Jump to content


Zagadjenje vazduha u Srbiji


nesone

Recommended Posts

То траје дуго, баш дуго. Тада је Сибир еруптирао пар милиона година непрекидно... мада су скоро открили да су тада била два блиска изумирања, оба од стране појачаног вулканизма (пре 260 и пре 252 милиона година).

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ivanp said:

O ima ih još! Nije jedini. Samo se zaklanjaju iza navodnog pozivanja na poštovanje pravila foruma, pitaju - a šta ti je  sa HiFi jem i sl?
O koliko puta sam imao poriv da im odgovorim sa - shta to pa tebe zabole Tukson, ali nisam, na svu sreću.:D

Ниси глуп, можда те срећа и напусти? Ни помена више!

Link to comment
Share on other sites

Istina je da je bilo zagađenja i ranije ali je zagađenje bilo manje. Prvo, imali smo povremeno padavine i vetrove a drugo, grad je bio manji, tj sa manjim brojem stanovnika.

U budućnosti ne treba očekivati poboljšanje situacije, naprotiv, biće samo još gore (mislim na BGD).

Na NBG je veliko zagađenje više zbog Ledina, Surčina i Jakova nego zbog termoelektrane.

Privatna ložišta su najveći problem.

Da li ste primetili da nema niti jedna merna stanica sa leve obale Dunava? A ovde živi cirka 200 000 ljudi, veći smo barem tri puta od Valjeva.

A što se Valjeva tiče, na veliko zagađenje vazduha ima akumulaciona brana Rovni. Povećana vlažnost vazduha umanjuje kretanje štetnih gasova i čestica i zbog toga je sada stanje katastrofalno. 

Naravno, ložišta, fabrike koje se ne servisiraju i eto nevolje.

Da je termoelektrana problem, veće bi zagađenje bilo u Obrenovcu, kad ono ipak i nije. 

Znači, prenatrpan grad, velika gužva. U gužvi motori rade u mestu i najviše goriva sagore upravo da se pokrenu jedan - dva metra pa se opet zaustave. Iz godine u godinu, sve je veća gužva, Beograd je postao prenatrpan sa neodgovarajućom infrastrukturom za toliki broj stanovnika. 
Da je bilo pameti i sreće, kad je već raskrčena Savamala, da ceo taj potez, skroz do Sajma postane zelena oaza grada ... obzirom na konfiguraciju terena, moglo je tu da bude svašta i vodenih parkova, livada, šumaraka, igrališta ... Jbt šta nam uradiše, za 30 godina, od grada koji nije imao više od 600 000 - 800 000 hiljada stanovnika, sa relativno razvijenom infrastrukturom, bukvalno bez i jednog divljeg naselja, do kasabe od 1 600 000 ljudi sa naseljima kao što su Kaluđerica, Altina, Ledine, Surčin (inače, stari Surčin je i pre postojao, kao i Ledine, ali to nije ličilo na ovo što je danas, ko je prolazio, zna kako izgleda kretati se prema gradu iz pravca Surčina, već od Ledina se ulazi u kolonu i vozi tako do ulaza na NBG - produkt zlih komunista sa 2 - 3 trake, bulevarima), Zbeg, Krnjača, Kotež, Sebeš ...

 

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da se ovo vise ne desava, umalo zaboravih. Naime kuca iza moje zgrade (da novogradnja je, plac kupljen, izgradjena zgrada i tako), dve zime za redom lozila pelene i sta god je stigla. To je toliko intenzivan smrad i dimcina bila, uvlacio se i kroz pvc stolariju, bukvalno je bilo nemoguce disati. Sreca pa sam vecinu te dve godine proveo u Zagrebu. No komsije iz zgrade htele bombu da mu bace. Par puta mu je zvana inspekcija na vrata, nista ucinili nisu. I nesto ne verujem da je ovo izolovan slucaj :) 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Hahaha,kako se javljaju kokošari i valjatori. 

Pa,neću da vam ćutim nikad. Može da vas bude i 500 ali teško. Ne možete da prebacite 10 % čak ni na forumu.

“Ojacala ”tetka? Znaci “bio” teca?

Rekao bih bas doooobar teca, BRAVO TECO!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ma bre loze ljudi neka ..anja nekad tako zasmrdi da mi je muka da izadjem napolje.

Par puta sam mislio da se zapalila instalacija i izasao napolje a ono ... smrdi plastika. Kad bi svi polako poceli da se greju na struju a struje postane cistija .....

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Ovo mi nije jasno, već nekoliko dana u Beogrdu u delu Zvezdare koji se zove ''Zeleno brdo'' uopšte nema zagađenja?!

Izgleda da su bili vidoviti kada su davali ime ovom kraju grada :D

image.thumb.png.b83fe1b44d5e2e9106748ef444c3a9a6.png

Zato što je Zvezdarska šuma blizu a i takodje i najviša tačka Bgd, preko puta opservatorija.... 

Link to comment
Share on other sites

@pollux znam da je tu Zvezdarska šuma, jeste nešto viši kraj grada ali je razlika u zagađenju više nego drastična (znam ljude koji žive vrlo blizu u Bulevaru par stotina metara vazdušnom linijom pa se pogušiše). Ja sam sada na Bežanijskoj kosi koja deli sudbinu ostatka Novog Beograda iako smo nešto ''viši'' :D 

Link to comment
Share on other sites

Ovo mi nije jasno, već nekoliko dana u Beogrdu u delu Zvezdare koji se zove ''Zeleno brdo'' uopšte nema zagađenja?!
Izgleda da su bili vidoviti kada su davali ime ovom kraju grada 
image.thumb.png.b83fe1b44d5e2e9106748ef444c3a9a6.png

Ne!!!
Juče je bilo u novinama.
Na tom mernom mestu ne postoje uređaji koji mere zagađenje česticama 2.5 i 10 mikrona nego samo CO a to je svuda malo.
Znaci i na Zelenom brdu situacija je slična kao i drugde.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...