Jump to content


Bookshelf vs Floorstand


Zoks77

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, brijac said:

@Koko Bil isti drajveri, ista serija, a razlicita zapremina kutije. Pa naravno da ce se cuti u razlicitim prostorijama drugacije :D 

@zeljko1974 Pazi stoji da svako ima svoje misljenje, ali on pise nesto sto je fizicki nemoguce :) Citava polemika oko toga se zavrsava na tome da se to njemu dobro cuje, i to je to. 

a tvoj/vaš problem je što upoređujete Porše sa Golfom

za 200 eura koliko košta Bose 100% nema kutija koje će bolje zvučat, da ne govorim što su neupotrebljive bez pojačala, a to je dodatna lova

dakle, fula vam je što Bose stavljate u rang high end zvučničkih sistema... pa naravno da se ne može s njima poredit, ali će potopit svaku srednju klasu... pogotovo za nekoga ko "laički" sluša i nije mu problem toliko se opterećivat čime se vi opterećujete

100% da prosječnom slušaocu će Bose bolje zvučat nego bilo koje kutije srednje klase

PONAVLJAM, mene je frapiralo kakav zvuk ima... a slušam muziku i kutije poprilično dugo

a neki od vas nikad nisu opet čuli kako zvuči Bose

pusti teorije

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zeljko1974 said:

Uz duzno postovanje prema vama gosn Zexx, svako ima pravo iznositi svoja iskustva i dok je sve to u granicam kulture i dzentlmenskog ponasanje, mislim da je u redu da to i napise clan Kulin Ban.....

Između "meni se to sviđa i ne treba mi više od toga" i "meni se to sviđa i nikome sigurno ne treba više od toga" je velika razlika, ipak treba čovek da se potrudi da proba prvo lava, da mu prase ne ostane kralj životinja do kraja života... Imao sam ja fazu kad smo svi imali po kućama "Tosca 10", a moj najbolji drug nabavio Philips muzički centar, tad sam mislio da mi nikad ništa bolje neće trebati od toga. I to je bilo potpuno legitimno tada...

...za nekog ko ima 14 godina...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Kulin Ban said:

za 200 eura koliko košta Bose 100% nema kutija koje će bolje zvučat, da ne govorim što su neupotrebljive bez pojačala, a to je dodatna lova

Pogledao sam tu BOSE minijaturu, kad ga uporedim sa Microlab FC330 (za tri puta manje para) pre bih uzeo FC330 i neki BT "hepek" nego taj BOSE što staje u šaku. Osim toga FC330 kad ga lepo namestiš i razmakneš satelitske zvučnike barem 2m ima stereo sliku levo - sredina - desno pa čak i nešto od dubinske prezentacije, a BOSE nema sigurno, toliko su blizu driveri da je to praktično MONO zvuk za usputno slušanje. Plus na FC330 možeš podesiti jačinu SUB-a u odnosu na satelite da zvuči realno. A za 200eur imaš puno ozbiljnijih aktivnih stereo zvučnika od te BOSE igračke za office.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Zexx said:

Između "meni se to sviđa i ne treba mi više od toga" i "meni se to sviđa i nikome sigurno ne treba više od toga" je velika razlika, ipak treba čovek da se potrudi da proba prvo lava, da mu prase ne ostane kralj životinja do kraja života... Imao sam ja fazu kad smo svi imali po kućama "Tosca 10", a moj najbolji drug nabavio Philips muzički centar, tad sam mislio da mi nikad ništa bolje neće trebati od toga. I to je bilo potpuno legitimno tada...

...za nekog ko ima 14 godina...

pa kad si već kreno po životinjskom svijetu, kome to treba lav u svakodnevnici, odeš do ZOO pogledaš ga i ćao Miki

prase je praktičnije i mnogo upotrebljivije običnom čoeku

o finansijskom aspektu da se i ne priča

upravo opet uporedivo na automobilski svijet, vidiš Panameru Porše onako u prolazu, diviš mu se, ali koga je j.e-b e

većina voza Golfa i većini jr dobar ili odličan, a naravno da ima bolje

 

elem, da se opet vratimo tematici, nisam ni reko da je Bose vrh, ali sasvim dobar Golf koji će zadovoljit većinu

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, brijac said:

Macak, rekoh ti, nema spike o porseu i golfu kako se ponavljas kao pokvarena ploca. Evo ja imam hifi sistem od 200e, cenovno kao taj bose. Ako ga bose isuce iz gaca, il bude priblizan, poklanjam ti ga :) 

alo bre, skontaj šta je upućeno tebi, a šta nekom drugom, još sam quoto čoeka i on se opet miješa....

