Jump to content


Zagadjenje vazduha u Srbiji


nesone

Recommended Posts

4 sati ranije, Ružić Slavoljub said:

Ko ti je to dao ?

Time te hrane ???

:D

Vidim da si se sAm prepoznao, dobro je, bližiš se svom pokajanju.

P.S. Ajde malo sjaši i ne pecaj se kao somina na bućkalo kada te niko ne pominje.Znam da te je sramota što si to što jesi, svakog normalnog bi bilo stamota ili bi bar ćutao.

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Ružić Slavoljub said:

Žuti idioti su nam naneli više zla nego Nacisti,NATO i Osmanlije zajedno. Neverovatno kako su nam razorili zemlju,ugled,društvo,zdravlje,budućnost dece.... SVE.

Sećam se ZORKE ,kakav je to gigant bio....

Molio bih moderaciju da odstrani ovaj tumor dok ne zahvati ceo forum.Sam je insistirao da se ne pominje politika i sada ovde fekališe gore od najgore botine u univerzumu.Izgleda da mu je obećano neko mesto u Barnabinoj vladi, verovatno umesto Marka Đurića.

Link to comment
Share on other sites

Kako to zakon o održanju energije ne važi kod vetroparkova pa jedno postrojenje uzme 100 megavata energije iz vetra a vetru ništa? Kao vetar je veliki a parkići su mali? Da li vam je poznat uticaj Đerdapa na košavu?

Budući da je vazduh male gustine, 1000 puta manje nego voda, efikasnost transfera energije je izuzetno mala i vetrogenerator uspe da "uhvati" samo jedan mali delić te energije, i suviše mali da izazove značajnu promenu brzine.

 

Uticaj Đerdapa na Košavu nije usled geometrije brane nego usled lokalno povećane vodene površine i poremećaja temperaturnih razlika i vlažnosti zbog kojih i dolazi do strujanja vazduha.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, srdjan_c said:

Demokratija je tiranija većine nad manjinom. Nikada se nisam osećao kao deo većine, po bilo kom pitanju. Možda zvuči egocentrično, ali ubeđen sam 100% u to da nisam deo većinskog škarta prema kome osećam saosećanje i prezir, kako prema kome.

Uglavnom, ovo ovde je čmar zemljine kugle u kome sam svesno odlučio da provedem ovaj jedan život koji imam i to je to, jbga, mazohista čovek.

Uh...bas ga pretera...

Prvo problemi demokratije o kojima govoris primeceni su jos u anticko doba i o njima je pisao Platon cak vrlo detaljno, ali da ne idemo previse u off.

Drugo, kada spominjes zemljinu kuglu...daleko smo mi od onoga sto si napisao. Rade se ozbiljna istrazivanja na tu temu, angazovane su gotovo sve humanisticke nauke, postoje ozbiljni parametri za tu vrstu "merenja". Da ne bih mnogo gnjavio, moze se reci da smo mi negde "najsiromasniji medju bogatima" verovao ili ne (ne odnosi se samo na finansijski smisao).

Glupo je koristiti ruzne izraze za svoju zemlju i narod (ako hoces i sugradjane). Jedno je kritika, ona doprinosi pokusajima da se ostvari boljitak, a drugo su uvrede one ne sluze nicemu osim besciljnom autoponizenju.

I na kraju, da se nasalim, to da li nam je ovo jedini zivot...saznacemo svi...jednog dana :-)

Link to comment
Share on other sites

Хмм... демократија у тзв. античкој Грчкој... демократија у робовласничком друштву? Занимљива теорија а није ни данас много боље. Много је лепо кад имаш избор а можеш да бираш од оног што ти "ја" омогућим као избор. :)

Хоћеш праву демократију, погледај време пре 5-7,000 година, нашу Винчу нпр, када куће нису имале ограде а имале су и грејање, спрат, развијену обраду метала итд. Било много мање људи али нико није ратовао. Чак су се и у каснијем "демократском" добу антике сећали златног доба без ратова.

