Jump to content


Zagadjenje vazduha u Srbiji


nesone

Recommended Posts

Ветрогенератори слабе енергију ветра и тиме утичу на разне животне врсте. То би требало да је опште познато. Ни једна врста "алтернативних" извора струје данас није заправо еколошка.
Vjetroelektrane nemaju uticaj na energiju vjetra. Negativan uticaj je na ptice i životinje, plaši ih, a na ljude vizuelni. Primjer je iznad Ulcinja, mnogo ružno izgleda, ja bih ih zabranio da se pitam.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Srecko said:

Uživanje je od ranog jutra citati ovako kreativne postove.

Izvinjavam se Vama i ostalim kulturnim članovima koji želite da vodite konstruktivan dijalog. Nekim članovima foruma to nije cilj,već pljuvanje,vređanje,lečenje kompleksa (raznih), seksualnih frustracija i slično. Jako nije dobro što se povremeno uljučuju i ljudi zaduženi za red na forumu pa prave nered.

Žao mi je što morate da čitate budalaštine ali šta je tu je. Pozdrav Vama i ostalim pristojnim ljudima na forumu.:cheers

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, ab said:

Ајде последњи пут да ти кажем пре него почнем са тобом да правим показне вежбе, заборави моментално и да покушаш да ме споменеш.

Taj nije napisao ni jedan pametan post od kad se registrovao. Čovek voli da potpaljuje vatru. Otvori temu i pod**bava ljude da se svađaju.

Mnogo zločest čika. Šutni ga na Ignore listu. Svakako ništa nikad pametno neće napisati.

Link to comment
Share on other sites

Nema brige za Zrenjanin.Stigla kineska fabrika gume,na RTS javili da je po Feng Sui.

Ti sto pljujes po zutima kojih nema vec 10g i botujes na forumu za ove psihopate,da li si cuo za istrazivanje ovih dana da svako sesto dete u srbiji leže gladno? I to na RTS objavljeno.Znaci verovatno svako cetvrto.

U vreme pomenutih zutih su se pojavile slike garave dece iz kineskih gradova gde su takve fabrike.Evo sad pravih kineskih saradnika da zaposle 1200 zrenjaninaca kojima je obecana cista voda,a od obecanja samo pare potrosene.

Dunuo vetar,resilo se zagadjenje,krenula politika,vratimo se kablovima. moze lock

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Engine said:

Vjetroelektrane nemaju uticaj na energiju vjetra. Negativan uticaj je na ptice i životinje, plaši ih, a na ljude vizuelni. Primjer je iznad Ulcinja, mnogo ružno izgleda, ja bih ih zabranio da se pitam.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Slazem se 100 %. Ali nekako najmanje utiču na prirodu od svega što pravi struju. Meni je jako ružno oko Beča kako to sve izgleda. Ima ih milijardu. Gde god okreneš glavu,vidiš propeler. Ono ßto je pozitivno,generatori se prave kod nas u Subotici.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, sondek said:

Nema brige za Zrenjanin.Stigla kineska fabrika gume,na RTS javili da je po Feng Sui.

Ti sto pljujes po zutima kojih nema vec 10g i botujes na forumu za ove psihopate,da li si cuo za istrazivanje ovih dana da svako sesto dete u srbiji leže gladno? I to na RTS objavljeno.Znaci verovatno svako cetvrto.

U vreme pomenutih zutih su se pojavile slike garave dece iz kineskih gradova gde su takve fabrike.Evo sad pravih kineskih saradnika da zaposle 1200 zrenjaninaca kojima je obecana cista voda,a od obecanja samo pare potrosene.

Dunuo vetar,resilo se zagadjenje,krenula politika,vratimo se kablovima. moze lock

Znam ja to lepi moj. Sigurno neće doći i otvoriti fabriku kompjutera nego nešto prljavo. Ako ti misliš da će ovde da naprave Slilcijumsku dolinu (ili bilo gde u Srbiji),onda verovatno veruješ i u Deda Mraza.

Po hiljaditi put kažem da nemam nikakve veze,niti ću ikad imati sa bilo kakvom partijom. Baš me briga za politiku ali ne dozvoljavam da bilo ko pljuje po mojoj Zemlji,Narodu ili Predsedniku kako god da se on zove. Birao ga je narod ove Države i to sa više procenata nego što bi i Tito mogao dobiti i to se mora poštovati

 Dali ga svi vole? Naravno da ne ali se volja birača mora poštovati.

I zapamti,lepi moj,kada sutra predsednik bude neko drugi,ja ću isto ovako misliti i pisati.

Link to comment
Share on other sites

Изјава "великог" на тв-у, каже: "Шта је, нећете мини хидро-електране а смета вам Колубара?"

Како је могуће да је један господски народ од пре 100 и кусур година, који је дао многе научнике, писце, песнике спао на ово да маса обожава _______________________________ (попунити по нахођењу).

Link to comment
Share on other sites

Znam ja to lepi moj. Sigurno neće doći i otvoriti fabriku kompjutera nego nešto prljavo. Ako ti misliš da će ovde da naprave Slilcijumsku dolinu (ili bilo gde u Srbiji),onda verovatno veruješ i u Deda Mraza. Po hiljaditi put kažem da nemam nikakve veze,niti ću ikad imati sa bilo kakvom partijom. Baš me briga za politiku ali ne dozvoljavam da bilo ko pljuje po mojoj Zemlji,Narodu ili Predsedniku kako god da se on zove. Birao ga je narod ove Države i to sa više procenata nego što bi i Tito mogao dobiti i to se mora poštovati  Dali ga svi vole? Naravno da ne ali se volja birača mora poštovati.

