Jump to content


Budimpesta 2019 HiFi show


Supreme-Analog

Recommended Posts

ni AudioNet amplifikacija kod mene ne bi isla na duplericu od Playboy-a....msm ima se neki trend,kad odgledas slike ili sa MOC-a,ili Las Vegas sajma gde mene nije vise jasno sta pisac u stvari zeli da kaze..slazu ze tehnikalije,kile jedno na drugo,umnozavaju se drajveri skoro sa copy paste...

 

msm moguce da nisam u pravu,al sustina stvari je vec kod mnogih odavno promasena..narano,strogo POV i just my 3 cents...

IMG_3751.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paja959 said:

ovi monoblokovi a la beli sarkofazi su mi nesto najodvratnije sto sam dosad uzivotu video (uzivo) iz ovog sporta..slika ni izbliza ne pokazuje monstruoznost uredjaja...mene prag ne bi prekoracili ni DZ,ali o ukusima se ne sme raspravljati..sretno..

IMG_3734.JPG

IMG_3732.JPG

Crni su mnogo lepsi a i Danci nisu doneni najveci stereo pojacivac i njihov najmanji zvucnik koji se meni jako svidja

FB_IMG_1572255979778.jpg

FB_IMG_1572255933603.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, paja959 said:

i jedna paralelno organizirana manifestacija od strane Heed Audio-a...

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=181&p=2427419#p2427419

prvenstveno za one,sto vole da skupljaju raznorazne crne/bele kutije,gde uz svaku treba i externa sekcija napajanja(jos)..Naim,Exposure ergela,korak napreeed....

hvala Pajo na linku, dopala mi se prezentacija doajena hajfaja našeg severnog domaćina, Gdin Husti Žolta. Kao omladinac sam pratio njegove tekstove i projekte u časopisu Hang & Technika (Zvuk & Tehnika), naročito kada je pisao detaljno o modifikacijama Rega gramofona i prezentovao regulisano napajanje za njega (sa sve štampanom pločom, spiskom delova itd za potrebe samogradnje) što je posle preraslo u model Heed Orbit.

Međutim, čitajući tekst sa linka, ne mogu da se otmem utisku (a ne znam koliko to Google translator može dočarati) da se na komšijskom AVX forumu isto može zakuvati dobra kavga u smislu sučeljavanja mišljenja, napada i odbrane između raznih interesnih grupa (proizvođači, distributeri i korisnici) ali da postoji nekako uglađeniji  stil komunikacije nego ovde. Mislim da to nema veze sa većih kvocijentom gospodsva/(malo)građanskog vaspitanja jer je praziluk ubikvitarno povrće, nego možda se drugačijom politikom administracije/moderacije foruma.

Imaš utisak da i tamo leti perje ali da se perina ne trese sa bokserskim nego sa svilenim rukavicama...

...nemojte zameriti na ovom opažanju, prosto ovo je MOJ forum i voleo bih kada bi se svi na njemu osećali lepše i bolje...

P.S. žao mi je što sam propustio show a još više žao što sam propustio privatnu prezentaciju gdina Hustija. Verovatno bih se tamo lepše osećao nego na velikom sajmu a imao bih priliku i da upoznam jednu od ikona hajfaja sa ovih naših prostora. Navodno za Sv Nikolu (po gregorijanskom kalendaru) - 07.decembra se organizuje popravni ispit, možda se i zaletim na slušanjac.

P.P.S. Žolt  je bio domaćin svojevremeno i Igoru Gligorovu (Soullines) i Tiboru Šindriću (Pointe) u HU.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

hvala ........... (Pointe) u HU.

Heed Audio je sigurno jedan od proizvodjaca sa ovdasnjih meridijana,koji bi zasluzio vecu paznju,medju ljubiteljima muzike..kazem namerno muzike,jer on vodi jednu dosta specificnu politiku oko svoje firme sto se jasno ocrtava i kroz njegove proizvode,,covek zna sta hoce,sta nece i shodno tome uvek kulturno kanalise svoja komuniciranja,cak i prema svojim najvecim hajperima,koji znaju da preteraju u nekim momentima..iako je dugogodisnji Roksan dealer,u zadnjih par godina on koristi Igorov Kubrick na svojim tim klubskim "open wokrshop day"-ima..Mikulás party je najavljen za 07.decembar,,,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...