Ово за ограде занимљиво, ипак било је још увек популација лавова (страдали тек око почетка нове ере).

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Ružić Slavoljub said:

Znam ja to lepi moj. Sigurno neće doći i otvoriti fabriku kompjutera nego nešto prljavo. Ako ti misliš da će ovde da naprave Slilcijumsku dolinu (ili bilo gde u Srbiji),onda verovatno veruješ i u Deda Mraza.

Po hiljaditi put kažem da nemam nikakve veze,niti ću ikad imati sa bilo kakvom partijom. Baš me briga za politiku ali ne dozvoljavam da bilo ko pljuje po mojoj Zemlji,Narodu ili Predsedniku kako god da se on zove. Birao ga je narod ove Države i to sa više procenata nego što bi i Tito mogao dobiti i to se mora poštovati

 Dali ga svi vole? Naravno da ne ali se volja birača mora poštovati.

I zapamti,lepi moj,kada sutra predsednik bude neko drugi,ja ću isto ovako misliti i pisati.

Pa nebi rekao da ima bas toliku vecinu rekao da je dobio oko 35 posto od izaslih...a o televizijama da ne govorimo i o kampanji koja traje 24casa koju mi placamo.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, srdjan_c said:

 

Uglavnom, ovo ovde je čmar zemljine kugle u kome sam svesno odlučio da provedem ovaj jedan život koji imam i to je to, jbga, mazohista čovek.

Varas se prijatelju. Nisi video slamove u Indiji ili Brazilu. Srbija spada u gornju polovinu covecanstva. To ne znaci da je u Srbiji dobro, vec znaci da je ceo svet u problemu ... i to velikom.

Link to comment
Share on other sites

Žuti idioti su nam naneli više zla nego Nacisti,NATO i Osmanlije zajedno. Neverovatno kako su nam razorili zemlju,ugled,društvo,zdravlje,budućnost dece.... SVE.
Sećam se ZORKE ,kakav je to gigant bio....
Imali ste post da ćete isto tako pisati i za sledećeg predsednika, pretpostavljam da ste isto branili i prošlog i onog pre njega...

Ako je tako, onda kanda nemate integritet, budući da pravite tolike zaokrete u Vašim stavovima.

Dodatno, najveće iseljavanje ove zemlje je bilo 90-ih i u zadnih 5-6 godina, a i sami treba da znate da sve te firme nisu propale od 2000. do 2012. nego upravo 90-ih kada smo bili u ratu, pod embargom, kada su i napravljena ta ogromna zaduženja, rashodovana i pokradena preduzeća...

Ne počinje istorija od 2000-te niti se završava 2020-te. Ne kažem da su bili dobri, samo kažem da nisu jedini.

Opet me interesuje, ako su to toliki lopovi, zašto niko nije u zatvoru? Čisto da saberemo 2 i 2.

Divim se Vašoj energiji da se prepucavate sa gotovo celim forumom, mislim da bi to trebalo drugačije da iskoristite osim ako Vas neko za to ne plaća, no opet, Vaša stvar...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Krca44 said:

Smanjenje penzija je jedna od najvecih pljacki na ovom podneblju od 45' godine.

Najveća pljačka na ovom podneblju, od postojanja ovog podneblja, jeste zaplena devizne štednje u bankama od strane Slobinog režima, i planirano režirana hiperinflacija da se stanovništvu pokupi ono što nije bilo u bankama.

Svi ovi posle su ili gori, ili još gori, ali onaj onda je najgori. Stepenovanje po tome ko je gori je filozofsko pitanje.
Mogli bi se opasno zavaditi ako nas neko natera da ih rangiramo po "kvalitetu".  :P
U svakom slučaju, jedni su uvek uticali na druge, i (uglavnom nesvesno) postavljaji temelj za svoje naslednike, takve kakvi su.

 

...

...

 

Energija vetra je ogromna, a ono što vetrogeneratori mogu da uzmu iz vetra može se izraziti u promilima. Gušća šuma na površini ekvivalentnoj jednoj vetroelektrani, takođe utiče na vetar na istom području. Ali sve to je nemerljivo malo kada se gleda širi region.

