr. golo srebro ili bakar, zlato itd. u 'anticable' konfiguraciji? Kako se usvirava Inakustik silver-er-heliks kad žica skoro pa nema dodira sa izolatorom?

Sve se vrti u krug samo smo mi stariji. K'o odeća i obuća u krug, sa malim izmenama :)

2003 - 'Audiogon' Cable Burn In

2018 - 'Audiogon' Cable Burn In

2004 - 'Audioholics', Audio Cable "Break In" Science or Psychological?

I tako dalje. Urobor iliti Ourobos.

Hehe, naša slikarka, dosta poznata, imala mali atelje naziva 'Urobor' Nevolja je bila da je slička zmijčeta bila vrlo blizu naziva pa sam svaki dan prolazeći tuda čitao OUR obor :D

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, zflazar said:

pri tom, da se legitimišemo:

Koliko od vas svira neamplifikovani instrument? (ja sviram klavir i trubu)

Koliko godišnje posećujete koncerata? (ja oko 7-8). Ne računamo sviranje qrcy na forumima ofkors.

Čisto da vidim s kim pričam(o)

Evo ja sam malopre upisao 3711-og autora čiju sam diskografiju preslušao. Excel listing u prilogu. Imam 27 god iskustva u dj-ingu, nekih 5-6 godina rada na radiju,.....koncerata gomilu, drugara muzičara,..

Frulu sam učio u petom i šestom razredu u Prištini.

Da li mogu ja da se kandidujem za parčence diskusije?

Autori.xls

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...