Jump to content


Zagadjenje vazduha u Srbiji


nesone

Recommended Posts

pozdrav iz Zrenjanina sa zajedničkog zasedanja Ujedinjenih HiFi Nacija i Pokreta Nesvrstanih.

Kod mene u sobi grejanoj ruskim gasom vrti se ruska ploča sa ruskim pijanistom koji izvodi dela slavnog Nemca. Danac napravio zvučnicu koja je na engleskoj ručki i gramofonskoj bazi koja je u plinth-u od afričkog drva i stoji na nogama iz Engleske. Signal ide u trafo iz Sjedinjenih Američkih Država, pa u elektroniku made in Serbia od konstruktorskog tima Srba i Mađara. Komponente koje su ugrađene su iz Kine, Kanade, Srbije, Nemačke, SAD, Japana, Koreje. Preko kablova made in Denmark i  Serbia to ide u zvučnike sa komponentama iz Japana, UK, Nemačke, Srbije i Kine.

Sveća je iz Kine, svećnjak je iz Hrvatske, rakija je naravno domaća.

Što se mene tiče, miroljubiva koegzistencija na delu.

Šta će biti za 100 godina? Znam jednu stvar sigurno. Svi koji ovo čitaju biće mrtvi. 

Zato carpe diem, dragi moji drugari. Menjajte sebe za početak. Trudite se da svaki dan u svakom pogledu budete bolji ljudi. Ako to postignemo, biće bolje i nama i našim najmilijima.

:)

IMG_20200116_128.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, zflazar said:

 

IMG_20200116_128.jpg

I ja više volim kako  mi zvuči sa maskama nego kad su goli driver-i. Samo malkice dignem visoke da kompenzujem gubitke u platnu. 

A gde su bassreflex otvori na tom Tanoju, napred ili pozadi? Ako su napred, mislim da ih niste smeli prekrivati, radi ali se slabije čuje bas.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, vladat1 said:

Ovaj tekst je pun pravopisnih grešaka. Da li neko ove vesti lektoriše ? Jedno je pisanje po forumu a drugo su mediji.

i Forum spada u medije. Jedino što tu imamo još veću obavezu da prikažemo sebe u najboljem, najpismenijem svetlu pošto smo tu u isto vreme i (Ljubini) gosti a i domaćini, zar ne?

Mesto za održavanje i negovanje domaćinskog odnosa i prema srpskom jeziku, na kraju krajeva.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, nesone said:

Pa to mi se najvise gadi, kada tako novinari po svim sajtovima pisu.

Ta njihova sr...a ni ne citam vise.

Izuzev Politike sajt.

Ubila ih zadruga i sve ost. u tom pravcu.

Tako nam je  sve,

na nasu zalost.......

Pa dobro Nešone, niko ne piše ni ovako kao ti. Par stavova razvučeš u pet šest novih redova. Nemam pojma šta bi ti rekla nastavnica iz srpskog.  :)

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro ljudi vi znate da je Svetska zdravstena organizacija stavila crveno meso na listu hrane koja je štetno po ljudsko zdravlje?

Koliko vidim tu se nešto crveni. Čudi me da ovi alarmisti još nisu reagovali. Nemojte da mešate to crveno i ove mikrone što lete. Posle vam vlast bude kriva. :)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, vdzele said:

Pa dobro Nešone, niko ne piše ni ovako kao ti. Par stavova razvučeš u pet šest novih redova. Nemam pojma šta bi ti rekla nastavnica iz srpskog.  :)

:)

Tanak sam sa srpskim dok sam ga ucio. Neka 3 slabasna.

Imao sam profesora knjizevnosti u skoli. Opasan zvezdas. Kao moj drug Delija.

Jednom prilikom mi kaze, reci zvezdin sastav. Dobices 2. Rekoh mu, znam ali necu da Vam kazem. Moze li Partizanov? Odgovorio  mi NE!  Sedi 1.

Ali Eng uvek 5. 

A profesorki eng nikad nije bilo jasno. 

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ivanp said:

Mala digresija. Eto pričamo o zagađenju, pa neizbežno pričamo i sprdamo se sa politikom. E sad interesantno je da samo mene napada onaj član!??! Predpostavljam da je i on član kao Slavko. Nzm, ništa mi ne pada na pamet. Valjda imam najslabije pojačalo!:huh:

I Laci treba nam i Aviv a i Vetroparkovi. I malo više para da i gospodže budu zadovoljne.

Ајде последњи пут да ти кажем пре него почнем са тобом да правим показне вежбе, заборави моментално и да покушаш да ме споменеш.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, DejanM said:

Onda su dosle demokratske promene i Zorka bi zatvorena. Delovi su prodani stranim firmama a delovi i danas trule. Hiljade ljudi ostalo bez posla. Pocelo masovno iseljavanje.

Žuti idioti su nam naneli više zla nego Nacisti,NATO i Osmanlije zajedno. Neverovatno kako su nam razorili zemlju,ugled,društvo,zdravlje,budućnost dece.... SVE.

Sećam se ZORKE ,kakav je to gigant bio....

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Braćan,posle onog pitanja dali vetroparkovi utiču na vetrove,nemoj više nikom da kažeš da je glup.

Da smo birali ko je šta lupio na forumu,ti bi bio šampion.

Ветрогенератори слабе енергију ветра и тиме утичу на разне животне врсте. То би требало да је опште познато. Ни једна врста "алтернативних" извора струје данас није заправо еколошка.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se malo preteruje sa tim slabljenjem vetra.

razmislite malo. Kolika je jedna turbina ? 10-20 metara u poluprečniku

Koliki je front vetra? nekoliko desetina km u širinu i par kilometara u visinu.

I?

koliki je uticaj vetrenjače na košavu?

Ko kad bi grejali Dunav  sipanjem kafene kašičice tople vode u njega.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...