Jump to content


Zagadjenje vazduha u Srbiji


nesone

Recommended Posts

2 hours ago, Filipescu said:

Тога има онолико у званичној историографији. Античка Грчка никад није постојала као таква. Код нас на локалу са Хрватскама, Албанијама, Румунијама итд. Све државе које као такве нису постојале пре 19.-20. века и етносима који се нису тако звали, а књиге их сада пуне. Само показује колико је НЛП важан.

Prepravlja se istorija svaki dan kako kome odgovara i Britanci to rade, nije to slucaj samo ovde.

Elem, izvini za moju reakciju.

Link to comment
Share on other sites

Rizikujući da opet budem napušen kako se informišem iz loših izvora informisanja, moram si priznati da sam nedavno odgledao jedan dokumentarac na Russia Today (jelte, u takozvanom civilizovanom svetu poznatiji kao fake news).

Radnja filma je plastika koju su najviše gurale u proteklim decenijama korporacije poput koka kole. Njihov istraživački rad je pokazao da kompanije recikliraju vrlo malo svoje plastike. Ni izbliza koliko su proklamovali.

Svi smo gledali scene plutajuće plastike u severnom Pacifiku veličine Francuske. Verujem da ubedljivo najveće parče tog smeća pripada koka koli. Sem što su najveći prozvođači takve ambalaže, i ostali su sledili njihv primer u pakovanju.

Sve ovo ne smeta zapadnim licumurima, a i našim, da i dalje piju njihova nezdrava pića i sve nas ostale dave u plastičnom smeću. Mene ovo daleko više brine nego co2 i pink tv koju retko gledam.

Vidim ja da mi nemamo nikakvu ekološku svest. Smeće uopšte ne razdvajamo, od nadležnih ne tražimo da se uvede i kaznena i stimulativna politika da se smeće razdvaja i pravilno odlaže. Komšije a i ovi moji na poslu sve guraju u jedan kontejner.

2007 u Torontu gledam snimke jedne lokalne televizije kako tajno snimaju gradske komunalce kako istovaraju smeće. Oni istresaju sve kontejnere na jedno mesto, i one za obično, i plastiku, i staklo,....sve na jednu gomilu. Vele nikad nisu ni razdvajali.

Meni su oni jasni. Što bi oni to radili kad mogu neki tamo azijski robovi umesto njih. Jedan od najvećih Izvosnih proizvoda severne amerike je smeće. Ponekad ovo bude na prvom mestu, u zavisnosti da li se oružje lošije proda. Sad kad su kinezi stavili limite, panika kako se ne udaviti u sopstvenim govnima. Čitam pritiskaju ostale azijate da prime smeće. Valjda su to ti njihovi najviše standardi (kojima se mi divimo).

Link to comment
Share on other sites

U pogledu USA, moje mišljenje je poprilično loše, liberalni kapitalizam, maltretiranje ostatka sveta, prevara kao što je svetska trgovinska organizacija i MMF, pravljenje sve jedne recesije i silovanje ostatka sveta da tamponiraju njihove brljotine putem quantitative relief-a, prevara sa dolarom kao FIAT valutom, tj suspendovanje zlatnih rezervi 70-ih, ceo ovaj haos u Siriji, Egiptu, Libiji,...

Narod koji to podržava treba da bude poprilično neinformisan i neobrazovan, što i postaje jasno kada se pogleda Amerika van velikih gradova, koji normalan narod bi progutao zvaničnu verziju priče o 0911.

Što se tiče plastične ambalaže, ne znam dali bi veći problem bio da su koka kolu direktno u okean sipali, tj ne znam dali je veće smeće sam sok ili njegova ambalaža...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Slika iz Švajcarske. Turistiĉki vodiĉ koji vodi ture po brezuljcima. Pešaĉenje, voz, bicikle,...

Ide opasan kanapom na koji su nanizani zapušaĉi za flaše raznih veliĉina. Kad u prirodi nadje baĉenu flašu, ušrafi na kanap i sve takve nadjene donese nazad dole. Baci flaše, tj reciklira  pa kanap opet opaše oko sebe sledeçi put.

apmmQ3b_700b.thumb.jpg.f7c6bc4819c267684a07a0851dfcc677.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

У Нишу чисте сваке године Габровачку реку (поток) и убрзо потом почне да се пуни отпадом, кесама грицкалица, празним пластичним флашама итд. Што је најгоре може се видети да људи који имају куће поред реке, излазе на бедем и бацају кесу са отпадом преко у речицу... који мозак требаш имати да сам себи...

Link to comment
Share on other sites

Vidim da se svadjate da je pre bilo sve drukcije, odnosno bilo je bolje. Na racun toga vam preporucujem da pogledate lagan film sa nazivom "Ponoc u Parizu" gde se upravo kaze da uvek mislimo da je ono pre bilo bolje nego ovo danas.

Ili da dokumentujem sa jednim sonetom

Уморном од свега у смрт ми се жури,

Јер видех заслужног како бедно проси,

И ниткова што богато се кинђури,

И оданост како понижења сноси,

И златна одличја о погрешном врату

И савршенство у блатном бешчашћу,

И девице силом предате разврату

И снагу страћену неспособном влашћу,

И уметност којој моћник узде ставља

И злочинце како владају добротом,

И мрачњаштво како мудрошћу управља,

И како искреност бркају с простотом:

Скрхан, спокојној смрти ћу се дати.