a sad tebi, ok ti isto furaš Astru, tj. isti razred kao Golfa, ne lapdraš o Poršeu... što ne znači da svaki cigo svoga konja ne hvali, pa i ti...

jesil siguran da nisi subjektivan.. uostalom navedi kakve ti to "konje" imaš s kojima se hvališ

i šta reče... "pogledo" si Bose minijaturu

valjda bi trebo poslušat

elem, kad poslušaš, javi se

Link to comment
Share on other sites

Ne budi bezobrazan kao prvo. Drugo, opet se ponavljas kao pokvarena ploca i sam sebi ulazis u usta. Rekao si da za 200e nema boljih zvucnih kutija od tog bose-a. A meni/nama (tvojim recima/slovima) si se obracao, tako da... Ja sam napisao da imam citav sistem od 200e, koji mozes doci i uporediti sa tim bose i eto stati iza svojih reci da moze da podere taj bose sve do te cifre. No, volis da trabunjas i dalje teras po svome sto prevazilazi i ide van granica misljenja koje zeljko spominje. 

Link to comment
Share on other sites

reko... kad poslušaš Bose, javi se

dotle... ćaos

 

ne možeš da skontaš da sam ja skalamerije slične tvojoj provuko kroz uši, rekao sam da samo nisam imao prilike čuti nešto iz high end klase

i ja iskustveno tvrdim da sam čuo razne skalamerije srednje klase poput tvoje i onda Bose i da je meni Bose bolji

a ti "napamet" tvrdiš da je "tvoj veći" a nisi ni vidio mog

prema tome... šta dalje reći

 

Link to comment
Share on other sites

Sto mrzim da imam prepiske sa ljudima koji su zatucaniji od mazge... 

Aj ovako jos jednom da razjasnim, jer sledeci korak bi bio crtanje za maloumnike. Nigde nisam tvrdio ista, samo sam rekao da TI potvrdis TVOJU tvrdnju doneci isti i uporediti sa sistemom od 200e. Gde bih ti ja dao citav moj sistem, ako to zvuci bolje ili iole blizu istog. 

Ovo nije ni prvi put da imas ovakve ispade bezobrazluka, citanja izmedju redova, ne znam ni cemu ulazim uopste u polemiku sa takvom osobom.

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da kažu da se "mazgama i maloumnicima" (samo ti uzvraćam istim tvojim riječima) ponavlja

pa evo još jednom

javi se kad budeš odslušo Bose

dotle ćaos, asta la vista, alaihmanet, do svidanja...

 

p.s. nije tebi dobro

ja da donesem da upoređujem sa tvojom skalamerijom ?

pa reko ti da sam se takvih naslušo u životu, čemu još jedno gubljenje vremena

VALJDA, s druge strane  bi ti trebo da poslušaš Bose i da napamet ne tvrdiš da če tvoja skalamerija biti bolja

nije ti dobro... definitivno

malo se presaberi...

Link to comment
Share on other sites

Imam ja taj Bose SoundLink Mini II. Kupio pre pola godine, arčim ga neprestano na putovanjima i na terenima.

Mogu se složiti da je prosto neverovatno kako to malo čudo svira. Svira neuporedivo bolje od nekih drugih BT zvučnika, čak i skupljih, a u tim dimenzijama, ne postoji bolji speaker. Zanimljivo jeste i da je na svim on-line testovima, Bose SL Mini proglašen boljim, čak i od skupljih Bose-a (i dalje u klasi tih dimenzija). Predlažem svakom HiFi-jisti da posluša Bose SL Mini.

ALI! Nema to veze sa HiFi. Dojim se da se u njemu vrši neki interni DSP, koji optimalno pumpa neki mid bas. Ponekad čak pretera u tome. Ok se to čuje kao prenosni mali zvučnih, ali to nije HiFi bas.

Yamaha MCR-040 npr. (imam je takođe, u spavaćoj sobi), čuje se bolje, a cena nije mnogo preko 200€. Ima čak malo manje basa od SL Mini, ali to je prirodniji bas (ali i dalje daleko od iole valjanog HiFi).

...

A što se pokretača teme tiče, najpotpuniji odgovor jeste

6 sati ranije, Aibo said:

Mislim da se na Bookshelf vs Floorstand ne može gledati van konteksta 1. Prostora 2. Cene. 3. Ličnih preferencija.

Loš floodstander se čuje lošije od dobrog bookshelf-a na valjanom stalku. Dobar floorstander se čuje lošije u za njega neodgovarajućem prostoru, od dobrog bookshelf-a u za njega odgovarajućem. Važi i obrnuto.

