Jump to content


Zagadjenje vazduha u Srbiji


nesone

Recommended Posts

Pratio sam ovih dana vesti.

Zivim u Vrscu i juce i danas se vidi da vazduh nije cist.

To do sada se nije pojavljivalo u Vrscu.

Ova Kosava nas je bar sada izneverila, da oduva te smogove  i otrove.

Interesuje me kako je Vama?

Naslov editovao Infidel

Link to comment
Share on other sites

Nažalost ništa nije slučajno i nije Kosava kriva. Ona je samo prikrivala višegodišnji nemar države, ne planiranje, odsustvo dugorocne politike .... u oblasti ekologije.
Suština je da je na našoj i teritoriji BIH više od 50% najvećih zagađivača u Evropi.
Kod nas (od najvećih) termoelektrane Nikola Tesla i Kostolac, a u BIH valjda termoelektrana Ugljevik. Kada se doda tome da smo uvezli sve najgore dizel motore iz Evrope, da se na satelitskim snimcima NASA čini da je cela Srbija u plamenu zbog paljenja strnjika, da gori ogromna deponija u Vinči, dobro smo i živi.
A ovom našem narodu dovoljno je verovatno reci da je kancer pluća koji je Srbiju postavio na drugo mesto u Evropi posledica NATO bombardovanja.
Osiromaseni uranijum nije “lekovit” ali u odnosu na pomenuto je za populaciju Srbije od veoma malog značaja. Ne zaboravite da su u zagađenim megalopolisima Kine i deca ispod 10 godina dobijala kancer pluća, naravno zbog kvaliteta vazduha.
A naša opozicija pored toliko bitnih problema i potpunog nefunkcionisanja bitnih segmenata države bavi se glupostima poput toga da li je ministar Mali plagirao doktorat.
Naravno da je to bitno pitanje ali ono dolazi na red za resavanje kada rešite egzistencijalne probleme.

Link to comment
Share on other sites

Od 12 meseci, 8 nam je zagadjen vazduh u Užicu , jedino leti može da se diše

Zadnjih par godina je nešto bolja situacija, uvode ljudi gas i pelet

PS. Nemamo košavu, nemamo ni vetar kako treba, uglavnom - podavismo se ...

Link to comment
Share on other sites

Ma skroz nije to.... Rusi su zaustavili sve vetrove i blokiraju oblake iznad naše teritorije dok traju vežbe sa S400. Čim ode raketni sistem iz Srbije dolazi kiša.

Dakle sutra u BGD oko17h prva lagana kišica, vetar jako slab severi do 15km/h … Čist vazduh..? onako. :) Tek u Sredu s početkom oko 20, 21h obilnije padavine sa severo-zapadnim vetrom do 16km/h, ali do jutra prestanak. U četvrtak, trotinet friendly vreme. 

Obaveštajni podaci iz obaveštajne službe trotinet popkreta otpora! :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, zflazar said:

...videti avatar... tvoj...moj... svejedno...

Ja nisam meteopata, nemam problema sa zastojima tog tipa. :D Nisam ni na Ruse alergičan. Ni na rakete, kao ex PVO 30/2 komandir. :ph34r:

Inače bio sam raspoređen da branim Avalski toranj, video kada je padao. Ali čisto da se zna, nisam ja, majke mi. :D

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, nesone said:

Father , mani politiku,

ostaje S400.

Meni rekli da kažem da ga vraćaju :crno-na-belo , a sad kad se oblaci navuku, kuj zna kude će sa njim!? :P

Podmazujte kišobrane za ovo malo što će da poprska, pa ako nekoga zanima, mogu da pogledam za koji dan kako je za vikend … :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zflazar said:

znači zato su meni i creva stala? Zbog vojne vežbe???!

Žbt, a meni rade non stop.:D Danima ne silazim sa trona!

Dragi moji rujofiličari samo se vi nadajte u S-ćetrsto i slične skalamerije. Ima da nam pomognu samo tako.

Link to comment
Share on other sites

Ниш се већ годинама труди да буде први на листи загађених градова Србије а вероватно и Европе.
Уз све то гори и Стара планина, јављају да је све под контролом а у ствари је стање алармантно.

Нико се није потрудио да пошаље хеликоптере, ангажује више људи и спаси природу а са тиме и људе тамо. Са сателита се види огроман дим који се шири југом Србије. Све то после силних анти-мхе акција...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...