Од ње ме тек љубав може сачувати.

 

ovo je napisao Sekspir 1609 godine (Sonet 66)

Link to comment
Share on other sites

Od ove tematike daleko je bitnije da li večeras staviti prilog luk u pljeskavicu ili ne.

To je zabava za raju. Demokratski isprane mozgove koji obožavaju da zabaduju nos u tuđa posla, jer su nesposobni da osnuju svoja posla.

Svako ko napada druge osobe po ovom pitanju je klasičan debil (medicinsko stanje, nije uvreda).

Moram ovako sada da naglašavam šta koji izraz znači jer sam popio warn samo zbog toga što uredništvo i administracija nije baš načitana... Njima je izraz "pizda" razlog da dobijem taj glupavi warn... 

Jbga, nisu čitali Ivu Andrića pa ne znaju.

Link to comment
Share on other sites

On 25.12.2019. at 11:55, Ljuba said:

Džaba ti čitanje knjiga kada nemaš osnovno kućno vaspitanje.

Možeš ti sad imaginarno da vređaš koliko hoćeš... Ti ne možeš da prepoznaš vaspitanu osobu ni sa mapom i kompasom.

Činjenica je da umesto da priznate grešku, ti i Infidel nastavljate da se iživljavate samo zato što ste iskompleksirane i neostvarene osobe.

Ja sam čovek, sa svim svojim vrlinama i manama, i ponosna osoba. Ali to tvoj i njegov mentalitet ne može da pojmi. Očigledno.

Za to vam nikako ja nisam kriv, već vi sami. Glumite neko ludilo i ponižavate ljude kada vam ukažu na vaše greške.

Klasične srbende, vlastodržci. Ali samo na ovom jednom mestu na Internetu, pored bilion drugih. Pa vi vidite gde ste.

Hajde, i banujte me sad, budite jaki do kraja.

Ja svakako više nemam nameru ovde da se ulogujem.

Zdravo.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

Gde su admini?

Ajde malo gumicu u ruke.

Гумица недовољна. Политиколози, увек исти, вазда искачу и наново трују разне теме по форуму. Тако да ће адекватније бити опомена пред искључење.

Појединци од наведене групе предњаче у делању, а то се непогрешиво може утврдити по проценту закључаних тема изазваним управо њиховим деловањем.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ivanp said:

Šta je problem Siroma?

Ja dobio ban što sam voleo crvene kioske za viršle.

Drugi put što sam stavio smajli na @alenvprekršku-ov post.( Mislim da je to najneprimereniji ban - za mene i Alena)

A vidi šta se ovde radi.

BTW treba razgraničiti Vlah kao naziv kojim se Turci i katolici nazivali "nevernike"  tj Srbe, od Vlaha sa istoka Srbije koji su etnički povezani sa Rumunima. BTW nacija je do 18og veka negde devetnestog u Evropi bila dosta fluidna kategorija. A ovde je i sada.

Link to comment
Share on other sites

E baš super sto su se politika,istorija i slicna sranja nasla u temi.Pa to je apsolutno najvece zagadjenje tj. djubre u Srbiji.Nema gore deponije,smrada i zagadjenja od toga.

Kad bi se toga resili ...pa bili bi smo najbolja zemlja na svetu.U međuvremenu to nas tako savrseno drzi u govnima guše!!!

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, sondek said:

E baš super sto su se politika,istorija i slicna sranja nasla u temi.Pa to je apsolutno najvece zagadjenje tj. djubre u Srbiji.Nema gore deponije,smrada i zagadjenja od toga.

Kad bi se toga resili ...pa bili bi smo najbolja zemlja na svetu.U međuvremenu to nas tako savrseno drzi u govnima guše!!!

Хтедох нешто рећи, а у ствари сада немам ништа додати :)

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, siroma said:

Ja dobio ban što sam voleo crvene kioske za viršle.

Drugi put što sam stavio smajli na @alenvprekršku-ov post.( Mislim da je to najneprimereniji ban - za mene i Alena)

A vidi šta se ovde radi.

 

  Reveal hidden contents

 

Siroma, nemoj govoriti neistine. Nisi dobio nijedan ban nego suspenziju, inače ne bi bio na forumu. Od dve opomene, nijedna nije bila zbog razloga koje si naveo.

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, sondek said:

E baš super sto su se politika,istorija i slicna sranja nasla u temi.Pa to je apsolutno najvece zagadjenje tj. djubre u Srbiji.Nema gore deponije,smrada i zagadjenja od toga.

Kad bi se toga resili ...pa bili bi smo najbolja zemlja na svetu.U međuvremenu to nas tako savrseno drzi u govnima guše!!!

И политика и историја су неопходни да би у данашњем друштву опстао. Не политика какву имамо већ да би управљали комплексном творевином попут државе са околним државама а права историја да би тачно знали ко смо и шта дугујемо нашим прецима.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...