Jump to content


Usviravanje kablova?


ivanp

Recommended Posts

Ovakva  merenja nisu za amatere. Rade se u labaratoriji. Opremljenoj opremom za npr merenje  uticaja neispunjavanja Hevisajdovog uslova na  grupno i fazno kašnjenje i merenje koeficijenta slabljenja u funkciji frekvencije. Pa onda merenje na velikom broju/  uzoraka  da  li se  parametri menjaju usviravanjem,  Sigurno da  unimer i osciloskop nisu dovoljni.

Ali sta je  to za audiofile, na uvce ce premere sta treba.

PS Licno nisam imao iskustva da kabl menja zvuk sistema usviravanjem tako  da nisam pristalica te  teorije.  Ali , bez  nekog ozbiljnog testa, ne mogu da tvrdim da nema uticaja.

S   druge strane imam empirijska iskustva da razni kablovi imaju velikog uticaja na zvuk sistema.(i napojni i IC i USB i  zvucnicki. UTP nisam probavao). E tu bi bilo interesantno vrsiti   neka merenja. Ali   ozbiljna, trajal sa velikim brojem uzoraka, EMI  merenja,....

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, brijac said:

Ja narucio ^^ Verujem da folije kidaju. Samo imam problem da nadjem srebro foliju meku, bar 4n dovoljne sirine. Posluzice bakar za pocetak. 

paa, kidaju se, ako si nepažljiv :) ajd baš da vidim kad stigne, kako ćeš da se boriš sa njom..

a srebro po mišljenju ovdašnjih kablmeštera ne valja ništa, dakle - ne tuguj :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woland said:

paa, kidaju se, ako si nepažljiv :) ajd baš da vidim kad stigne, kako ćeš da se boriš sa njom..

a srebro po mišljenju ovdašnjih kablmeštera ne valja ništa, dakle - ne tuguj :)

Za srebro cemo saznati kroz mesec dana, trebalo bi da stigne do tad, ali zica 5n, pa ide u neizbeljeni pamuk za interconnect. Pa moze da se seta i testira po sistemima da vidimo koliko to cudo ne valja :D 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Father said:

Ma nisam ja ništa pravio, ja sve onako napamet. Znate me već. Čemu takve sumnje bože.

sačuvajmebože - ja da sumnjam, to nikako... ali ne videh ga u opticaju, ni na tezgi, ama ni u hajpu ga nema, pa kovelim, nisi još postigao, uzme vreme forumsko doterivanje lika i dela.. znam - isti sam takav

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Woland said:

to sam probao, folija me više interesuje.. za zvučničke kablove, naravno

Ali ja nisam :) 

Folije generalno imaju smisla, lepo rezonovanje sa efektom koze. Ide za interconnect prvo, za zvucnicke ce sacekati deblja folija. Nije mi hica da takvu jurim, lepo radi narandzica za sad za moje uvo. Dok recimo ne dja mi se u interconnectu, tako da je to primarius. 

Link to comment
Share on other sites

Kao pandan foliji a i obicnim kablovima, na Altec / JBL Heritage sajtu bila je preporuka da se kupi najkvalitetniji racunarski flat kabl... vise zica poredjanih jedna pored druge se onda kombinuj u snop na mestu konekcije  (  mada teba reci i da oni to vole zbog custom instalacija ).   Davase link za kompaniju koja pravi takve kablove odgovarajuceg kvaliteta ali to nije jeftino.

:D

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Krca44 said:

Kao pandan foliji a i obicnim kablovima, na Altec / JBL Heritage sajtu bila je preporuka da se kupi najkvalitetniji racunarski flat kabl... vise zica poredjanih jedna pored druge se onda kombinuj u snop na mestu konekcije  (  mada teba reci i da oni to vole zbog custom instalacija ).   Davase link za kompaniju koja pravi takve kablove odgovarajuceg kvaliteta ali to nije jeftino.

:D

Takvu konstrukciju zvucnickog kabla je predlozio i lepo obrazlozio i Ozren Bilan na svom sajtu.

Link to comment
Share on other sites

Tiktaktiktaktiktaktiktaktiktaktiktaktiktaktiktaktiktaktiktaktiktaktiktaktiktaktiktaktiktaktiktaktiktak

...drugari, tema je usviravanje... nemojte podmetati milozvuk kablovske draguljarnice umesto odgovora na pitanje dal' se dragulj više sjaji il' patinira pri upotrebi?!?!

Link to comment
Share on other sites

 Ja sam dosadan sa kontaktima, ali ako postoji vise od jednog materjala, onda postoji trajna elektro-hemijska promena koja moze da se desi na spoju. Ne kazem da se desava, kazem da moze da postoji - zavisi od materjala da li ce se desiti, ovo je pitanje za nekog ko zna o ovome mnogo vise od mene, ja se... prisecam. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...