Jump to content


Usviravanje kablova?


ivanp

Recommended Posts

 Ajde samo da ne predjemo u politiku, mrzi me da zakljucavam i cistim temu. :)

 Potsecanje na kulturu komunikacije je u redu, racunajte da je dato, vratimo se koliko-toliko mozemo na temu. Vec je kontraverzna, misljenja su razlicita, merljivih dokaza prezentovanih u temi nema, idemo ka necemu polako....

Posto je tema osetljiva moderacija je ne dira, pustamo dosta slobode, ali ajde da samo ne krsimo pravila foruma, ili da odemo negde predaleko.

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, vdzele said:

Sveto? Nije to ništa.

Drugar na Svetoj gori, negde u brdima nađe u kolibi našeg jednog sveštenika. Sam bez igde ičega, samo kamen oko njega. Pita moj drugar - pa kako se snalaziš, kako kad ti zatreba pomoć.

- Ima tu jedan kao ja, nekih 3km od mene. Ali mi ne pričamo.

Eto mali smo ali zato ....

Srbin nije definicija, to je dijagnoza

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2019&mm=11&dd=09&nav_id=1614953

Link to comment
Share on other sites

Stvarno bi bilo lepo da porazgovaramo o tome da li se pretpostavlja  da se efekat "usviravanja" manifestuje samo u audio tehnici ili i u drugim oblastima elektronike.

Od entertainment (TV, video, gaming...) preko profesionalne pa do najzahtevnije medicinske elektronike.

Recimo u najzahtevnijoj elektronici od sve medicine, radioterapiji, gde se radi sa velikim rasponom signala od najslabijih, dozimetrijskih do najjačih, RF polja, gde su merenja i upravljanje veoma, veoma zahtevni (20MeV ubija na mestu, najmanja  greška i čao), nigde nije navedeno da se obrati pažnja na promene karakteristika kablova , a ni ostalih komponenti, u nekom periodu burninga. A kamo li da ako se oprema ne koristi mesec dana treba proći neki period rada dok ne postigne tražene karakteristike. Niti da treba neki gasovi zarobljeni prilikom izrade kablova da se oslobode i da se ti gasovi vraćaju na kablove ako se ne koriste.

Mislim da li je moguće da mi čujemo neke efekte koji , sem u audio filiji,  nigde nisu imanentni?:roll:

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Vlajo said:

Ja samo znam da pojačalo svaki put uključim jedno pola sata da se greje i da radi neobavezno pre slušanja muzike, da bi to bilo kako treba. Vikendom ne gasim od petka do nedelje uveče. Valjda je i to neko lokalno usviravanje ... :)

To je WarmUp a ne usviravanje

Link to comment
Share on other sites

  • nkrgovic locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...