Neko pravilo je da veliki floostanderi nisu za male prostorije, i da baš mali zvučnici ne mogu da ispune zvukom velike prostorije. Ali ima izuzetaka.

Dakle, vratiti se na Aibo-v odgovor. :P

...

Lično iskustvo, imam napredan i za Srpske pojmove skup HiFi sistem, koji se super čuo u starom stanu. Baš sam bio zadovoljan.
Onda se preselim u novi stan, soba u kojoj svira je skroz druge koncepcije, drugi i materijali zidova (mnogo gips ploča) i to se ne čuje ni blizu dobro kao u starom stanu. Da nisam sistem duže vreme slušao u starom stanu, mislio bih da je to srnj. kombinacija. :(
(Ovaj problem me smorio oko HiFi-ja, za sada sam odustao od audiofilije, do daljnjeg... :( )

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, NShappy said:

ALI! Nema to veze sa HiFi.

Kljucna recenica. Poslao sam poruku burazeru od strica, cini mi se sve da je to taj model koji su uzeli pre izvesnog vremena u svabiji da imaju za kola. Sve to ok, svira, ali svira kao sto mu je i namena, prenosni zvucnik koji se nosi u prirodu ili na teren. Onaj koji ima iole uha, ne moze da poredi to sa hifi uredjajima, i sama ta usporedba je gora od mesanja baba i zaba. 

Link to comment
Share on other sites

Suština je da se zvučnik prilagođava prostoriji, što je i logično, teže je da zameniš prostoriju (kuću, stan) nego zvučnik. A za ovaj bose, ja sam prvo pomislio da je to neki sistem, kad ono BT zvučnik !? To nema veze sa HiFi em, to je prenosivi zvučnik, služi za izlete u prirodi. 

Ima Bose dobrih sistema i ovde su sigurno uradili dobar posao, ali ovo porediti sa HiFi uređajima je u najboljem slučaju, glupo. 

Link to comment
Share on other sites

On 23.10.2019. at 14:25, Zoks77 said:

Pozdrav ljudi zanima me razlika izmedju Bookshelf vs Floorstand  zvucnika sta je bolje ili se to svodi na licni ukus ?

Razlika je otprilike ovakva..:D;)

Šalu na stranu, razlike su evidentne sto se tice fizike i gabarita, ali bit je u konceptu. Ono sto je bitno oko zvucnika je namjena i smjestaj u prostoru. Mali zvučnici mogu super svirati do određene kvadrature prostorije, ako pretjeramo sve se gubi kada zvučnik dolazi do limita. U manjoj prostoriji ce se mali zvučnici bolje snaci jer nemaju takvu bas ekstenziju kao veci zvučnici. U prostoru normalne velicine obicno probleme prave frekvencije ispod 50 Hz sto mali zvucnici rijetko i mogu odsvirati.

Samostojeci zvucnici obicno proizvode dublji bas koji stvara jace i vece zvucne valove koji se znaju visestruko reflektirati i pojačavati pa znatno ometaju i zasjenjuju ostatak zvucnog spektra, automatski zvuk bude muljaviji. To nije uvijek tako ali vece zvucnike je teže smjestiti u prostoru.

Malo sam to pojednostavio ali to je bitna cinjenica.

20191025_084244.jpg

Link to comment
Share on other sites

Srećom pa imamo eksperte na forumu koji imaju pravo da komentare drugih članova nazivaju glupostima.

Da sam ja vlasnik ovakog foruma, ovakvi članovi bi prvi leteli sa foruma bez obzira na njihovu stručnost. Oni doprinose lošoj atmosferi na forumu svojim netolerantnim i drskim stavovima, članovi koji se manjeg znanja se onda ustručavaju da pišu komentare te se na duže staze smanjuje brojnost foruma.

 

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, vdzele said:

Srećom pa imamo eksperte na forumu koji imaju pravo da komentare drugih članova nazivaju glupostima.

Da sam ja vlasnik ovakog foruma, ovakvi članovi bi prvi leteli sa foruma bez obzira na njihovu stručnost. Oni doprinose lošoj atmosferi na forumu svojim netolerantnim i drskim stavovima, članovi koji se manjeg znanja se onda ustručavaju da pišu komentare te se na duže staze smanjuje brojnost foruma.

 

Još mi nisi oprostio što sam za jedan tvoj post komentarisao da nisam video veću količinu gluposti na jednom mestu...:rolleyes: Ne brini, opet ću, kao i svaki sledeći put kad god za to bude razloga, ali da se ne bi osećao privilegovanim, lepim i druge koji to zasluže, a koje ti, kako vidim, zdušno braniš. Similis simili gaudet...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...