Ne postoji izvor energije koji nema uticaj na okolinu. I solarni paneli na velikoj površini povećavaju albedo tog lokalnog područja, što opet povećava lokalnu temperaturu.

Link to comment
Share on other sites

Najvecu pljacku su napravili komunisti kada su dosli na vlast 1946. To se tada medjutim drugacije zvalo a ciljevi su bili humani: zelele su se ukloniti razlike izmedju ljudi. Medjutim poslusni partijski funkcioneri su se uselili u kuce na Dedinju i prigrabili druge privilegije, sto je kasnije vodilo stvaranju kovanice: "crvena burzoazija". Najgore je sto su spaljivane katastarske knjige, sto su otimane radnje, fabrike, kuce, zemlja, ... pa povremeno i zito i drugi poljoprivredni proizvodi od seljaka. Takva vrsta i obim pljacke nije zabelezena u istoriji srpskog naroda. Ali nije to bilo najgore ... najgore su bile likvidacije tzv. "neprijatelja revolucije". Drugim recima: neistomisljenika.

Link to comment
Share on other sites

Najvecu pljacku su napravili komunisti kada su dosli na vlast 1946. To se tada medjutim drugacije zvalo a ciljevi su bili humani: zelele su se ukloniti razlike izmedju ljudi. Medjutim poslusni partijski funkcioneri su se uselili u kuce na Dedinju i prigrabili druge privilegije, sto je kasnije vodilo stvaranju kovanice: "crvena burzoazija". Najgore je sto su spaljivane katastarske knjige, sto su otimane radnje, fabrike, kuce, zemlja, ... pa povremeno i zito i drugi poljoprivredni proizvodi od seljaka. Takva vrsta i obim pljacke nije zabelezena u istoriji srpskog naroda. Ali nije to bilo najgore ... najgore su bile likvidacije tzv. "neprijatelja revolucije". Drugim recima: neistomisljenika.
Slažem se da je tada bila veća pljačka, no, akcenat je dat na skoriju istoriju.

Nikako da se otmemo revolucionarnim režimima i promenama vlasti, umesto toga treba da pređemo na evolucione.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, DejanM said:

Najvecu pljacku su napravili komunisti kada su dosli na vlast 1946. To se tada medjutim drugacije zvalo a ciljevi su bili humani: zelele su se ukloniti razlike izmedju ljudi. Medjutim poslusni partijski funkcioneri su se uselili u kuce na Dedinju i prigrabili druge privilegije, sto je kasnije vodilo stvaranju kovanice: "crvena burzoazija". Najgore je sto su spaljivane katastarske knjige, sto su otimane radnje, fabrike, kuce, zemlja, ... pa povremeno i zito i drugi poljoprivredni proizvodi od seljaka. Takva vrsta i obim pljacke nije zabelezena u istoriji srpskog naroda. Ali nije to bilo najgore ... najgore su bile likvidacije tzv. "neprijatelja revolucije". Drugim recima: neistomisljenika.

tacno

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, DejanM said:

Najvecu pljacku su napravili komunisti kada su dosli na vlast 1946. To se tada medjutim drugacije zvalo a ciljevi su bili humani: zelele su se ukloniti razlike izmedju ljudi. Medjutim poslusni partijski funkcioneri su se uselili u kuce na Dedinju i prigrabili druge privilegije, sto je kasnije vodilo stvaranju kovanice: "crvena burzoazija". Najgore je sto su spaljivane katastarske knjige, sto su otimane radnje, fabrike, kuce, zemlja, ... pa povremeno i zito i drugi poljoprivredni proizvodi od seljaka. Takva vrsta i obim pljacke nije zabelezena u istoriji srpskog naroda. Ali nije to bilo najgore ... najgore su bile likvidacije tzv. "neprijatelja revolucije". Drugim recima: neistomisljenika.

+1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Ljuba locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...