I zapamti,lepi moj,kada sutra predsednik bude neko drugi,ja ću isto ovako misliti i pisati.

 

 

Gospodine Slavoljube izabrani predsednik je “predsednik svih” i onih koji su glasali za njega i onih koji nisu. Svaki od njih (izabranih predsednika) odmah po izboru to ponovi, kao mantru, ne zato sto voli one koji su glasali protiv njega nego je dužan da postuje zakon tj. svi su građani za njega jednaki (po ustavu imaju pravo na tu ravnopravnost).

Kada smo mi biraci u pitanju tu je stvar potpuno drugačija.

Mi imamo pravo, čak bih rekao da je to i dužnost svakog odgovornog građanina, da procenjujemo ucinak izabranih pa i predsednika i da oformljujemo stavove u vezi sa njegovim delovanjem; uključujući i suprotstavljanje koje je zakonom dozvoljeno.

Zato bih Vam rekao da nije čin patriotizma bezrezervno podrzavati predsednika. Naprotiv moglo bi se reci da je to neodgovorno.

Naravno da mi nije namera da Vam imputiram da ste neodgovorni, jedino želim da kažem da taj stav nema veze sa patriotizmom koji generalno oslikava ljubav prema domovini a predsednik je samo prvi “funkcioner simplifikujmo činovnik” i ništa više i ništa manje (predsednik nije domovina, Trump nije USA).

Vas stav ne bi mogao biti doveden u pitanje jedino ako ste saglasni sa politikom koju predsednik sprovodi sto je legitimno i koliko god bilo ko drugi imao primedaba na taj stav to nije za raspravu pogotovo na forumu ovog tipa.

Znaci, rekao bih, iz patriotizma nemate obavezu-razlog da branite predsednika.

Nadam se da ćemo se razumeti.

Link to comment
Share on other sites

Demokratija je tiranija većine nad manjinom. Nikada se nisam osećao kao deo većine, po bilo kom pitanju. Možda zvuči egocentrično, ali ubeđen sam 100% u to da nisam deo većinskog škarta prema kome osećam saosećanje i prezir, kako prema kome.

Uglavnom, ovo ovde je čmar zemljine kugle u kome sam svesno odlučio da provedem ovaj jedan život koji imam i to je to, jbga, mazohista čovek.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ružić Slavoljub said:

Po hiljaditi put kažem da nemam nikakve veze,niti ću ikad imati sa bilo kakvom partijom. Baš me briga za politiku

malo off, ali mi se čini da se dekalrisao u nekoj od tema. Zato su i ove prozivke. Sve su svemu svako ima pravo da veruje u šta hoće :)

Link to comment
Share on other sites

Od popisanog birackog tela tj. svih koji imaju pravo glasa na izborima,  u proseku zaista glasa 30%.

Od tih 30% koji su izasli i dosli do glasacke kutije... navodno 30% je glasalo za sadasnju garnituru i El Prezidente-a.

O kojoj je onda "vecini" rec ?

 

Sem toga zasto bih ja postovao coveka koji krsi zakon ?

 

Smanjenje penzija je jedna od najvecih pljacki na ovom podneblju od 45' godine.

Link to comment
Share on other sites

Da živimo u npr. USA, pa da se kaže, ovo je HiFi forum, ne drvite o politici i o tome ko je u pravu, demokrate ili republikanci.

Ali mi živimo ovde i pod ovim štetočinama za koje je glasala polovina od polovine, a koji se ponašaju protivno zdravom razumu i razaraju sve čega se late, a sve sa samo jednim ciljem - NOVAC. Ovo ovde kod nas opisao je jako dobro Mario Gianluigi Puzo u svom čuvenom serijalu (ima i triling filmova, svi dobri). Dakle, stvar je civilizacijskog otpora ne prihvatiti ove ovakve koji se predstavljaju da jesu ono što nisu.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, siroma said:

Mislim da se malo preteruje sa tim slabljenjem vetra.

razmislite malo. Kolika je jedna turbina ? 10-20 metara u poluprečniku

Koliki je front vetra? nekoliko desetina km u širinu i par kilometara u visinu.

I?

koliki je uticaj vetrenjače na košavu?

Ko kad bi grejali Dunav  sipanjem kafene kašičice tople vode u njega.

Siroma pa ti si inženjer!? Vetrogeneratori od 2MW imaju 54m prečnik elise. Ovi u Mramorku kod Kovina i veći jer su od 2,5MW! Ima ih mislim 48 komada i prvi su bukvalno par desetina metara od zadnjih kuća sa jedne strane mesta. Impozantno i prelepo izgledaju. Ali ukusi su različiti. Da slabe vetar na tom, ograničenom, području ali ga ne slabe u čitavom južnom Banatu. To bi bio nonsens.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, ivanp said:

Siroma pa ti si inženjer!? Vetrogeneratori od 2MW imaju 54m prečnik elise. Ovi u Mramorku kod Kovina i veći jer su od 2,5MW! Ima ih mislim 48 komada i prvi su bukvalno par desetina metara od zadnjih kuća sa jedne strane mesta. Impozantno i prelepo izgledaju. Ali ukusi su različiti. Da slabe vetar na tom, ograničenom, području ali ga ne slabe u čitavom južnom Banatu. To bi bio nonsens.

Uozbilji se malo . Elise ne utiču na brzinu vetra ni u delićima promila

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...