Jump to content


NAS striming problematika


uzvarb

Recommended Posts

Pozdrav drustvo, imam mali problem koji sam do sad pripisivao softveru, ali sad vec pocinjem da kontam da je problem najverovatnije u NASu, ili ti njegovoj konfiguraciji..da probam sto je krace da objasnim fenomen.

Marantz NA6005, svojom poznatom losom aplikacijom sa NASa nece da pusta FLAC, jednostavno kad kliknem na flac album.. pesmu..nista se ne desava. Kad direktno uredjajem pristupim NASu sve radi perfekt.

Resenje sam nasao u upotrebi bubleup aplikacije. M connect takodje ne moze da pusti flac....tu vec krece da bude zanimljivo jer ukazuje na neku zezanciju.

Pre neki dan sam nabavio Onkyo TX-8050, koji ni na koji nacin nece da pusta FLAC sa NASa, osim ako u bubble up ne podesim da ga pretvara u PCM u letu..ok to radi ekstra, ali ume ponekad da dropuje..

Neko bi rekao da Onkyo ne pušta preko mreze flac..sto nije tacno jer mu to stoji u opisu..a da stvar bude cudnija..isti taj bubleup kad se sluša Tidal, pusta na Onkyo FLAC najnormalnije. 

Pitanje je gde traziti problem, da li ga eventualno resiti manjim cekicem od jedno 100g..al tek po vadjenju HDDa iz NASA.

Nas je neki...Smart Group NAS 50700, jeftin zastareo, al ne vidim razlog zasto bi se tako stvari ponasale.

 

https://pekinecarolije.wordpress.com/2016/02/27/smart-group-nas-50700/

Link to comment
Share on other sites

Nekoliko pitanja da bi konfiguracija bila jasnija:
1. Da li Marantz prepoznaje FLAC sa lokalnog izvora?
2. Kako se Marantz i Onkyo vezuju na NAS - preko kakve veze i kog protokola?
3. Gde je aplikacija bubbleup: na NAS-u ili u strimeru?

EDIT: pogledao sam specifikacije NAS-a i ovih risivera. Mislim da tu imaš dva problema. Prvi je da su oba risivera DLNA a server nije, već je samo uPnP. DLNA je dodatni sloj u okviru uPnP, tako da uPnP može da strimuje sa DLNA servera ali obrnuti slučaj ne mora da bidne. Zato Marantz vidi NAS i fajlove na njemu ali ne mogu da se sporazumeju oko protokola i transfera fajlova a Onkyo i vidi i svira ali PCM. To bi trebalo da rešava aplikacija bubbleup koja od NAS-a pravi DLNA server ali tu je drugi problem: procesor na NAS-u je suviše slab da bi radio FLAC dekodiranje u realnom vremenu i prenos podataka zajedno. Zašto Marantz ne radi sa bubbleup aplikacijom? Zato što su te aplikacije za NAS uređaje (QNAP, Synology, Thecus i dr.) uglavnom poludivljačke. A vidim da i Marantz baš ne sija od konektivnosti.

Link to comment
Share on other sites

Ne..nisi bas sve razumeo..Marantz svira flac sa nasa, ali ako pustam sa buble up..na telefonu, ili ako direktno sa marantza pristupim preko mreze  nasu. Povezano kablovima...ne wi fi.

Problem je jer marantzova app nece da pusti sa nasa nista osim mp3.

Onkyo takodje vidi flac..ali napise cannot play na displeju. Mp3 pusta..ali on nece flac ni sa buble up..

Nisam jos probao, a sad cu da na telefon postavim flac..i da sa telefona probam..ako to radi..znaci ostaje da se menja NAS, ili neki reset..pa sve opet da se proba..mozda pomogne.

Ali hoce tidal..dakle nije problem da on nece preko mreze da pusti flac..nego samo sa nasa.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, uzvarb said:

Ne..nisi bas sve razumeo..Marantz svira flac sa nasa, ali ako pustam sa buble up..na telefonu, ili ako direktno sa marantza pristupim preko mreze  nasu. Povezano kablovima...ne wi fi.

Problem je jer marantzova app nece da pusti sa nasa nista osim mp3.

Onkyo takodje vidi flac..ali napise cannot play na displeju. Mp3 pusta..ali on nece flac ni sa buble up..

Nisam jos probao, a sad cu da na telefon postavim flac..i da sa telefona probam..ako to radi..znaci ostaje da se menja NAS, ili neki reset..pa sve opet da se proba..mozda pomogne.

Ali hoce tidal..dakle nije problem da on nece preko mreze da pusti flac..nego samo sa nasa.

Rekao bih da je problem u media serveru koji se vrti na NAS uređaju, ako Tidal radi, a ništa drugo ne radi.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Zexx said:

Rekao bih da je problem u media serveru koji se vrti na NAS uređaju, ako Tidal radi, a ništa drugo ne radi.

Da, problem pravi samo NAS, sad da li je izlecivo ne znam, igracu se malo, i onda bataliti i nabaviti neki noviji NAS.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da puštaju sa fleske bez problema, i sprava ispise koji je format u pitanju. Na Onkyo sa nasa mogu da pustim jedino ako buble prepakuje u PCM. Medjutim ako je izvor interna memorija telefona..obe sprave redovno puštaju FLAC. Takodje ako je izvor Tidal, kojeg pustam takodje sa bubble up flac ide bez problema..jedino nastaje problem kad je izvor NAS, i bice da je problem sto je vec napisano da on nije DLNA sertifikovan.

Sa marantzom jedini problem lezi u njegovoj aplikaciji..koju prakticno i ne koristim jer je bubleup za te stvari bar meni neprikosnoven, kupio sam i full verziju. Takodje aplikacija Mconnect nece da pusti flac fajlove sa NASa, jednostavno klikom na njih se nista ne desi.

Kako da vidim koji media server je na NASu?? 

Link to comment
Share on other sites

uPnP je jedna od najvećih sigurnosnih rupa u mrežama i na uređajima i to svakako treba isključiti i na NAS-u i na ruterima. QNAP u operativnom sistemu ima mogućnost gašenja uPnP povezivanja a da DLNA i dalje radi. To i dalje nije sasvim bezbedan protokol, ali se onda pristup uređaja i IP adresa NAS-u definiše i ograniči. Treba videti da li to isto može na tvom NAS-u.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...